Jaunā Gaita nr. 215, decembris 1998

 

 

Jānis Lūkins 1919-1998

Šī gada 7. jūlijā Järfällas baznīcā pie Stokholmas izvadīja Jāni Lūkinu. Viņu īsā laikā pārvarēja negaidīta, strauji progresējoša slimība. Aizgājējs dzimis 1919. gadā. Līdz savas dzīves pēdējām dienām Jānis Lūkins darbojās Stokholmas lidostā. Viņa lielā pieredze nāca par labu Latvijas gaisa satiksmei ar ārzemēm, galvenokārt ar Zviedriju. Par to pateicību baznīcā izteica Air Baltic pārstāvis no Latvijas, pieminot arī Jāņa Lūkina nesavtīgo personīgo izpalīdzību darba biedriem Latvijā un viņu ģimenēm grūtajā sākuma laikā.

Kopš 1987. gada Jānis Lūkins bija Jaunās Gaitas pārstāvis Zviedrijā. Viņš uzņēmās šos pienākumus laikā, kad daudzi šaubījās par JG iespējām pastāvēt. Ar savu entuziasmu un enerģiju Jānis Lūkins kliedēja šaubas, ievērojami palielināja žurnāla lasītāju un abonentu skaitu un veicināja labu sadarbību JG saimē.

Jaunā Gaita piemin Jāni Lūkinu ar lielu pateicību.

M. L.

Jāņa Lūkina politiskā darbība Zviedrijā nebija pa prātam Arvīdam Grigulim, kuŗš savā romānā Kad lietus un vēji sitas logā izlietoja viņu kā paraugu vienam no negatīvajiem tēliem. - Red.

Jaunā Gaita