Jaunā Gaita nr. 237, jūnijs 2004

 

Gvīdo Augusts. Melancholija. Akrils uz audekla. 92 x 125 cm.

 

Amerikas kontinenta rietumkrastā dzīvo un rosīgi darbojas mākslinieks Gvīdo Augusts. Viņš sabiedrībā pazīstams kā gleznotājs, grafiķis, mākslas grāmatu un grafisku darbu iespiedējs un izdevējs, gleznu izstāžu organizētājs. Bijis lektors 2x2 un 3x3 nometnēs, arī JG redaktors, Latvju Enciklopēdijas līdzstrādnieks un ilggadējs Ziemeļkalifornijas Apskata redaktors. „Gvīdo Press” izdotās grafiku mapes, plakāti un sīkāki sietiņspiedes darbi īpatnēji un viegli uzpazīstami.

Gvīdo Augusts dzimis 1932. gadā Kuldīgā. Nonākot ASV, beidz Sanhozē Universitāti (San Jose State University) Kalifornijā. Mācījies Sanfrancisko Mākslas Institūtā, kā arī papildinājies filmu animācijā Futhill koledžā Los Altos.

Gvīdo piedalījies izstādēs kopš 1958. gada. Strādā eļļas, akrīla, sietiņspiedes un kokgriezuma technikās. Gleznošanas stils ekspresīvs, reāls un pusreāls. Daudzi darbi fantastiskas žanru kompozīcijas, kur mijās ironija, humors un erotika. Bieži darbos lietoti arī grafiski un plakātiski elementi. Iespaidi darbiem, liekas, gūti ceļojumos pa Meksiku, Itāliju un citur. Augustam tuva arī dažādo tautu etnogrāfija un mītoloģija, ieskaitot latviešu tautas dziesmas un pasakas.

 

Voldemārs Avens

 

Foto: Ingrīda Bulmane

Jaunā Gaita