Jaunā Gaita nr. 111, 1976

 

KAS NOTIEK VĀCIJĀ?

 

Tautieši Vācijā ieguvuši laikrakstam Latvija spējīgu redaktoru, literātu Ervīnu Grīnu. Liekas, ka arī sabiedriski kulturālā rosība Vācijā atplaukusi.

 

Četri diriģenti Štutgartes dziesmu dienās 1976. g. septembrī: Longīns Apkalns, Marks Opeskins, Alberts Jērums un Manzars Dreimanis.

 

 

Tikšanās ar Andreju Brūveri, viņa sievu Aleksandru, dēliem Olafu un Pāvilu, kā arī vedeklu Ritu, izvērtās par jauku draudzības vakaru Minsteres latviešiem. Ikviens no nesenajiem atbraucējiem no Rīgas pastāstīja kaut ko par sevi un attēloja dzīves apstākļus Latvijā.

 

Uzņēmumā: Olafs Brūveris un Pāvila sieva Rita ciemojoties pie tautiešiem Minchenē. Rita kļuvusi par Brūveru ģimenes locekli tikai 1976. g. janvārī.

„Latviešu kultūra nav mirusi”, saka jaunā atbraucēja, „jaunieši vēlas pastāvēt kā latvieši, tie vēlas dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.”

 

 

 

Melburnas latviešu jauniešu teātris „Mālu ansamblis” ar izrādi Varbūtības piedalījās Štutgartes dziesmu dienās. Uzņēmumā no kreisās: Brigita Stroda, Silvija Stroda, Viktors Brenners, Rasma Saulīte, Juris Rozītis, Roberts Brenners. Ansambļa vadītāji ir Juris Rozītis un Roberts Brenners.

Raksturīgi, ka „Mālu ansamblis” izmanto visu skatuvi, tā radot ārkārtīgu telpas dziļumu.

(Visi Ulža Graša uzņēmumi)


Jaunā Gaita