Jaunā Gaita nr. 240, marts 2005

 

Ziņas un neziņas no tīkliem un tīmekļiem

 

Re: Bušs patika labāk

 

 

 

Sekojošā saruna notika Sveiks kopā laika posmā no 1. līdz 3. novembrim, tātad no dienas pirms līdz dienu pēc ASV prezidenta vēlēšanām.

 

 

 

 

Novēlu Amerikas tautiešiem rīt jestras Prezidenta vēlēšanas.

Vents Zvaigzne <Vents_Zvaigzne@mccann.lv>

 

 


 

Sveiki nožēlojamā Amerikas vēlēšanu dienā!

Redzu, ka žurnāls „The Economist” ir visu pareizi pateicis pāris vārdos jau uz vāka. Izvēle: starp nekompetento un nesakarīgo! Tā arī nonāku pie slēdziena, ka vēlēšanās zaudēs pirmoreiz neievēlētais vinnētājs, tātad Bušs. Taču zaudētājs būs arī tas kuru ievēlēs, jo valdīt tik krasi sadalītu tautu kā Ameriku var tikai izcils kandidāts, tāds, kāds šogad nestartēja.

Vīsu labako, Gundars
Gundars Ķeniņš Kings <kingga@plu.edu>

 


 

 

Teļukā nupat runā, ka amerikāņu tauta esot nobalsojusi par "vērtībām" (values)...

šoreiz Floridas balss nepārprotami Bušam.
Atliek gaidīt vēl uz Ohio

Aija Veldre Beldava <beldavsa@indiana.edu>

 

 


 

Nu redzi, cik īstā laikā parādījās Osamas Bin Ladena videolenta, lai atgādinātu amerikāņu tautai, ka jābalso par "vērtībām" ;-) Uzskatāms arhetipiskā ļaunuma un briesmu iemiesojums, joprojām nenotverts un bīstams, spēcīgi ietekmēja hroniski iebiedētos vēlētājus. Vai tagad saproti, kadeļ Osama joprojam nebija notverts? :-) Kas gan būtu Kristus bez Sātana...

Harijs Bušs <harijs@gmail.com>

 

 

 


Vai paskatījies kartē kā ģeogrāfiski sadalās Amērikas štāti par Bušu un pret? Pret Bušu ziemeļi, Jaunanglija un Ņujorka un, kā varēja paredzēt, rietumu krasta ziemeļi un, nozīmīgi, Kalifornija.

Teksasa - žēl, ka tā savā laikā nekļuva par neatkarīgu valsti lai nevilktu visas pārējās uz leju...

Būs jāvācās prom no Indianas - Blūmingtona ar tās universitāti ir tikai maza oāze, patvērums...

aija

 

 

 

 

Ko Tev, Aija, tie republikāņi tik briesmīgu nodarījuši, ka no viņiem tā jāmūk?

Vents :))

 

 

 

 

Viņi manī izsauc nelabas fantāzijas kuŗās gribu viņus ar smagiem zābakiem spert un dauzīt. Tādas fantāzijas manu skaidro domāšanu traucē.:)

aija

  

 


Es visu laiku domāju, ka Osamas skalpu Bušs taupa priekšvēlēšanu nedēļai. Bet arī tā kā tagad - nav slikti.
Mahris Vasiļevskis <mahris@myself.com>

 

 

 

 

Nupat John Kerry uzdod, G.W. Bušs ievēlēts atkal uz četriem gadiem par ASV prezidentu.Šoreiz gan ar vairāku miljonu tautas nodoto balsu vairākumu. Tautas balss esot Dieva balss! Apsveicu Prezidentu!

Zigis Bērziņš <pistole@ebtech.net>

 

 

 


Manuprāt sliktāk būtu, ja Mahrim manā zemē būtu kāda teikšana.

Paldies Dievam arī, ka Tev, Zigi, kā kanadietim manā zemē nav teikšanas.

Juris Žagariņš < Zagarins@stcc.edu>

 

 

 

 

Juri, cik Tev ir tās Tavas zemes? Kas Tev dod tiesību divās valstīs mēģināt uzspiest savu gribu? Nopirkta pase?( Par velti taču to nedabū ne vienā ne otrā .)

Tikai neskaties uz ziemeļu robežu. Pie mums ieklīda pietiekoši daudz Vietnamas kara iesaukuma bēdzēju (draft dodgers), kuri gan, tiesa kas tiesa, iekļāvušies Kanādas sabiedrībā visai sekmīgi.

Zigis 

 

 

 

 

Protams, jāapsveic Amerikas prezidents. Putins arīdikti priecājas, ka GWB ievēlēts uz vēl vienu termiņu. Tikko redzēju viņu pa Krievijas TV - izskatījās patiesi ļoti priecīgs, pat atvieglots (tas bija uzņemts tieši pēc Kerija zvana GWB par zaudējuma atzīšanu).

Putins: Buša uzvara nozīmē, ka ASV nebaidās no terora
LETA–REUTERS Trešdiena, 3. novembris (2004) 19:12
Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien paziņoja, ka Džordža Buša uzvara sīvajā cīņā par ASV prezidenta amatu nozīmē, ka ASV neļaus teroristiem sevi iebiedēt. «Ja Bušs uzvarēs, es varēšu vienīgi priecāties, ka amerikāņu tauta nav atļāvusi iebiedēt sevi un ir pieņēmusi vissaprātīgāko lēmumu,» pēc sarunām ar Itālijas premjerministru Silvio Berluskoni Kremlī sarīkotajā preses konferencē teica Putins.Putinam un Bušam izveidojušās ciešas attiecības, kuras neizjauca Krievijas pretošanās karam Irākā un spriedze abu valstu partnerattiecībās karā pret teroru un Osamas bin Ladena tīklu «Al Qaeda». [...]

 Harijs

 

 

 

 

Speciāli apsveicu Juri ar jestru prezidenta Buša pārvēlēšanu, kā arī ar pavisam jestru demokrātu uzvaru Jura Masačūsetsā. Atšķirībā no Aijas Juri savā štatā republikāņi nekaitinās.

Vents

 

 

 

 

Lūdzu nejaucies, Vent, manas zemes darīšanās.

Juris

 

 

 

 

Ne prātā nenāk. Tikai apsveicu Tevi, vairāk neko.

Vents

 

 

 

 

Jā, jā. Tu un Tavs bēdu brālis V. Putins.

Juris

 

 

 

 

Apsveikumi likumīgi ievēlētam prezidentam nav nekāda iejaukšanās. Apsveicu ar jaunā/vecā prezidenta ievēlēšanu! :)

Rumpis, tikai un vienīgi Latvijas pilsonis :)

< Rumpis@nodzēsšodrazu.pudele.com>

 

 

 

 

 

Šoreiz es arī esmu pateicīgs, ka šinī sarežģītā internacionālā situācijā amīši nemainīja savu prezidentu. Ja kā kanadietim man būtu bijis jābalso, es ari būtu balsojis par to labāko no tām divām nevēlamām izvēlēm, t.i. GWB. Protams, mēs kanuki esam tik kreisi noskaņoti ka pat mūsu konservatīvie ir kreisāki par amīšu demokrātiem. Tāpēc tādi kā Žagariņš, Aija un tamlīdzīgi „jupīši” (yuppies: young urban professionals - red.) atrastu daudz domu brāļu mūsu multikulturālā kreisi noskaņotā valstī. Nu, tāpat kā tie Vietnamas karā iesauktie, kas devās pāri mūsu robežai, lai nebūtu jādienē amīšu kara spēkos. Mēs savācām visvisādus salašņas no visām pasaules valstīm un pēc tam brīnāmies, kāpēc tik daudz viss šeit iet grīstē! :o(

Vilis Gailītis <')))><

< gailitis@ca.inter.net>

 

 

 

 

 

Priekā! Sarkanie naciķi atkal izgāzušies. Saldu dusu vēstures mēslainē!

Arturs

 

 

 

 

 

Tīmeklī uzgāju sekojošo kāda amerikāņa pausto domu:

„Nepievēršiet man vērību ja izsakos pārāk ciniski, bet manuprāt vēlēšanās parasti uzvar visstulbākās idejas. Nevis tāpēc, ka tauta ir stulba bet tāpēc, ka tā darbojas demokrātija. Polītiskās kampaņas nav nekas vairāk kā marketings, un gadījumā kad darīšana ir ar visu tautu, katrs marketinga speciālists zinās pateikt, ka visiedarbīgākā stratēģija ir uzrunāt tieši un tikai pašus tautas padibeņus un meklēt dubļos kopsaucēju. Inteliģence ir gluma bet stulbība līp.”

Normunds Svidzinskis <profundis@inbox.lv>

 

 

 

 

 

Zigis rakstīja, ka tautas balss esot Dieva balss.

Nupat CNN WWW lapā ir parādījusies fotografija, kura, ta sakot, rosina pardomas... Asociacijas ar "to domu" manuprāt vistiešākās...

Harijs 

 

 

 

 

 

 

Īsti nesapratu, kas tai bildē jāskatās.

Viesturs Ragže <ervie@hotmail.com>

 

 

 

 

 

Skaistais oreols ap jaunievēlētā prezidenta galvu. Apaļā zīmoga emblēma fona, kura veido zeltītu nimbu gluži kā svētbildēs. Praktiski 1:1 tas pats grafiskais paņemiens.

Harijs

 

 

 

 

Amerikā neesmu vēlētājs. Bet Panorāma regulāros vēlēšanu kampaņas apskatus mēdza iesākt ar abu kandidātu attēliem. Man Bušs patika labāk.

Mahris

 

 

 

Jaunā Gaita