Jaunā Gaita nr. 214, septembris 1998

 

Laimonis Mieriņš. "Leaping Forms 4", akriliks, 54 x 54 cm

Laimonis Mieriņš dzimis 1929. gadā Rīgā. Zīmēšana bijusi sirds lieta jau no agras bērnības. Pēckaŗa bēgļu gaitas viņu noved Anglijā, kur sākumā sevi jāuztur strādājot kā laukstrādniekam, vēlāk tekstīlstrādniekam fabrikā.

1950. gadā viņš sāk apmeklēt zīmēšanas klasi Bradfordas kolledžā, kur mācās arī tagad slavenais angļu gleznotājs Dāvids Hoknijs (David Hockney). 1960. gadā, ar iegūtās stipendijas palīdzību, viņš uzsāk mākslas studijas Goldsmita Mākslas kolledžā (Goldsmith’s College of Art), Londonā, kuŗu beidzot Mieriņš iegūst mākslas paidagoga tiesības. No 1965. Līdz 1994. gadam viņš ir mākslas priekšmetu pasniedzējs Līdsas Mākslas un dizaina kolledžā (Leeds College of Art & Design).

1993. gadā, Britanijas Koncila atbalstīts, Mieriņš tiek sūtīts uz Pēterpili un 1994. gadā uz Rīgu, lai uzņemtu sakarus ar turienes mākslas skolām un iestādēm. 1995. gadā viņam tiek sarīkota personālizstāde Latvijas Valsts Mākslas muzejā Rīgā, kas vēlāk tiek pārvesta uz Bradfordu un Londonu.

1998. gadā no 11. marta līdz 4. aprīlim Laimonim Mieriņam bija izstāde Kervena (Curwen) galerijā Londonā.

Mieriņa glezniecība ir vairāk vai mazāk abstrakta. Gleznu kompozicijas izsvērti kontrolēta. Lietoto formu krāsu ieklājumi plakani, parasti vienkrāsaini. Kūmās stāv Matīss (Matisse), Mondriāns, Maļēvičs (Malevich), Albērs. Zīmējumos mākslinieku interesē kailfigūras, kas parasti tvertas neparastas perspektīves izvietojumā.

Mākslinieks dzīvo un strādā Šiplijā, Jorkširā (Shipley, Yorkshire).

V.A.

 

Jaunā Gaita