Firma IEVANDA no 2006. g. 16. decembra

vairs nepieņem pasūtījumus.

apmeklējiet...

Jaunā Gaita         Kas jauns Latvijā?

 

2001. g. izdotās grāmatas. 

Ivars Sīlis: VĒSTULES NO ARKTIKAS
(Izd. “Nordik”, 2001.g., 255 lpp., cietos vākos)
   
Grāmatā “Vēstules no arktikas” Ivars Sīlis, rakstīdams draugam, stāsta par savu neparasto dzīvi – vienmēr ceļā, vienmēr meklējot izaicinājumus, piedzīvojumus, jaunus motīvus... Vislabprātāk viņš atrodas draugu – lāču un ziemeļbriežu mednieku vai aizrautīgu dabas pētnieku – sabiedrībā. Allaž spoži spīd viņa ceļazvaigznes: iejušanās vietējos apstākļos, izpratne, dabas mijiedarbība un visbeidzot piedzīvojumi. Vēstules aptver laikaposmu no 1964.gada līdz pat mūsdienām.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 27,00
Latvijas Okupācijas muzeja gadagrāmata. 2001.
(Izd. Latvijas 50 gadu okupācijas muzeja fonds, 2002.g., 293 lpp.)
"NĀCIJA GŪSTĀ”.
    Okupācijas un gūsta gadi gājuši secen tikai nedaudzām senajām un jaunajām nācijām. Taču sevišķi smagi atcerēties nesenā gūsta un posta gadus jaunajām nācijām un valstīm, pie kurām pieder arī Latvija. Latviešu nācijas 50 gūsta gadus (1940-1991) veidoja 20.gadsimta apstākļos par savu pretstatu pārvērstās 19.gadsimta viltus sociālisma un viltus nacionālisma idejas, kas bija aptvērušas mūsu lielās kaimiņvalstis. Šīs idejas, deformētas minēto valstu totalitārajos nolūkos, bija paaugstinātas jaunu, it kā sekulāro reliģiju līmenī.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 18,00
LATVIJAS KARA MUZEJA GADAGRĀMATA. II.
(Izd. Rīga, 2001.g., 242 lpp., cietos vākos)
    Savu ceļu pie lasītājiem sāk Latvijas Kara muzeja ikgadējā rakstu kopojuma otrais krājums. Šo mūsu muzejam jauno pieredzi – katra gada beigās sagatavot zinātnisku rakstu krājumu – mēs uzsākām 2000.gadā, kad iznāca pirmā gadagrāmata. Šo pirmo izdevumu, neskaitot muzeja darbinieku pētījumus, ar rakstiem kuplināja vēsturnieki gan no Latvijas, gan no ārzemēm. Sākām apzināt tos pētniekus, kurus vieno interese par Latvijas militāri politisko vēsturi.
    Muzejs – tas, protams, pirmkārt ir ekspozīciju un kolekciju veidošana. Tomēr šī darba pamatā ir zinātniska izpēte, tādēļ, būdams kultūras sfēras objekts, muzejs pēc būtības ir zinātniska iestāde. Ikgadējais rakstu krājums ir kā vienas fāzes noslēgums šajā zinātniskajā darbā, tas ir savdabīgs pārskats par to, ko esam padarījuši.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 14,00
Admirālis TEODORS SPĀDE
(Izd. "Valters un Rapa", 2002.g., 143 lpp., cietos vākos)
    Atmiņas par admirāli un paša admirāļa Teodora Spādes dzejoļi.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 15,00
Valdis Artavs: GABALIŅI BEZ KAULIEM
(Izd. "Lauku Avīze”, 2002.g., 128 lpp.)
Satīra, humors, parodijas.
    "Gabaliņš bez kauliem” – saka ļaudis ne vien par ko garšīgu, bet arī padzirduši trāpīgu joku. Taču trāpīt desmitniekā humoristam ne katreiz izdodas. Tādēļ, sijājot savus darbus, atlasīju tikai tos, kas likās aktuāli vai izturējuši laika pārbaudi.
    Atlasīju un apkopoju arī parodijas par mūsu vidū mītošajiem dzejniekiem un tiem, kuru pegazi aizjoņojuši uz labākām ganībām. Nav jau svarīgi, vai kādu no viņiem lasītājs piemirsis. Ja joks, kas man savulaik radās dzejnieka vārsmas lasot, izraisīs smaidu – šī grāmatiņa nebūs veltīgi izdota. /Valdis Artavs/
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 7,00
"Lata romāns”
Santa Mežābele: UZ PRIEKŠU, MEITENES!
(Izd. "Lauku Avīze”, 2002.g., 206 lpp.)
    Istabas sienas un griesti izzūd. Parādās zvaigznes – daudzas sīkas un bālas, bet viena spoža, dažāda lieluma starus kā meitenes matus viļņodama, nāk tuvāk... Zigfrīds dzird savu māti sakām “Iestājies robežsargos, dēls, tas atrisinās visas problēmas...” Zvaigzne mirkšķina spožās meitenīgās acis ar garām skropstām... un Laima smejas. Tad spožā zvaigzne attālinās, bet mazās zvaigznītes izveido riņķi un dejo – kājiņas mazas kā bērniem – un balsis dzied “Tu viņu nekad neredzēsi, tu viņu nekad neredzēsi..." Un atkal pavisam tuvu savas acis mirkšķina lielā zvaigzne, bet māte saka “Lauris leposies, zēniem patīk cilvēki formas tērpos...”
    Zigfrīds atslēdz sekcijā izveidoto seifa atvilktni un atkal apsēžas uz dīvāna. Viņš pagaida, kamēr lielā, spožā zvaigzne pienāk pavisam tuvu un paceļ roku kā karavīra sveicienam.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 7,00
LATVIJAS AUTOCEĻU ATLANTS
(Izd. "Jāņa sēta”, 2002.g., 340 lpp., cietos vākos)
    Latvijas pilsētu un lielāko ciemu plāni un interesantāko vietu (Slīteres nacionālais parks, Abavas ieleja, Gaujas nacionālais parks u.c.) un lielāko pilsētu apkārtnes kartes, alfabētiskais nosaukumu rādītājs.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 26,00
LEĢENDA PAR MAIJU – TURAIDAS ROZI
(Izd. SIA "Redakcija", 2001.g., 28 lpp.)
    No Turaidas pils galvenā torņa kā no putna lidojuma paveras lielisks skats uz zilā dūmakā tītajiem siliem un gleznainajiem Gaujas krastiem. Tūristu nepamanītas nepaliek arī Viktora un Gūtmaņa alas stāvā Rata kalna pakājē. Daudzi apstājas arī Baznīckalnā, kur senas kapsētas malā, zem simtgadīgas liepas atrodas jaunavas Maijas – Turaidas Rozes kaps. Par notikumiem, kas 17.gadsimta sākumā risinājās šajās vietās un ir saistīti ar Turaidas Rozes vārdu, tautas atmiņa glabā leģendu, kurā cildināts mīlas skaistums, cēlums un uzticība.
    Mākslinieka Jāņa Anmaņa versija.
    (Grāmatiņu var iegādāties arī angļu un vācu valodās.)
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 11,00
Andris Grūtups: TIESĀŠANĀS KĀ MĀKSLA 2.daļa
(Izd. apg. "Jaunā Daugava”, 2002.g., 376 lpp., cietos vākos)
    Vēsturiski tiesu procesi Latvijā un citās valstīs.
    Grāmatas “Tiesāšanās kā māksla” 2.daļa turpina jau pirmajā daļā aizsākto tēmu – iepazīstināt latviešu lasītājus ar ievērojamām tiesu prāvām ārvalstīs un Latvijā.
    Ja pirmā daļa bija veltīta iztēlei un tās lomai argumentācijas procesā, tad otrās grāmatas filozofiskajā pieteikumā izvirzīta tāda dzīves un eksistences vērtība kā patiesība. Vērtība, kas dzīvei piešķir jēgu un nozīmi.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 22,00
SINONĪMU VĀRDNĪCA skolām
(Izd. "Avots", 2001.g., 793 lpp., cietos vākos)
    Ap 8000 šķirkļu.
    Vārdnīcā apkopoti latviešu valodas sinonīmi: gan literārās valodas un sarunvalodas vārdi, gan apvidvārdi, vienkāršrunas vārdi, barbarismi, žargonismi u.c. Vārdnīcā iekļautas arī vārdkopas un frazeoloģismi, kas jēdzieniski atbilst šķirkļa vārdam.
    Sinonīmu nozīme skaidrota ar atbilstošiem piemēriem no vārdnīcām un daiļliteratūras.
    Vārdnīcai ir pielikums – vārdu rādītājs.
Vienas vārdnīcas cena ar piegādi – USD 24,00
Jaunums!!!
SVEŠVĀRDU VĀRDNĪCA CD formātā.
(Izd. "Jumava", 2002.g., piemērots jebkuram datoram)
    Ar 16000 vārdiem – skaidro juridiskos, medicīniskos, ekonomiskos, dabas, vides u.c. terminus.
Viena CD cena ar piegādi – USD 58,00
"Zelta sērija – latviešu un pasaules literatūras klasika”
Vilis Lācis: ZVEJNIEKA DĒLS
(Izd. "Zvaigzne ABC", 2002.g., 355 lpp., cietos vākos)
    Vilis Lācis (1904-1966), 1933.gadā laikrakstā “Jaunākās Ziņas” sākdams publicēt savu pirmo romānu “Zvejnieka dēls”, vēl nenojauta, ka tas kļūs par viņa populārāko darbu, pēc kura tiks uzņemta arī pirmā latviešu pilnmetrāžas mākslas filma. Latviešu literatūrā tas bija kas jauns: spriegā sižetā ievīts plašs zvejnieku dzīves un darba tēlojums, viegli smeldzīga, nedaudz sentimentāla mīlestība un visam centrā – noslēgta, godīga, spēcīgu raksturu apveltīta personība.
    Grāmata sagatavota pēc 1940.gada izdevuma.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 20,00
Jānis Anmanis: PIRMS UN PĒC GLEZNAS
(Izd. "Zvaigzne ABC", 2002.g., 80 lpp., cietos vākos, A4 form.)
    Viss par mākslinieka dzīvi ar un bez gleznām...
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 19,00
Ēriks Lanss: DEBESU BALSINĀTĀJI
(Izd. "Karogs", 2002.g., 142 lpp., cietos vākos)
    Stāsti.
    Krājumā daudz nojausmu un mīklainību. Tāpat kā grāmatas nosaukumā – “Debesu balsinātāji”. Ērika Lansa stāstos realitātes ar nerealitātēm ir tādā savijumā, ka robeža jūk. Tu lasi, iejūties ikdienišķumā un nejūti to brīdi, kad vairs neesi ikdienišķumā. Un sāc prātot – īstenība vai fantastika?
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 15,00
SENIE LATVIEŠU SAPŅU SKAIDROJUMI
(Izd. "Tapals", 2002.g., 158 lpp., cietos vākos)
    Sapņi ir sarežģīti, dažreiz pat neizskaidrojami, un tiem, kas tic to piepildījumam, nereti dzīvē realizējas tikai pēc vairākiem gadiem vai pat gadu desmitiem...
    Tomēr šī grāmata ir ļoti interesanta un noderīga tādā ziņā, ja lasītājs, lasot sapņu iztulkojumus, papūlēsies uziet vai atrast sakarības starp aizgājušo laikmetu un mūsdienu priekšstatiem gan par īsti reālistiskām, gan tīri pārdabiskām lietām, parādībām un norisēm. Varbūt blakus nemainīgajiem, stabilajiem latvieša zemapziņas strāvojumiem atradīsim arī ko jaunu un caur šo “jauno” un “senlaiku” sapņu “mijiedarbību” nedaudz spēsim paraudzīties nākotnē.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 14,00
Marģers Grīns: MĒS ESAM
(Izd. "MĀRA”, 2001.g., 136 lpp., cietos vākos)
    Kad, bēgļu nometnēm slēdzot savus vārtus, sākās latviešu trimdinieku lielais izklīšanas laiks, bieži bija jādzird, ka trimdas vienībai ir pienācis gals. Vēl vairāk, ka pēc 10-15 gadiem neviens vairs nerunāšot latviski, nebūšot latviešu laikrakstu un grāmatu, nebūšot latviešu bērnu, nebūšot latviešu sarīkojumu. Tas bija pirms 35 gadiem. Bet mēs vēl esam.
    (..) Mēs vēl esam, jo mums ir latviešu īpatnējais garīgais spēks, ko esam mantojuši no saviem senčiem. Apzinīgi vai neapzinīgi tas nāk mums līdz, kurp vien ejam. Garīgais spēks, kas uzturējis latviešu tautu gadu tūkstošus un vadījis to cauri citiem smagiem pārbaudījumiem, uztur mūs arī šodien. Tas nāk mums līdzi mūsu dainās, tikumos, paražās, mūsu dievestības izjūtā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 15,00
Janīna Kursīte: DZEJAS VĀRDNĪCA
(Izd. "Zinātne”, 2002.g., 487 lpp., cietos vākos)
    Dr.habil. philol. LU profesores Janīnas Kursītes “Dzejas vārdnīca” ir pirmā šāda tipa vārdnīca latviešu valodā, kas aptver vairāk nekā 900 šķirkļu. Tajā iespējami vienkāršā, saprotamā un vienlaikus atraktīvā veidā skaidroti gan akadēmiski dzejas teorijas jēdzieni, gan līdz šim no akadēmiskiem nošķirtie, bet ar dzejas sacerēšanu saistītie jēdzieni (bohēma, dievināšana, fotogrāfija, iedvesma, rokraksts, pretestības dzeja, aplokaina valoda u.c.). Vārdnīcā iespēju robežās ietverta ne tikai mākslas dzeja, bet arī tautas dzejas sfēra, kā arī virkne jēdzienu, kas attiecas uz literatūru vispār.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 22,00
Alberts Veinbergs: STIPRU ANNAS PĒDĒJAIS BRAUCIENS
(Izd. apg. "Daugava", 2002.g., 240 lpp., cietos vākos)
    Darbā apbrīnojami spēcīgi, vēsturisko vidi un cilvēkus kolorīti raksturojošā vēstījumā par latviešu sievietes Stipru Annas četriem braucieniem ar vilcienu sakoncentrējas panorāmisks, vēsturisku kolīziju un cilvēcisku pārdzīvojumu caurausts tautas likteņceļš.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 19,00
RĒTAS - Staļinisma upuru liecības
(Izd. "Bauskas Dzīve", 2001.g., 255 lpp., cietos vākos)
    Publicētais ir 47 autoru izjusts un daudzus gadus sevī glabāts. Piecpadsmit atmiņu rakstītāju un stāstītāju vairs nav mūsu vidū. Grāmata ir skaudra piemiņas zīme viņiem, kā arī simtiem un tūkstošiem mūsu novada un visas Latvijas ļaužu, kuri palika Sibīrijā, citās izsūtījuma un nometinājuma vietās plašajā padomijā – bez kapa kopiņām, bez svecīšu siltuma mirušo piemiņas dienās.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 14,00
MŪSDIENU LATVIJAS TOPOGRĀFISKĀS KARTES
(Izd. Valsts Zemes dienests, 2001.g, 204 lpp., cietos vākos)
    Izdevums veltīts izklāstam par Latvijas Republikas Valsts Zemes dienesta ražotajām kartēm ar īpašu akcentu par militārajām kartēm un sapratni par tām, un prasmi tās lietot.
    Grāmata sniedz aktuālu informāciju par mūsdienu kartogrāfiju, un tā uzrakstīta labā un saprotamā mācību grāmatu stilā.
    Grāmata ir ilustrēta. Tai ir vairāki pielikumi, kā arī topogrāfisko un tematisko karšu paraugi.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 17,00
Skaidrīte Kaldupe: NOVĒLOTĀ ATGRIEŠANĀS
(Izd. "Signe", 2002.g., 214 lpp., cietos vākos)
Romāns.
    ... Viņi vis vēlas atgriezties. Un atgriežas.
    Indulis un Ausma no baismā Sibīrijas izsūtījuma, kas paņēmis jaunību, mīlestību, izglītību, radoša darba iespēju.
    Godkārīgā, paštaisnā Pudiķu saimniece Lisbete – cauri pretrunām, meliem, gribētām un negribētām nodevībām – pie sava lielākā mūža sapņa par iekoptām, skaistām tēva mājām.
Austrālijas latvieši – Pudiķu saimnieku trešā paaudze – vecmāmiņas atmiņu stāstos iepazītajā Latvijā.
    Margita – pie sapņa par romantisku mīlestību, Gustavs – Augusts – pie viegli gūstamas slavas alkām.
    ... Un visiem nākas atzīt, ka atgriezušies pavisam citā pasaulē, ko ar patiesu cieņu un atbildību spēj pieņemt un latviskā lepnumā turpināt tikai vissmagāko un asiņaināko ceļu izbridušie – Indulis un Ausma. Pārējo vairāk vai mazāk savtīgās vēlmes un ieceres galu galā pavēršas pret pašiem, un pārnākšana izrādās pat apkaunojoša.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 17,00
Marģers Grīns, Māra Grīna: LATVIEŠU LIETISKĀ DAIĻRADE
(Izd. Latviešu daiļamatnieku savienība ASV, 90.g., otrais atkārtotais izdevums, 128 lpp.).
    Grāmata sastāv no divām daļām – pirmā daļa ir "Ievads daiļamatniecības teorijā", otrā daļa – "Latviešu tēlotājs raksts". Grāmatiņu var izmantot arī kā mācību līdzekli.
    "Ceram, ka šī grāmata ierosinās lasītājus iedziļināties lietiskās mākslas jautājumos: lasīt citas grāmatas, kas sīkāk apskata atsevišķos tematus, nodoties pārrunām ar daiļamatniekiem, klausīties priekšlasījumus, kā arī uzmeklēt un izpētīt tautas mākslas senos paraugus mūsu krātuvēs. Meistariem un mācekļiem lai tā iezīmē vadlīnijas, ap kurām izveidot kuplu praktisko un teorētisko zināšanu krājumu." /Marģers un Māra Grīni/
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 13,00
Marģers Grīns: LATVIEŠU SENĀ DIEVESTĪBA UN TĀS ATJAUNOJUMS – DIEVTURĪBA
(Izd. "Māra", 98.g., 168 lpp., cietos vākos)
    Šī grāmata aptveŗ to Latviešu tautiskā mantojuma kursa daļu, kuŗā ietilpst ievads latviešu senā dievestībā un tās atjaunojums – dievturība. I.daļā ir grāmatas ievads un īss vēsturisks apskats par latviešu dievestības apkaŗošanu un tās atjaunošanu 20.gs. II.daļā ir latviešu senās dievestības iztirzājums. Tur ietilpst paša Dieva, kā arī Dieva materiālās izpausmes – Māras un Dieva likteņa lēmēja izpausmes – Laimes apskati. Grāmatas III.daļa aptveŗ dievturības svētrūpi un mūža godu rīkošanu latviešu sabiedrībā modernajos laikos, kur parauga norišu kārtībā ir iekļauti dievtuŗu pirmā dižvadoņa Ernesta Brastiņa ieteikumi un dievtuŗu saimē laika gaitā izveidojušās paražas.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 13,00
JAUNA!!!Latviešu-angļu/angļu-latviešu vārdnīca
(Izd. "Avots", 2002.g., 543 lpp., cietos vākos)
  
Vārdnīcas pamatdaļā iekļauts ap 25000 plašāk lietojamo vārdu.
    Vārdnīcai ir vairāki pielikumi: ģeogrāfiskie nosaukumi, plaši izplatītie saīsinājumi, personvārdi un uzvārdi, lietvārdu un darbības vārdu neregulārās formas, kā arī sarunvalodas frāzes un norādes, kā rakstīt vēstules. Vārdnīca īpaši noderēs skolu jaunatnei un visiem, kas gatavojas doties ceļojumos.
Vienas vārdnīcas cena ar piegādi – USD 23,00
Visvaldis Lācis: LATVIEŠU zemes un tautas VĒSTURE 2.daļa
(Izd. "Vieda", 2002.g., 322 lpp., cietos vākos)
    Grāmatas “Latviešu zemes un tautas vēsture” 2.daļa vēstīs lasītājiem par to pusgadsimteni, kad latviešu tauta gandrīz aizgāja nezūdībā savā zemē, pirmo reizi tautas vēsturē kļūstot gandrīz vai par mazākumtautību Latvijā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 22,00
Juris Ulmanis: Mana KALNU ATKLĀSMES grāmata
(Izd. "Valters un Rapa", 2001.g., 160 lpp., cietos vākos)
    "Mana kalnu atklāsmes grāmata” ir dienasgrāmata, kas sākotnēji nebija domāta publicēšanai. Tāpēc tajā daudz vaļsirdības,niknuma, prieka, arī – izmisuma un parupju joku. Tā ir dzīves un acumirklīgo izjūtu valoda.
    Kad pieredzējušie alpīnisti Teodors Ķirsis un Imants Zauls piedāvāja kopīgi doties uz Makinlija virsotni, autoram nebija pat vismazākās kalnos kāpšanas pieredzes. Makinlijs un nākamās virsotnes deva ne tikai to –, iepazīstot ekstremālas situācijas, autors atklāja daudz ko neparastu škietami ikdienišķajā – lielas vērtības pārvēršas sīkumos, bet sīkumi iegūst milzīgu nozīmi.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 16,00
Konstantīns Karulis: LATVIEŠU ETIMOLOĢISKĀ VĀRDNĪCA
(Izd. "Avots", 2001.g., 1304 lpp., cietos vākos)
    Šajā vārdnīcā populārā veidā dota latviešu valodas vārdu etimoloģija – parādīta vārdu cilme, to sakari un radniecība ar attiecīgajiem citu valodu vārdiem, vārdu formas un leksisko nozīmju veidošanās un attīstība. Vārdnīca der visiem, kas interesējas par latviešu valodu un tās vēsturi.
Vienas vārdnīcas cena ar piegādi – USD 56,00
Modris Ekšteins: CEĻĀ KOPŠ RĪTAUSMAS
(Izd. "Atēna”, 2002.g., 341 lpp., cietos vākos)
Stāsts par Austrumeiropu, otro pasaules karu un 20.gadsimta sirdi.
    Ekšteina darbs ir ilustrācija atzinumam, ka visa vēsture ir autobiogrāfija – personiskais tajā savijas ar vēsturisko. Viņš piedzima Latvijā, bērnību pavadīja kara plosītajā Eiropā, Kanādā nokļuva kā viena no pārvietotajām personām. Stāstu par saviem senčiem un ģimeni viņš saauž ar gadsimta svarīgākajiem notikumiem, savienojot modernu, subjektīvu stilu ar pētnieka tradicionālo objektivitāti.
    Modris Ekšteins ir Pērsona literārās prēmijas laureāts dokumentālajā žanrā.
    "Modris Ekšteins (..) gudrā un aizraujošā veidā savijis kopā mūsdienu Latvijas sāpīgo vēsturi, savu dzīvesstāstu (..) un savas dzimtenes likteni. (..) Ekšteins ir brīnišķīgi sarežģītas patiesības teicējs, kas ar šo grāmatu ievietojis Latviju pasaules iztēlē.” / Washington Post/
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 21,00
Andrejs Johansons: DŪMAINIE SPĪDEKĻI
(Izd. apg. "Daugava", 2002.g., 154 lpp., cietos vākos)
Esejas.
    Andreja Johansona (1922-1983) "Dūmainie spīdekļi” ir viens no pieciem autora savdabīgās, spilgti subjektīvās un faktoloģiski blīvās prozas – eseju – krājumiem. Tajā lasāmi deviņi darbi par latviešu un pasaules kultūras – literatūras dižgariem, viņu spozmi un norietu, viņu talanta apliecinājumu un cilvēciskiem klupieniem...
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 15,00
Gunars Janovskis: KOPOTI RAKSTI 9.sējums
(Izd."Elpa", 2002.g., 360 lpp., cietos vākos)
    Iekļauti divi darbi – “Nelūgtos ciemos” un “Gunars Janovskis stāsta”.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 17,00
"Lata romāns”
Kelīna Klāna: KLŪRGU SŪNĀKĻA RĒGS

(Izd. "Lauku Avīze”, 2002.g., 192 lpp.)
Kriminālromāns.
    "No sūnakļa puses nakts melnumā skan gari stieptas žēlabainas gaudas. Reizēm vaidi, reizēm dīvaina ķiķināšanās… Baismajām skaņām piebalso ar saviem kaucieniem no miera iztrūcinātie pagasta suņi. Uzmostas gulētāji. Dažs nakts ceļagājējs kādreiz ir pamanījis arī savādu, ērmīgu ēnu apkārt slamstāmies… Nu tas gadu desmitiem jau tā iet. Kas ir gaudo žēlabu vaimanātājs? Spoks? Teiksmains no aizlaikiem purvāja dziļoksnī iemitinājies nezvērs? Nelaimīgs, nolādēts radījums,kurš naktī un dzērvēm sūta savas sāpes? Ļaudis runā, zīlē un min. Kas beidzot atklās sūnākļa noslēpumu, kas pateiks patiesību…”
    Kelīnu Klānu jūs jau esat iepazinuši darbos “Slota no tīreļa mirtēm” un “Baltā odze”.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 7,00
Juris Paiders: ARĀBU LAIKI LATVIJĀ
(Izd. "Zvaigzne ABC", 2002.g., 248 lpp., cietos vākos)
    Šī grāmata ir par pagātni. Arābu laiki Latvijā un visā Ziemeļu un Austrumu Eiropā ir bijuši un ilguši vismaz divus gadsimtus. Tas bijis pirms vairāk nekā tūkstoš gadiem. Šī ir grāmata par vēsturi. Par Latviju pirms krusta kariem.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 18,00
Velta Toma: AIZEJOT, ATNĀKOT
(Izd. "Karogs", 2002.g., 342 lpp., cietos vākos)
    Dzejas izlase.
    "Dzejas un dzimtenes starojums ir uzvarējis. Šī nav tikai Veltas Tomas atgriešanās – šī ir atnākšana. Atnākšana jaunā laikmetā, jaunā kontekstā – temperamentīgi poētiska, valodiski spriega, cilvēciskas balss piesildīta.” /Māris Čaklais/
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 17,00
Inguna Daukste-Silasproģe:
Latviešu literārā dzīve un latviešu literatūra bēgļu gados Vācijā 1944-1950

(Izd. "Zinātne”, 2002.g., 422 lpp.)
    Grāmata sniedz ieskatu līdz šim mazāk apjausta laikposma – t.s. "mazās Latvijas” laika literārajās norisēs un rakstniecībā Vācijā (1944-1950). Neraugoties uz grūtībām un neziņu, dzīvi bēgļu nometnēs, šis laiks bijis bagātīgs ar apbrīnojami rosīgu, pat vienreizēju latvisku kultūras dzīvi: ar latviešu skolām, baznīcām, laikrakstiem, žurnāliem, literāriem mēnešrakstiem, grāmatniecību, rakstnieku sarīkojumiem, teātriem, dziesmu dienām, mākslas izstādēm. Laiks pašu bēgļu svešumā radītā latviskā vidē.
    Nometņu laikā tapusī latviešu literatūra šodienas lasītājam kļūst par savdabīgu no tēvzemes škirta latvieša svešuma izjūtu, pārdzīvojumu, sāpju un cerību, izmisuma un ilgu dokumentu. Nereti literārie darbi tad bēglim simboliski aizstāja zaudēto tēvzemi, to varēja “atgūt”, lasot latviešu autoru darbus un dzejas rindas.
    40.gadu izskaņā nometņu laiks beidzās un aizsākās trimda. Arī turpmāk dažādās zemēs attīstīsies latviešu rakstniecība, iznāks grāmatas, tiks spēlēts teātris un dziedāts, taču visa aizsākums bija laiks Vācijā, kas apliecināja, ka latviešiem svešumā ir būtisks latviskais vārds, latviska pašapziņa un piederības sajūta.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 16,00
Juris Brežģis: VIRSNIEKS ALEKSANDRS ZĀLĪTIS UN VIŅA PULKS
(Izd. "Elpa", 2002.g., 128 lpp., cietos vākos)
    (..) Elektriskais tramvajs Rīgā noripojis simt gadu. Viņa priekštecis, ar zirdziņu vilktais, dzimis vēl turpat divdesmit gadus senāk. Tātad – vecums visai cienījams. Tramvajs izdzīvojis cauri visādiem laikiem, dažādām varām. Mainījušās daudzas tramvajnieku paaudzes. Vagonus būvējuši, remontējuši un vadījuši tūkstoši krietnu cilvēku. Darbiniekiem izveidojušās stingras tradīcijas, no kurām galvenās ir lepnums par savu profesiju un latviskais gars, kas visspēcīgāk izpaudās padomju okupācijas gados. Tad tramvajnieki bija vienīgais lielais Rīgas uzņēmums, kura ļaudis domāja, runāja un strādāja latviski.
    Tramvaju varam nodēvēt par parastu parādību, bet šā vēstījuma galvenais varonis ir neparasts cilvēks. ALEKSANDRS ZĀLĪTIS. Galvenais tramvajnieks. Viņš kļuva par tramvajnieku pirms pusgadsimta un joprojām ir tramvaju brālības virzošais spēks.
    Šodien – elegants, sirms kungs astotajā gadu desmitā. Kad pirms piecdesmit gadiem Aleksandrs Zālītis pirmo reizi kļuva par Rīgas Tramvaju un trolejbusu pārvaldes (toreiz tresta) priekšnieku, sirms viņš nebija, bet elegants noteikti. Tā ir viņa būtība – elegance gan stājā, gan darbībā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 15,00
JAUNĀS DERĪBAS VĒSTULES UN JĀŅA ATKLĀSMES GRĀMATA
(Izd. Latv.Bībeles biedrība, 2001.g., 212.lpp., cietos vākos)
    Grāmata ir Bībeles tekstu antoloģija, kura veidota Bībeles jaunā tulkojuma projekta ietvaros. Pie tās strādājusi Bībeles tulkošanas komisijas Jaunās Derības darba grupa.
    Kā pamatteksts izmantots Apvienoto Bībeles biedrību aprobētais Nestles-Ālanda Jaunās Derības (grieķu valodā) 27.izdevums.
    Ērtākai lietošanai teksts papildināts ar apakšvirsrakstiem un atsaucēm. Atšķirīgā salikumā izdalīti dzejas teksti un izcelti Vecās Derības citāti.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 15,00
ATPŪTA LAUKOS. 2002.
(Izd. "Lauku ceļotājs”,104 lpp.)
    Skaistākās vietas atpūtai Latvijā, Lietuvā un Igaunijā ar māju fotogrāfijām un sīkiem to aprakstiem.
Viena kataloga cena ar piegādi – USD 8,00
Dzintars Zaļūksnis: MUMS NAV NAUDAS
(Izd. "Vieda", 2001.g., 168 lpp.)
    "Latvijas Bankas prezidents Einars Repše ziņu aģentūrām stāsta par to, kā viņš atjaunošot Latvijas neatkarību un celšot tautu saulē. Plāna viņam nav, ir tikai mazi, publikai patīkami fragmenti, katrs no savas mozaīkas."
    Grāmatā aplūkotie notikumi risinājušies Latvijā XX un XXI gadsimta mijā. Pašreizējā sistēma drīz kļūs par vēsturi, un netālā nākotnē daudzi šolaiku personāži būs grūti atšifrējami. Tomēr, ja jūs lasāt šīs rindas, esiet iecietīgi: dzīve mainās ātri, un daudzus faktus, skaitļus un domas šai grāmatā varētu iekļaut tikai tad, ja vēl dažus gadus tā paliktu nepabeigta un nenodrukāta.
    Iespējams, pēc kāda laika būs piemirsts pat šīs grāmatas galvenais varonis – Latvijas monetārisma grāvracis un bruģieris, ilgstošais Latvijas Bankas prezidents Einars Repše.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 9,00
APSVEIKUMI - Sastādījis Āris Augusts
(Autorizd., Rīga, 2002.g., 286 lpp.)
Sastādījis Āris Augusts.
    Iesākumā bija vārds...
    Vārdos ir paslēpta enerģija. Ja mēs vēlam saviem tuviniekiem un draugiem laimi un veselību, tad tas nav formāls akts, tās nav tukšas skaņas, bet vēlējumi, kas nākuši no sirds, tāpat kā lūgšanas, materializējas, tiek uzklausīti.
    Šajā krājumā apkopoti veltījuma dzejoļi dažādiem dzīves gājumiem – gan līksmiem, gan skumjiem. Priecīgu brīžu mūžā ir daudz vairāk – jau sākot ar piedzimšanu, kam seko bērna raudzības, kristības, pirmā skolas diena, pilngadība, kāzas, visādi ģimenes godi un sabiedrībā plaši atzīmējami svētki. Bēdīgi ir, ja jāšķiras uz mūžu no mīļotā cilvēka, ar viņu līdzi aiziet arī kāda daļiņa no mums. Bet pat sēru mirkļos vārdi spēj mierināt, dot spēkus dzīvajiem.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 15,00
"Lata romāns"
Andris Puriņš: MANA DZĪVE JŪSU ROKĀS

(Izd. "Lauku Avīze", 2002.g.)
    "Ar šīs pasaules loģiku Daniēls saprata, ka viņa notveršana būtu bijusi neizbēgama arī tad, ja viņš būtu paklausījis sātana pavēlei upurēt Vinetu. Bet par tēvabrāli izmeklētājs neko nezināja! Tāpat par viltus priesteri Ahadonu, lai gan tur klāt bija daudzi liecinieki! Jo Daniēls bija klausījis sātanam un sātans par visu bija parūpējies."
    Romāna galvenais varonis Daniēls dzīvo pēcatmodas laika zudušo ilūziju pasaulē, kad padomju ideoloģiju pamazām pārmāc naudas visvarenība un Rietumu subkultūra. Apjucis cilvēks nesakārtotā, negatavā situācijā, kad vieni meklē dzīves jēgu ar Dieva starpniecību, bet citi, dzīves grūtību sagrauzti, to atrod ļaunumā. (..)
    Daniēlam ir iespēja izvēlēties un viņš izvēlas kalpošanu ļaunumam. Galu galā ļaunais un labais tik cieši savijas puiša liktenī, ka grūti nākas atšķetināt kriminālnozieguma būtību.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 7,00
LATVIJAS MEŽA PUTNI
(Izd. Latvijas Ornitoloģijas biedrība, 2002.g., 224 lpp., cietos vākos)
    Šī ir jau otrā grāmata "Latvijas meža putni". Tā ir līdzīga pirmajai grāmatai, kura drīz vien pēc izdošanas vairs nebija nopērkama. Jaunajā grāmatā aprakstītas pavisam 86 putnu sugas, tajā skaitā arī viena no pēdējām jaunatklātajām sugām Latvijā – raibais zemesstrazds.
    Grāmatā var apskatīt 348 aprakstīto putnu attēlus. Turklāt lielākā daļa ir jauni attēli. Ap 100 attēlu ir no iepriekšējā izdevuma. Deviņpadsmit putnu sugām attēli ir nomainīti pilnībā, piemēram, melnajai klijai, bezdelīgu piekūnam, lauku balodim, ūbelei, urālpūcei, bikšainajam apogam u.c.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 17,00
Koknesis: TAUTU TIESĪBAS
(Izd. "Vieda", 2002.g., 384 lpp.)
    Gribētos atrast vissirsnīgākos vārdus Koknesim, tieši tā šīs grāmatas autors vēlējās sevi nosaukt. Viņš patiesi ir tik spēcīgs un gudrs kā Koknesis, ja jau spēja uzrakstīt darbu, kādu visi Latvijas zinātniskie institūti un atsevišķi zinātnieki – juristi, ekonomisti, filozofi, politologi kopā ņemot nav spējuši izdarīt. Šī darba nodaļas "Cilvēcisko patiesību ābece", "Prihotriku un krāpšanas formulu ābece", "Kas ir kas" katra ir doktora disertācijas vērta. Grāmata vēl tiks pieslīpēta, taču autors piekrita publicēt savu grāmatu pēc iespējas ātrāk, lai latviešu tauta paspētu iepazīties ar tajā paustajām domām. Tajā piedāvātās tēmas ir ļoti svarīgas, jo veicina izpratni par Latvijā un pasaulē notiekošajiem procesiem, par dekolonizāciju kā vienīgo iespēju latviešu tautai.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 15,00
IEPAZĪSTI CĒSU NOVADU!
(Izd. Cēsu rajona padome, 175 lpp., cietos vākos)
Grāmata tūristiem un interesentiem.
    Grāmatā rajona 24 pagasti ir sadalīti sešos nosacītos reģionos. Abas pilsētas – Cēsis un Līgatne – ir apskatītas atsevišķi. Daži no reģioniem ir vēsturiski veidojušies, citi radušies nesen, par kādu grupējumu jums var būt iebildumi, taču tūristu neinteresē robežas, viņš var arī nezināt, ka te beidzas viens pagasts un sākas nākamais, viņš izvēlas maršrutu.
    Katru reģionu ievada karte, kurā atzīmēti tūrisma objekti. Katras nodaļas noslēgumā ir informācija par naktsmītnēm, viesu mājām un citām tūristam nepieciešamajām ziņām.
    Grāmatā ir daudz skaistas ainavu un muižu fotogrāfijas.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 15,00
Viktors Hausmanis: VECĀS JELGAVAS AKTIERI
(Izd. "Zinātne", 2001.g., 173 lpp.)
    Jelgavai ir bagātas teātra tradīcijas, te darbojies latviešu teātra tēvs Ādolfs Alunāns un no 1924. līdz 1944.gadam pastāvēja profesionāls teātris ar daudzveidīgu aktieru ansambli (teātris turpināja darbu no 1945. līdz 1959.gadam Rīgā).
    Grāmatā apkopotas apceres par Jelgavas teātra ievērojamākiem aktieriem – Ēriku Pinduli, Elzu Tauriņu, Elzu Barūni, Ēvaldu Mercu, Almu Ābeli, Elzu Radziņu un daudziem citiem, kuru spēli autoram bija iespēja redzēt vecajā Jelgavā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 9,00
Anna Rancāne: SVĒTDIENA
(Izd. "Preses nams", 2001.g., 96 lpp., cietos vākos)
Dzeja. 1997.-2001.
    "Svētdiena – tā ir diena,
    kad paskatāmies uz pasauli
    Visuvarenā Dieva acīm
    un atzīstam to par labu esam.
    Arī dzeja ir tāds logs
    uz mūžīgo Svētdienu.” /A.Rancāne/
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 11,00
Mudīte Šneidere: ANTRA
(Izd. apg. "Priedaines", 2001.g., 376 lpp., cietos vākos)
    Šis ir stāsts par aktrisi Antru Liedskalniņu un sievieti Antru, par likteņa izredzētību un dzīves nežēlību. Tas rakstīts dienasgrāmatas formā, viena gada laikā. Sākts Antras Liedskalniņas 70.dzimšanas dienā 2000.gada 22.oktobrī un pabeigts 2001.gada 22.oktobrī.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 20,00
Olafs Gūtmanis: VISA LABA JĀŅUZĀLE
(Izd. "LiePA", 2001.g., 190 lpp., cietos vākos)
Dzeja.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 15,00
VĀRDI MĀCA, PIEMĒRI AIZRAUJ
(Izd. "Zvaigzne ABC", 206 lpp., cietos vākos)
Latīņu spārnotie teicieni.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 9,00
Leo Dribins: ANTISEMĪTISMS UN TĀ IZPAUSMES LATVIJĀ
Latvijas vēsturnieku komisijas raksti. 4.sējums.
(Izd. Latv.vēst.instit.apg., 2001.g., 183.lpp.)
Vēstures atskats.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 12,00
Skaidrīte Gailīte: TU ESI VIENS NO MŪŽĪBAS
(Izd. "Preses nams", 2001.g., 232 lpp., cietos vākos)
Dokumentāls romāns.
    "Divdesmitā gadu simteņa skarbums netaupa nevienu. Arī Valdmaņu dzimtu, kas mīt pašā Leišmalē pie Aknīstes. Karu un politikas asie virpuļi Valdmaņu vecāko dēlu Jāni arvien iemet vissmagākajās situācijās. Vai šis taisnīgais un gudrais v īrs – vienlaikus gan karavīrs, gan skolotājs – prot atrast izeju? Dziļais humānisms, pārāk lielā ticība labajam iznīcina viņu pašu un sagādā ciešanas ģimenei.
    Stipras un garā bagātas ir arī šī neparastā cilvēka mūža Sievietes. Kaislīgas, gudras un uzticīgas...”
    Skaidrīte Gailīte par šīs grāmatas sarakstīšanu godalgota konkursā “Preses nama grāmata” kā labākā dokumentālās prozas autore.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 18,00
"Lata romāns”
Egils Lukjanskis: NAIDA NOGURDINĀTIE

(Izd. "Lauku Avīze”, 2002.g., 270 lpp.)
    "Cilvēce no laika gala ir dalījusies labos un ļaunos cilvēkos. Un mēs ik dienas redzam un jūtam šo ļauno un labo darbu sekas. Šai pasaulē nemirstīga, tātad arī pareiza un patiesa, ir tikai viena ideja – vienmēr un visur būt cilvēcīgam. Visas pārējās pasaules uzlabošanas idejas, lai cik tās taisnīgas un vajadzīgas pirmajā brīdī arī šķistu, katru reizi ir novedušas pie cilvēciskuma iznīcināšanas. Cilvēku var nogalināt, cilvēku var sodīt, apmānīt, ienīst, pazemot un nopirkt, taču visgrūtāk šai pasaulē laikam ir otram cilvēkam palīdzēt, viņu pažēlot un just līdzi. Tas ir ļoti skumji, ka mums joprojām pietrūkst tieši tas, kas cilvēkam patiesībā šai dzīvē ir visvairāk nepieciešams, un proti – cilvēkmīlestības...”
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 7,00
Atis Lejiņš: MŪRA DRUPINĀTĀJS jeb CEĻŠ ATPAKAĻ UZ MĀJĀM
(Izd. "Jumava", 2002.g., 296 lpp., cietos vākos)
    "Ati Lejiņu neaizsūtīja uz Afganistānu kā desmitus un simtus citu viņa tautiešu. Atim Lejiņam nācās pašam sev gādāt ceļanaudu. Ati Lejiņu ceļā sauca tā doma un ticība – atrast partizānu gūstā kādu latvieti, lietuvieti vai igauni un ar attiecīgu starptautisku organizāciju palīdzību no gūsta izbrīvēt vai izpirkt...” /Uldis Bērziņš/
    Tomēr – vai te nav izšķīlusies ideja par latviešu aģentu 007? Mūsu kinorežisori varētu izmantot fabulu par latvieti trimdā, kas Latvijas labā piemānījis četrus slepenos dienestus reizē. /A.Lejiņš/
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 19,00
Jānis Labsvīrs: KLAUSĪSIMIES VĒSTURES SOĻOS
(Autorizd., 2002.g., 143 lpp., cietos vākos)
Atmiņas un pārdomas. 3.daļa.
    Krājumā sakopota daļa no pazīstamā tautsaimnieka, vēsturnieka un publicista, ASV dzīvojošā Indiānas pavalsts universitātes “emeritus” profesora Jāņa Labsvīra rakstiem, kas tapuši kopš viņa “Atmiņu un pārdomu” 2.daļas (“Kurp ejam?) otrā izdevuma iznākšanas Rīgā 1997.gadā – līdz 2001.gadam.
    Krājumā ievietotos rakstus nosacīti varētu dalīt divās grupās. Daļa (ASV-Baltijas harta, Pārdomas par Latvijas Satversmi u.c.) veltīti mūsdienu aktuālās politikas jautājumiem.
    Otra rakstu grupa vairāk skar vēsturi un atsevišķu personu (K.Ulmaņa, V.Muntera u.c.) darbības analīzi un novērtējumu.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 15,00
BRĪVĪBAS PIEMINEKLIS – tautas celts un aprūpēts
(Izd. Brīvības pieminekļa atjaunošanas fonds, 2002.g.,
224.lpp., A4 form., ilustrēta, cietos vākos)
    Grāmata veltīta Brīvības piemineklim. Tajā raksti, esejas, dzejoļi, fotodokumenti un citi materiāli sakārtoti nodaļās, kas sniedz ieskatu par pieminekli dažādos laika posmos – no meta līdz monumentam, cauri tautas likteņgaitām līdz Trešajai atmodai, restaurācijai un atkalatjaunotnei.Grāmatā ir aplūkota Brīvības pieminekļa atjaunošanas fonda dibināšana un tā aktivitātes. Attēlu saraksts un secinājumi tulkoti arī angļu valodā. Grāmata ir bagātīgs uzziņas materiāls un saistoša lasāmviela plašam lasītāju lokam.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 34,00
Uldis Lasmanis: TĒVA GADSIMTS
(Autorizd., 2001.g., 243 lpp.)
    Voldemāra Lasmaņa (1904-1991) mūža atmiņas ar pēcnācēju komentāriem par laikmetu un dzimtu likteņiem.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 13,00
Andrejs Eglītis: SILA PRIEDE
(Izd. "Valters un Rapa", 2001.g., 72 lpp., cietos vākos)
D z e j o ļ i sakārtoti pēc manas dvēseles nojautas.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 10,00
Vilis Lācis: VECĀ JŪRNIEKU LIGZDA
(Izd. apg. "Jaunā Daugava”, 2001.g., 934 lpp., cietos vākos)
R o m ā n s.
    Paradoksāli, bet viens no visvairāk lasītākajiem divdesmitā gadsimta trīsdesmito gadu latviešu romāniem – Viļa Lāča “Vecā jūrnieku ligzda” (1935-1937) – līdz šim bijis lasītājiem gandrīz nepieejams. Oficiāli neaizliegts, tas pazudis no publisko bibliotēku krājumiem. Par spīti paša autora 1955.gadā pārstrādātajai un ideoloģizētajai versijai, romāna pirmvariants nav pagaisis no lasītāju atmiņas.
    Tagad tiek publicēts teksts, kas atklāj rakstnieka pirmieceri. Rakstot šo romānu, Vilis Lācis vēl nezina, kāda loma viņam tiks atvēlēta Latvijas vēsturē un kāda loma viņa liktenī būs romānam “Vecā jūrnieku ligzda”.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 31,00
“Vēsturisks romāns”
Ģirts Salnais: UGUNS AVOTI
(Izd. apg. "Daugava", 2001.g., 558 lpp., cietos vākos)
R o m ā n s par mīlu un sapņiem, nodevību un naidu.
    (..) Romānā paveras apbrīnojami plaša, ar lielu māksliniecisko temperamentu attēlota Latvijas sabiedriskās dzīves aina 20.gs. trīsdesmito gadu sākumā. Romāns, kuru mākslinieks rakstījis, meklēdams aizmiršanos, brīvības sajūtu, ko dod atgriešanās savā pasaulē, pie sava darba, arī mūsdienu lasītājam sniegs savdabīgu brīvības apjausmu, aizraudams viņu no uzspiestās ikdienas pie mākslas un mūsu kopējām problēmām.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 22,00
Sannija Matule, Dace Rudzīte, Imants Žaimis:
UGUNSDZĒSĪBA RĪGĀ 800 GADOS

(Izd. "Likuma vārdā”, 2001.g., 293 lpp., cietos vākos)
    Šī grāmata vēsta par ugunsdzēsības attīstību Rīgā un Latvijā. Aizsākums organizētai cīņai ar ugunsnelaimēm meklējams pirms astoņsimt gadiem līdz ar galvaspilsētas dibināšanu, kad tās iedzīvotāji saprata – ugunsnelaimes uzveicamas tikai kopīgiem spēkiem.
    Grāmatā izmantoti Latvijas Ugunsdzēsības muzeja un arhīvu materiāli, publikācijas presē, ugunsdzēsēju daļu vēstures formulāri un ugunsdzēsības dienesta darbinieku personīgie arhīvi.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 21,00
Sandra Veinberga: IELOCĪTĀS LAPAS
(Izd. "Preses nams", 2001.g., 591 lpp., cietos vākos)
Romāns.
    Pazīstamā žurnāliste un publiciste, filozofijas zinātņu doktore Sandra Veinberga pēdējos divpadsmit gadus dzīvo un strādā Zviedrijā. "Ielocītās lapas" ir Sandras Veinbergas pirmais romāns.
    ...Alfrēds Engelmanis bija audzināts atsvešinātajā un bargajā kazarmu dresūrā. Viņš ticēja militārajam rūdījumam, zēnu draudzības mūžīgumam, sirmu profesoru absolūtajam nekļūdīgumam un aristokrātu klubiem kā sabiedrības pamatam. Bargums, disciplīna un augsti ideāli – trīs maģiskie nosacījumi, kas bija katra vīrieša veidošanās pamatā. To viņš vēlēja arī savam dēlam.
    Idilliskās Eiropas valstiņā un tās galvaspilsētā – mazajā jeb Austrumu Parīzē dzimušos trīs draugus Henriku, Oliveru un Viktoru – Alfrēda Engelmaņa dēlu – izšķir karš un politiskie režīmi. Viņu likteņi ir dramatisma un piedzīvojumu pilni. Romāna notikumi sākas pirms Otrā pasaules kara, risinās dzelzs priekškara abās pusēs un beidzas mūsdienu Indoķīnā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 23,00
"Lata romāns"
Lija Brīdaka: MELNĀS OGAS

(Izd. "Lauku Avīze", 2001.g., 206 lpp.)
    "Sieviete dzīvo tikai tad, kad mīl. Viņa atrod sevi tikai tad, kad ir jau pazudusi vīrietī," teicis vācu publicists un kritiķis Ludvigs Bernē. Šī pazušana un sevis atrašana dažādiem raksturiem notiek ļoti dažādi. "Melno ogu" varonei Zintai tas saistās ar neparedzētiem notikumiem un lieliem pārdzīvojumiem, kas brīžam šķiet pat nepārvarami.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 7,00
Alfreds Dziļums: AKLĀ EZERA VELNS
"Raksti". 9.sējums.
(Izd. apg. "Daugava", 2001.g., 395 lpp., cietos vākos)
Romāns.
    "No kalna pavērās tāls skats uz Aklo ezeru. Ielejā spīdēja melnas ūdens lāmas un ciņainas salas ar pērno meldru lūžņu.
    Vidū kā līkumaina upe aizlocījās pelēka ūdens josla. Tur trokšņoja meža pīles, celdamās spārnos vai ienirdamas akaču dzelmēs. Atpakaļ paveroties, Lejas Dumbru ēkas izskatījās nožēlojami mazas, tikai rija ar zemo jumtu gulēja plata un smaga, cieši pieplakusi zemei...
    Matejs ilgi stāvēja un skatījās, viņam patika Dumbru kalns. Bet te jau saimniekoja Pūpols, vecs muižas klaušinieks"...
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 18,00
Andris Buiķis: VAI MĒS ESAM TIE, KAS PATIESĪBĀ ESAM
(Izd. "Madris", 2001.g., 215 lpp., cietos vākos)
Par Latviju pasaules kopsakarībās domājot...
    Kāda varētu būt pasaule nākamajās desmitgadēs, un kādai būt Latvijai tajā (no Lielvārdes jostas līdz modernai zinātnei).
    Kādus pārsteigumus varam gaidīt no zinātnes tuvākajā laikā?
    Vai zinātnei, reliģijai un mistikai nav saskares punktu?
    Vai ir gudri risināt materiālās problēmas šodien un garīgos jautājumus atstāt rītdienai?
    Andris Buiķis – habilitētais matemātikas doktors, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais
loceklis, Latvijas Universitātes profesors, Latvijas Zinātnes un dialoga centra direktors. Vācijas Lietišķās matemātikas un mehānikas biedrības, Amerikas matemātikas biedrības, Latvijas Matemātikas biedrības biedrs.
    Izstrādājis oriģinālas matemātiskas metodes parciālajiem diferenciālvienādojumiem, organizējis ap 10 starptautisku konferenču, referējis pāri par 50 starptautiskās konferencēs un vairākkārt lasījis lekcijas dažādās ārzemju universitātēs. Autors ap divsimt publikācijām matemātikā, daudziem enciklopēdiju un publicistiskiem rakstiem.
    Jau trīsdesmit gadu velta uzmanību zinātnes vispārīgām, to vidū strīdīgām, problēmām, arī ezotēriem jautājumiem.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 16,00
Angļu/amerikāņu – latviešu un latviešu – angļu/amerikāņu SAUSZEMES KARASPĒKU militāro terminu vārdnīca
(Izd. Ekon.attiec.instit., 98.g., 384 lpp., cietos vākos)
    Vārdnīca domāta tiem, kuri pārstāv mūsu bruņotos spēkus vai kuru darbs ir netieši saistīts ar militāro sfēru. Tā ietver gan britu, gan amerikāņu lietotos vārdus, NATO vispārpieņemto militāro leksiku, LR Aizsardzības spēkos un Zemessardzē pieņemtos jēdzienus un terminus, kā arī to atbilstošos tulkojumus angļu valodā, un arī militārajā kontekstā visplašāk lietotās sarunu valodas frāzes.
    Vārdnīcai ir divi pielikumi – militārajā terminoloģijā biežāk lietotie angļu/amerikāņu saīsinājumi un visbiežāk lietotie saīsinājumi latviešu valodā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 22,00
Specializētais Latvijas pastmarku un pasta sūtījumu katalogs
(Izd. Latvijas filatēlistu savienība, 2001.g., 216 lpp.)
8.izdevums.
    Latvijas pastmarku kataloga 8.izdevums ir specializēts katalogs. Tajā sistematizētas Latvijas pastmarkas, aploksnes ar iespiestu marku (A), pastkartes ar iespiestu marku (PK), Pirmās dienas zīmogi (PDZ) un maksimumkartes (MK). Katalogā iekļauta nodaļa par pasta tarifiem, kurā fiksētas visas pasta tarifu izmaiņas sākot no 1990.gada 4.maija. Katalogā uzrādītas visas konstatētās pastmarku un pasta sūtījumu variācijas. Uzrādīti atklātie pastmarku virsspiedumu viltojumi. Pastmarku numerācija katalogā uzsākta no 1991.gada 19.oktobra un tās izvietotas hronoloģiskā secībā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 15,00
Regīna Ezera: RAKSTI 3.sējums
(Izd. "Nordik", 2001.g., 460 lpp., cietos vākos)
Stāsti.
    "Viss par sievieti un šis tas arī par vīrieti jeb pieci stāsti par suģestiju”.
    "Pieci vīri pirtī jeb stāsti par miokarda infarktu”.
    "Sākās ar lapsas kāju. Pieci dulli stāsti”.
    "Pie klusiem ūdeņiem. Stāsti par nodomu un sapņiem”.
    "Pūķa ola. Pilnatnes stāsti".
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 21,00
AR SMAIDU CAURI GADSIMTIEM
(Izd. "Zinātne”, 453 lpp., cietos vākos)
Anekdotes.
    Krājumā ievietotas savdabīgākās anekdotes, kas atspoguļo šā žanra attīstību, vietu un lomu tautas dzīvē vairāku gadsimtu ritējumā. Materiāls kārtots nodaļās, kuru izveidi noteicis, pirmkārt, anekdotes personāžs, cilvēks kā sabiedrības daļa, sociāla būtne noteiktos vēsturiskos apstākļos un, otrkārt, pati anekdote ar savām poētiskās izteiksmes īpatnībām.
    Grāmata sniedz atpūtai interesantu, jautru omu rosinošu lasāmvielu, taču arī pētnieciski ievirzīts interesents tajā atradīs bagātīgu, sistematizētu vielu pārdomām par latviešu tautas humora izpratni un prasmi to vispusīgi izmantot.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 17,00
Marianna Ieviņa: SKOLA IR MAZA VALSTS
(Izd. apg. "Daugava", 2001.g., 374 lpp.)
Stāsti.
    Autores biogrāfiskais vēstījums par Rīgas 8.pamatskolā (šobrīd 7.vidusskola) – kura tiek dēvēta par Cīruļa skolu tās pārziņa Indriķa Cīruļa vārdā –, kā arī Rīgas komercskolā pieredzēto un izjusto, ar savu bagāto un tīro valodu, notikumu atlasi un teicamo humora izjūtu pārkāpj memuārliteratūras robežas un ietiecas daiļliteratūras gultnē, vienlaikus aprakstot, raksturojot un vārdos (arī palamās) nosaucot gan daudzus skolu skolotājus, gan skolēnus, kas vecāka gadagājuma lasītājiem ļaus atpazīt sevi, klasesbiedrus un skolotājus, savukārt jaunākās paaudzes interesentiem – iepazīt un izjust Latvijas brīvvalsts skolas dzīves garu un burtu.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 14,00
Andrejs Skailis: TOREIZ BLUSAS LĒCA AUGSTĀK
(Izd. apg. "Likteņstāsti", 2001.g., 200 lpp., cietos vākos)
Pirmskara puikas un palaidnības.
    "(..) Skaiļa humors ir labsirdīgs, gribētos teikt – mīlīgs. Viņš izprot un smejas līdzjūtīgi, iecietīgi. Tieši te, šķiet, meklējams magnēts, kas lasītājus pie Skaiļa prozas velk un saista. Gudrs, asprātīgs skatījums uz pasauli joprojām ir liels deficīts." /Zigmunds Skujiņš/
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 11,00
Leonīds Siliņš : Nacistiskās Vācijas okupanti: mūsu tautas lielās cerības un rūgtā vilšanās
(Izd. Fonds Latvijas vēsture, 2001.g., 307 lpp.)
    Šīs grāmatas pirmajā daļā dokumentēta Hitlera ciniskā politika iekarotajās Austrumu zemēs, arī Baltijā. Okupācijas mērķis bija pilnīga šo zemju ekonomiska ekspluatācija, sociālā pakļautība ar iekaroto tautu pārtautošanu un izklīdināšanu ieņemtajos Padomju Savienības apgabalos, ar sev nepieņemamu tautību rasisku genocīdu.
    Grāmatas otrajā daļā ir dokumentācija par Latvijas Centrālās padomes, nacionālās pretestības kustības sadarbību ar neatkarīgās Latvijas bijušajiem sūtņiem Rietumos vācu okupācijas laikā no 1943.gada jūlija līdz Otrā pasaules kara beigām – 1945.gada maijam.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 15,00
Juris Rubenis, Māris Subačs:
DIEVS IR, ES – ARĪ… DIEVS IR. Es mēģinu būt.

(Izd. "Zvaigzne ABC", 343 lpp., cietos vākos)
Sprediķi. Tēli. Bildes.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 17,00
Juris Paiders: ISLAMS un RIETUMI
(Izd. "Zvaigzne ABC", 2001.g., 176 lpp., cietos vākos)
    "…tad nolēmu, ka pabeidzis grāmatu "Pelēkā ekonomika", varētu sagatavot latviešu lasītājiem darbu par būtiskākajām atšķirībām starp mūsu, Rietumu civilizāciju un islama pasauli. Darbs ritēja bez īpašas steigas, un es to grasījos pabeigt 2002.gada pavasarī. Taču 2001.gada 11.septembra notikumi izmainīja pasauli. Arī latviešu sabiedrībā pieauga interese par to, ar ko no mums atšķiras tie cilvēki, pret kuriem 2001.gada oktobrī tika sākts karš." /J.Paiders/
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 16,00
Ilze Apine: KĀ IZNĪCINĀJA BRĪVVALSTS POLICIJU
(Izd. "Likuma vārdā", 2001.g., 274 lpp., cietos vākos)
    2001.gada rudenī viņi ir palikuši vairs tikai astoņi. Astoņi no visas kādreizējās Latvijas brīvvalsts policijas. (..) Šī grāmata ir mēģinājums, balstoties gan uz dokumentiem, gan arī uz vēl dzīvu palikušo atmiņām, ieskatīties pagātnē pirms vairāk nekā pusgadsimta, atgādinot patiesību par tā laika notikumiem un daudzu cilvēku bezjēdzīgi sakropļotajiem mūžiem. Šī grāmata varētu būt arī piemiņas zīme bojāgājušajiem un ceļa rādītājs turpmākajām paaudzēm.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 20,00
Andris Kolbergs: RĪGA KĀJĀMGĀJĒJIEM
(Izd. "A.K.A.", 2001.g., 560 lpp., cietos vākos)
    Šī grāmata ir domāta priviliģētajai ļaužu kārtai kājāmgājējiem. Atšķirībā no ļaunās ceļu policijas iebaidītā autobraucēja, ātruma ierobežojumi uz kājāmgājēju neattiecas, pa vienvirziena ielām viņam atļauts skraidīt turp un atpakaļ, kājāmgājējs drīkst apstāties, kad grib, kur grib, un stāvēt, kamēr apnīk. Piedevām vēl grozīt galvu uz visām pusēm, lai labāk saskatītu, apskatītu un redzētu.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 23,00
TOTALITĀRIE REŽĪMI UN TO REPRESIJAS LATVIJĀ 1940.-1956.GADĀ 3.sējums
(Izd. Latv.vēst.instit.apg., 2001.g., 743 lpp.)
Latvijas Vēsturnieku komisijas 2000.gada pētījumi.
    Rakstu 3.sējums aptver garāku laikposmu un rakstos analizēts plašāks jautājumu loks nekā iepriekšējos sējumos. 3.sējumā raksti grupēti trīs nodaļās, kas katra aptver pētījumus vienā no trim komisijas izveidotajām pētniecības apakšgrupām. Pirmajā nodaļā iekļauti raksti par represijām pret Latvijas tautu pirmajā padomju okupācijas gadā. Otrajā nodaļā ir aplūkots nacistiskās Vācijas okupācijas režīms Latvijā. Trešajā nodaļā ir apkopoti raksti par padomju režīma īstenoto politiku.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 24,00
Gunnars Treimanis: MĪLESTĪBĀ DZIMIS VĀRDS
(Izd. apg. "JD", 2001.g., 359 lpp., cietos vākos)
Jauns, ar dzejām un veltījumiem papildināts izdevums.
    Kad iznāca "Vārdu noslēpumu" pirmais izdevums, necerēju, ka grāmatai būs tik liela popularitāte. Glabāju savā kartotēkā ļoti daudz vēstuļu, kuru autori izbrīnā jautā, kā varot būt tik atbilstošs viņu vārdu īpašību skaidrojums? Pa daļai mana grāmata ir novērojumu rezultāts (kopš 10 gadu vecuma sāku fiksēt atsevišķu vārda īpašnieku kopējās īpašības), pa daļai arī fantāzijā rastie impulsi.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 21,00
Ilmārs Knaģis: BIJ TĀDI LAIKI
(Izd. Jāņa Rozes apgāds, 2001.g., 456 lpp., cietos vākos)
    "Bij tādi laiki" ir stāsts par diviem izsūtījumiem un arī par pavisam nesenu pagātni.
    "(..) Ilmāram Knaģim bija lemts ne tikai sagaidīt Atmodu un neatkarības atjaunošanu, bet tajā visā ieguldīt savu pieredzi, spēkus un laiku un uzņemties vēl vienu grūtu uzdevumu – neļaut no atmiņas pazust tam, kas par ļaunuma impēriju jāzina nākamajām paaudzēm un pasaulei. Vācot faktus un atmiņas, atklājās tādi padomju režīma noziegumu apmēri un veidi, par kuriem lielai sabiedrības daļai nebija ne jausmas. Runāt to vārdā, kuri vairs neko nepateiks, ir dzīvo pienākums un gods." /Anda Līce/
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 16,00
Rūta Paula: Maestro LEONĪDA VĪGNERA stāsti un stāsti par Leonīdu Vīgneru
(Izd. "Pētergailis", 2001.g., 216 lpp., cietos vākos)
    Maestro Leonīda Vīgnera stāsti sākās viņa deviņdesmitās jubilejas – 1996.gada sākumā. Vēl acu priekšā bija jūsmīgie Trešās atmodas Dziesmu svētki ar Mežaparka estrādē izgaismoto virsdiriģentu paaugstinājumu un sirmo Maestro – svētku simbolu – uz tā, ar viņa diriģēto Jurjāna kantāti "Tēvijai". Joprojām Maestro diriģēšanā bija jaušams viņa rakstura stiprums, un no sava tēva – Vīgneru Ernesta – mantotais latviskais lepnums.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 20,00
LATVIJA DIVOS LAIKPOSMOS – 1918-1928 un 1991-2001
(Izd. LU žurn. "Latv.vēst." fonds, 2001.g., 486 lpp.)
    …grāmatas publicēšanas mērķis ir izanalizēt vēstures attīstības gaitu pagātnē un tagadnē; atspoguļot tiesisko problēmu risinājumus Latvijā divās atšķirīgās, bet savstarpēji saistītās desmitgadēs; izvērtēt divu posmu historiogrāfiju; ar jaunatklātiem arhīvu materiāliem atainot valsts politikas un sabiedrības attīstības tendences divos dažādos periodos, parādot gan kopējo, gan atšķirīgo, gan iegūto, gan zaudēto; aplūkot problēmas, kas saistītas ar jauna laikmeta vēstures izpēti, izglītības un zinātnes attīstību.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 18,00
Sandra Kalniete : AR BALLES KURPĒM SIBĪRIJAS SNIEGOS
(Izd. "Atēna", 2001.g., 298 lpp., cietos vākos)
    "Grāmatas virsraksts "Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos" atspoguļo kādu patiesu epizodi. Izvešanas priekšvakarā brālis manai mammai uzdāvināja smalkas augstpapēžu kurpes, kurām bija lemts kļūt par viņas vienīgajiem apaviem pirmajā Sibīrijas gadā. Šis tēls man šķiet dziļi simbolisks, jo tajā apvienojas nesavienojamais – trauslums un rupjš spēks, neaizsargātība un beztiesīgums, eiropeiskais, civilizētais un drausmīgā Sibīrijas īstenība." /Sandra Kalniete/
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 22,00
VIENS MĒRĶIS – TAUTA UN VALSTS
(Izd. "Jumava", 2001.g., 136 lpp., cietos vākos)
    Kārļa Ulmaņa runu, rakstu fragmenti un atziņas.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 16,00
Veronika Janelsiņa: VĒSTULE
(Izd. "Zinātne", 2001.g., 165 lpp.)
    Šis ir pēdējais rakstnieces un mākslinieces, Anšlava Eglīša dzīvesbiedres Veronikas Janelsiņas (1910-2001) darbs, kurā viņa apliecina mīlestību un cieņu savam mūža draugam Anšlavam Eglītim.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 10,00
Elita Franciska Cimare: SARKANIE ŪDEŅI
(Izd. "AGB", 2001.g., 110 lpp., cietos vākos)
    Autore ir veiksmīgi darbojusies dažādos literatūras veidos: prozā, dramaturģijā, kritikā.
    Viņas pirmo apjomīgāko prozas darbu "Sarkanie ūdeņi" raksturo aizraujošs, mūsu literatūrā maz izmantots sadzīvisks materiāls (Sarkandaugava), taču šis "reģionālisms" iegūst dziļāku, mītisku dimensiju. Teicama dzīvās valodas izjūta un atveide, dīvaini, brīžam rēgaini, taču psiholoģiski patiesi raksturi dara šo tekstu saistošu gan "rafinētam", gan t.s. viekāršam lasītājam.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 17,00
Andra Konste, Andris Sproģis: ALEKSANDRA ČAKA LOGI
(Izd. "Latvijas Vēstnesis", 2001.g., 230 lpp., cietos vākos)
    Atskārsmes, atskati, atklāsmes.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 23,00
LATVIJAS SENĀKĀ VĒSTURE 9.g.t.pr.Kr.-1200.g.
(Izd. Latv.vēst.instit.apg., 2001.g., 463 lpp., cietos vākos)
    Grāmata atspoguļo vissenāko Latvijas vēstures posmu no 9.g.t.pr.Kr. līdz 12.gadsimtam. Tā pamatā balstīta uz arheoloģiskiem avotiem. Aplūkota pirmiedzīvotāju ienākšana Latvijas teritorijā, mednieku un zvejnieku, agrīno lopkopju un zemkopju saimniecība un dzīvesveids, agrārās sabiedrības veidošanās. Parādīta baltu un Baltijas somu tautību izcelsme un to kultūra dažādos laika periodos, arī sakari ar kaimiņzemēm.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 28,00
Tamāra Heidemane: PAMĀTES KLĒPĪ SIBĪRIJĀ
(Izd. "Likteņstāsti", 2001.g., 238 lpp., cietos vākos)
    Lejas Bulānas un Krasnojarskas latvieši dokumentos, sarunās, sirdsatmiņā...
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 15,00
Dzintars Sodums: SAVAI VALSTIJ AUDZINĀTS
   "Kopoti raksti". 1.sējums.
(Izd. "Atēna", 2001.g., 359 lpp., cietos vākos)
    Katrā Dz.Soduma "Kopotu Rakstu" grāmatā līdztekus viņa paša devumam būs atrodami raksti, esejas, intervijas, pētījumi, recenzijas, kas skaidros, vērtēs un hronoloģizēs viņa pieredzi valodā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 21,00
"Lata romāns"
Zigmunds Bekmanis: TRĪS DIENAS PĒC PASTARDIENAS un Egīls Šņore: UZTICĪBAS TESTS
(Izd. "Lauku Avīze", 2001.g., 240 lpp.)
  
Zigmunda Bekmaņa romāna "Trīs dienas pēc pastardienas"galvenie varoņi ir bijušie klasesbiedri Ilga un Pēteris, kuri sastopas klases vakarā. Atkal uzplaiksnī viņu pirmās mīlestības jūtas. Varbūt tas būtu tikai neilgs pagātnes jūtu zibsnis, ja ne pagasta "slavenības" Melnās Annas izraisītā ugunsnelaime, kas abus satuvina ciešāk...
    Iedomājieties, vīrietis sēž kafejnīcā un acīmredzami garlaikojas... Tad pēkšņi ierauga slaidu sievieti ar garām kājām, brūniem pusgariem matiem un brūnām acīm... Kas tālāk notiek šādos gadījumos – par to stāstīts Egīla Šņores romānā "Uzticības tests", kurā galveno lomu spēlē jau minētā sieviete – privātdetektīve Elke.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 7,00
Enciklopēdija 2.sējumos.
LATVIJAS PAGASTI 1.sējums no A-Ļ
(Izd. "Preses nams", 2001.g., 647 lpp., cietos vākos)
    Šajā sējumā ietverti 264 pagasti, to vēsture, kultūra, daudz kartes, shēmas, attēli.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 86,00
Emīls Dēliņš: PIRMAIS GADS
(Izd. "Memento", Zviedrija, 2001.g., 94 lpp.)
Latviešu ieceļotāji Austrālijā. 1947.-1949.g.
    Materiāls aptver kā latviskās publikācijas uz izceļotāju kuģa, tā arī latviešu laikrakstiem Vācijā un Zviedrijā no Austrālijas sūtītās korespondences laikā no 1947.gada beigām līdz 1949.gada sākumam.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 10,00
Astrīda Aļķe: Rīgas bruņinieks MARISS VĒTRA
(Izd. "Treji Deviņi", 2001.g., 188 lpp.)
    Šajā izdevumā Marisa Vētras biogrāfija aizvadīta līdz 1927.gadam, tomēr aptverts daudz plašāks laikposms: ieskicēta dzimtas vēsture no deviņpadsmitā gadsimta divdesmitajiem gadiem. Tālāk autore iepazīstina ar nākamā dziedoņa bērnību, jaunekļa gadiem, līdzdalību cīņās pret Bermontu, solista gaitām Liepājas un Nacionālajā operā, mācību laiku Itālijā, noslēgdama ar atgriešanos dzimtenē un 1926./1927.gada sezonu Nacionālajā operā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 16,00
Zigmunds Skujiņš: SIRŽU ZAGĻA UZNĀCIENS
(Izd. apg. "Daugava", 2001.g., 302 lpp., cietos vākos)
Rakstnieka nakts pastaigas.
    Jaunajā romānā autors intriģējoši savērpis laikus un cilvēku likteņus – līdzās Rūdolfam Blaumanim, vienam no galvenajiem jaundarba varoņiem, gan savu patieso, gan šķietamo dzīvi izdzīvo Anna Brigadere un Ēriks Ādamsons, Mirdza Ķempe un Aspazija, Edvards Virza un Viktors fon Andrejanovs un, kā allaž, pats Zigmunds Skujiņš un viņa laikabiedri.
    Pagātne mijas ar mūsdienām, dzimst, briest un mirst cilvēku attiecības, vēsturiskā patiesība saplūst ar fantāziju. Rakstnieks, dodoties nakts pastaigās pa mūsdienu Rīgu, balstoties precīzās aizgājušā un šobrīd dzīvojamā laikmeta reālijās, detaļās un faktos, meklē savu versiju par lielajiem tagadnes un pagātnes noslēpumiem – R.Blaumaņa daiļrades avotiem un privāto dzīvi, paša lomu pasaulē... Bet ne tikai.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 18,00
LATVIJA OTRAJĀ PASAULES KARĀ 1.sējums
(Izd. Latv.vēst.instit.apg., 2000.g., 391 lpp.)
Starptautiskās konferences materiāli. 1999.gada 14.-15.jūnijs, Rīga.
    Konference parādīja, ka pēdējos desmit gados būtiski ir attīstījusies vēstures pētniecība Latvijā. Latvijas vēsturnieki aizpilda tukšumu, kas bija izveidojies padomju režīma laikā, balstoties uz iespējām, ko sniedz arhīvu fondu pieejamība un sadarbība ar ārvalstu zinātniekiem un pētniecības iestādēm.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 17,00
ZIEMASSVĒTKU VAKARĀ
(Izd. "Zītars", 2001.g., 176 lpp., cietos vākos)
Krājums domāts visplašākajam lasītāju lokam.
    Ziemassvētku vakarā, kad visi pulcējas pie svētku eglītes, katram jāskaita dzejolītis, lai saņemtu dāvanu. Ikviensvarēs atrast sev ko piemērotu, jo šeit apkopotas skaistākās Ziemassvētku latviešu tautasdziesmas, Raiņa, Aspazijas,V.Plūdoņa, J.Poruka, Austra, E.Mindenberga u.c. autoru dzejoļi, kā arī visiem zināmās baznīcas dziesmas Svētvakaram. Grāmatā atrodamas arī receptes un ieteikumi svētku galda gatavošanai un Ziemassvētku vakara zīlēšanai latviešu nacionālajā garā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 15,00
Visvaldis Lācis: LATVIEŠU zemes un tautas VĒSTURE 1.daļa
(Izd. "Vieda", 2001.g., 344 lpp., cietos vākos)
    "Šo darbu darīdams, es pats nemitīgi un daudz mācījos Latvijas vēsturi. Grāmatas lasītājs ievēros, ka katrai grāmatas nodaļai ir pievienots garš izmantotās literatūras saraksts – vēres. Visas vēres ir paša lasītas. Lielāko to daļu var atrast manos grāmatu plauktos. Darbu veicot, es dažkārt lūdzu padomu par vēstures faktu ticamību un pārbaudi LU vēstures Profesoram Heinriham Strodam. Viņa padoms man nekad netika liegts, Tāpēc mana pateicība arī profesoram H.Strodam." /V.Lācis/
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 22,00
"Lata romāns"
Māra Svīre: SLAZDU KROGS un divi nami Rīgā
(Izd. "Lauku Avīze", 2001.g., 192 lpp.)
Māra Svīre garajam romāna nosaukumam devusi arī garu apakšvirsrakstu – "Ģimenes sāga ar detektīva piegaršu"...
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 7,00
Anšlavs Eglītis: MALAHĪTA DIEVS
(Izd. "Zinātne", 2001.g., 463 lpp., cietos vākos)
    Rakstot šo romānu, Anšlavs Eglītis vēlējās aiziet prom no politikas un pievērsties sev tik tuvai mākslas pasaulei, dzīvei – jautrai un krāsainai spēlei. Ar spožu meistara prasmi rakstnieks zīmē savus varoņus – valdonīgo un skarbo Jolantu Durbi, viņas divus vīrus – izslavēto profesoru Kubulnieku un saimniecisko Mintautu Durbi, arhitektu Fīlipu Rītu, viņa dēlu – jauno tēlnieku Argodu un daudzus citus. Romānā daudz pārdomu par dzīvi un mākslu, par īsto un šķietamo.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 18,00
Ilgonis Bērsons: DEVIŅI LIKTEŅI
(Izd. "Signe", 2001.g., 180 lpp., cietos vākos)
Represētie rakstnieki. Apraksti un ziņas. Atis Ķēniņš, Austra Dāle, Viktors Eglītis, Elza Stērste, Ādolfs Erss, Skuju Fridis, Jānis Sārts, Aleksandrs Pelēcis, Harijs Skuja.
    Padomju totalitārisms allaž tiecās apspiest cilvēkus, kuri tam nekalpoja – viņus izsūtīja no dzimtenes vai ieslodzīja tālos ciemos, daudzus nomocīja un nošāva.
    Nereti režīms pretiniekus izdomāja, un tas bija paņēmiens, ar kuru realizēt genocīdu. Uz manas mātes čekas lietas vāka skaidri atklāts, ka viņa, izsūtītā, ietilpst uzskaites kategorijā "latvieši".
    Represēto rakstnieku likteņi palīdz izprast pagātni, no kurienes esam nākuši, lai dzīvotu drošai un skaidrai nākotnei.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 17,00
Anss Lerhis-Puškaitis: LATVIEŠU TAUTAS TEIKAS UN PASAKAS
(Izd. "Atēna", 2001.g., 598 lpp., cietos vākos)
VII.daļa. 2.sējums.
    "Grāmatai, kas jūsu rokās, ceļš pie lasītāja bijis simt gadu garumā. Gan Krišjānis Barons, gan Anss Lerhis-Puškaitis pusi no savas dzīves veltījuši latviešu garīgajam mantojumam: viens – tautasdziesmām, otrs – teikām un pasakām. Tikai Lerha-Puškaiša mūžs bijis tieši uz pusi īsāks nekā Baronam. (..)
    Pēdējā – VII.daļā, kura pabeigta 1899.gadā un rokrakstā aptver 2847 lappuses, iekļauti vēl neizmantoti vākumi un viss mazākos krājumos un presē publicētais, arī paša kārtotāja tulkojumi no krievu un vācu valodā izdotajām latviešu pasakām. Līdz pēdējai VII.daļai jau izlolota Lerha-Puškaiša savdabīgā pasaku un teiku klasifikācijas sistēma, kas ar palīgrādītājiem sasaista vienotā kopumā visu iepriekšējos sējumos publicēto. (..)
    Ceļu pie lasītāja uzsācis mūsu pirmā lielākā pasaku un teiku krājuma pēdējais sējums Anša Lerha-Puškaiša kārtojumā, kurā saglabāti seni teicēju stāstījumi un neapdarināti folkloras pirmpublicējumi." /M.Vīksna/
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 29,00
HOLOKAUSTA IZPĒTES PROBLĒMAS LATVIJĀ 2.sējums
(Izd. Latv.vēst.instit.apg., 2001.g., 407 lpp.)
    Starptautiskās konferences referāti, 2000.g. 16.-17.oktobris, Rīgā, un pētījumi par holokaustu Latvijā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 17,00
Pēteris Džigurs: GRAFIKA
(Autorizd., 2001.g., 68 lpp., A4 form.)
    Pēteris Džigurs ir dzimis 1944.gada 11.aprīlī, Balvos, drēbnieka daudzbērnu ģimenē. No 1952.gada līdz 1959.gadam mācījies Balvu vidusskolā. 1964.gadā beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu. 1964./65. un 1970./71.mācību gadā ir bijis Latvijas Mākslas akadēmijas students. Izstādēs piedalās no 1974.gada. Darbi eksponēti Latvijas Republikas un ārzemju izstādēs: Dienvidslāvijā, Vācijā, Francijā, Zviedrijā un citur. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1983.gada.
    "Pēteris izmanto spektrālās krāsas, un nevajag ne gaismēnu, ne apjoma. Ir staraina astrāla dimensija, kas veidojas no dzīves un krāsu prieka, un enerģijas. Tā ir Pētera talanta raksturīgākā īpatnība – radīt brīnumu. Kāds var jūsmot, cits var nesaprast, bet nevar neievērot, jo tas ir tepat un staro." /Grafiķe Ilze Lībiete/
    "Tas ir tāpat kā, kad lielā mežā starp tūkstošiem koku, kas mūs nepārsniedz, ieraugām kādu dabas vai apstākļu radītu īpatni, kas neparasts, kas piesaista mūsu uzmanību. Mākslas laukā gan dabas dotais kvēlais skatījums uz dzīvi, gan attieksme pret mākslu un uzskati, gan laimes brīži un neveiksmes veidojušas mākslas formā un autora dvēselē savdabīgu, spilgtu, neatkārtojamu mākslinieku – Pēteri Džiguru." /Mākslinieks Jāzeps Pīgoznis/
    (Autora biogrāfija, mākslinieku atsauksmes u.c. teksti grāmatā ir gan latviešu, gan angļu valodās.)
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 14,00
Puzzle: Latvijas novadu tautas tērpu MOZAĪKA
Cena ar piegādi – USD 8,00
Puzzle:   ĶEKATAS MOZAĪKĀ
Cena ar piegādi – USD 8,00
TAS BIJA TAUTAS LAIKS
(Izd. "ANTĒRA”, 2001.g., 766 lpp., cietos vākos)
    Šī ir pirmā Tautas deputātu kluba “Neatkarība” grāmata.
    Apzinoties atbildību vēstures priekšā, nolēmām negrimt nostaļģiskās atmiņās, bet gluži otrādi – ļaut sniegt liecību par mums pašai Vēsturei. Visi raksti, intervijas, reportāžas, kas ir šajā krājumā, bija publicēti 1988-1991.gada avīzēs. Tādi mēs izskatījāmies tautas acīs toreiz, tādi paši, bez grozījumiem un labojumiem stājamies lasītāju priekšā arī šodien. Protams, nav iespējams apkopot vienā grāmatā visus tā laika rakstus, kas bija veltīti pirmsvēlēšanu maratonam un vēlāk – nu jau pašai cīņai par neatkarību Kremlī. Avīzē “Padomju Jaunatne” vien tādu rakstu bija nopublicēts pāri par 400. Tieši “Padomju Jaunatnes" žurnālistiem klubs “Neatkarība” izsaka dziļu pateicību par detalizēto hronoloģisko vēstures fiksēšanu…
/Tautas deputātu kluba “Neatkarība” valdes priekšsēdētāja Marina Kosteņecka/
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 34,00
"Lata romāns”
Egils Lukjanskis: TAS, KO TU NEGAIDI

(Izd. "Lauku Avīze”, 2001.g., 240 lpp.)
    Rakstnieks Edmunds Janovskis nejauši kļūst par aculiecinieku kādas sievietes traģiskai nāvei. Janovski satriec sievietes dzīves pēdējie mirkļi, kad viņa tik ļoti grib kaut ko pateikt, taču nekādi to nespēj!
    Kas tas varētu būt? Janovskis jautā sev – ko viņš, ja mirstot atrastos pie samaņas, gribētu pateikt tiem cilvēkiem, kuri būtu viņam blakus? Kādi būtu viņa pēdējie vārdi, veltīti pasaulei, ģimenei un cilvēkam, kuru mīlējis vai nīdis?
    Kas gan ir tas, ko tu negaidi?...
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 7,00
Skaidrīte Kaldupe: NO JŪRAS LĪDZ “OŠU ZEMEI”
(Izd. "SolVita", 2001.g., 263 lpp., cietos vākos)
    Dokumentāls atmiņu stāsts.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 17,00
Gundega Repše: SIEVIETE MIGLĀ. Līga Purmale
(Izd. "Jumava", 2001.g., 218 lpp., cietos vākos)
    "Spējš spīvums un izmisis trauslums, prāta trenētība un nervu galu mūzika, mākslas ideālu augstums un likteņa kritiens – tā ir viela, kuru iešņaucot var mēģināt caurredzēt Līgas Purmales miglājus. Glezniecība kā esamība, ne svētdienas vaļasprieks vai konjunktūras kaprīze. Glezniecība kā brīvības veids un, iespējams, jēga.” /G.R./
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 20,00
Guntis Kalme: JUMS, izsūtītajiem, leģionāriem, nevienaldzīgajiem, PALDIES!
(Izd. "Svētdienas Rīts”, 2001.g., 168 lpp., cietos vākos)
    Šī grāmata ir veltīta jums – jums, kas izturējāt izsūtījumu un nesalūzāt, jums, leģionāriem un nacionālajiem partizāniem, kas gadiem izmisīgi cīnījāties pret milzu pārspēku, jums, kas viņiem palīdzējāt, jums – reliģiskajiem un politiskajiem disidentiem, kas bezcerīgajos padomju gados vientuļi iestājāties par cilvēka cieņu un brīvību, un jums, kas joprojām neesat vienaldzīgi pret Dievu un savu tautu. (..)
    Jūs visi kopā līdz šodienai esat atnesuši brīvības alku stafeti un uzturat to spēkā tāpēc – jums paldies! Tādēļ arī šis grāmatas nosaukums.
    Tā ir jūsu un jums.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 14,00
800.gadi. MŪSU KOPĒJĀ RĪGA
(Rīga, 2001.g., 370 lpp.)
    Vācbaltiešu autoru apcerējumi.
    Rīgas pilsētas 800 gadu jubilejā 2001.gadā izdevusi Karla Širrena biedrība Līneburgā.
    Šodien vācbaltieši piedalās Rīgas astoņsimt gadu atcerē, jo viņu priekšteči daudzu gadsimtu gaitā bijuši aktīvi šīs pilsētas likteņu lēmēji.
    Līdz pat 1939.gadam Rīgā jau mītošie vai ieceļojušie vācieši ikvienā pilsētas vēstures posmā devuši savu ieguldījumu tās arhitektoniskā veidola tapšanā, tāpat arī rūpējušies, lai pilsēta gūtu ievērību visā Eiropā.
    Šī grāmata ļauj iepazīt daudzu profesiju vācbaltiešu speciālistu daudzpusīgo darbību 19. un 20.gadsimtā: gan arhitektūrā un kultūrā, gan komunālās saimniecības un izglītības jomā, gan ekonomikā, reliģiskās un sociālās institūcijās, nozarēs un aktivitātēs, kas nākušas par labu visiem šīs pilsētas iedzīvotājiem.
    Lai šī grāmata stiprina gan kopējās dzimtenes apziņu, gan arī vēlēšanos nākotnē aktīvi veicināt Rīgas pilsētas autoritātes pieaugumu Eiropā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 18,00
Puzzle: LATVIJAS PILSĒTAS, kur mīt Latvijas aizsargājamie dzīvnieki
Cena ar piegādi – USD 9,00
Puzzle: RĪGA
    Rīgas ģerbonis mozaīkā.
Cena ar piegādi – USD 3,00
Anna Brigadere: JA SAULE TEV SIRDĪ
(Izd. "Valters un Rapa", 2001.g., 406 lpp., cietos vākos)
    D z e j ā vispilnīgāk atklājas A.Brigaderes personības būtība, pasaules uztvere, jūtu dziļums, šaubas, ticība labajam. Ir daudz noskaņu dzejoļu. Citos darbos viņas dziļākās dvēseles izjūtas tik spilgti neatklājas.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 16,00
Arnolds Bērzs: MALNIEKA ŠĶITUMI
(Izd. Fonds Latvijas vēsture, 2001.g., 478 lpp.)
    II.sējums. (Ir nopērkams vēl arī I.sējums – USD 18,00).
Barikādes. Pučs. Čekas maisi. Alternatīvas fināls.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 19,00
RĪGA – 00. GADAGRĀMATA. 2000
(Izd. Latvijas Kultūras fonds, 2001.g., 134 lpp., A4 form.)
    Gadagrāmatā Rīga ienāk tāda, kāda tā pārkāpj jaunā gadu tūkstoša slieksni: gan ar unikālām dabas, kultūras un vēstures vērtībām, gan arī ar sakropļotiem dižozoliem, piedraņķētiem ezeriem, aizbērtām čurkstu ligzdām un nerimstošiem centieniem aizšķērsot ceļu tai patvaļai Rīgas pilsētvides veidošanā, kas draud pārvērst pasaules kultūras mantojuma daļu par "arhitektūras izgāztuvi".
    Rīga pelnījusi ne tikai mūsu apbrīnu, bet arī rūpes un atbildību par tās vērtību saglabāšanu un vairošanu.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 21,00
MANA RĪGA
(Izd. "Zvaigzne ABC", 2001.g.)
    Dibināšana, pils un baznīcas, ģerbonis, priekšpilsētas un vēl…
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 6,00
Ojārs Spārītis: RĪGAS PIEMINEKĻI UN DEKORATĪVĀ TĒLNIECĪBA
(Izd. "Nacionālais apgāds", 2001.g., 160 lpp., cietos vākos)
    Piemiņa ir tāda dīvaina garīgās matērijas forma. Ne īpaši kopta, ne glabāta dažreiz tā saglabājas cauri gadu tūkstošiem un vajadzīgajā brīdī pēkšņi kā zivs iznirst no laika dzelmes. Šķiet neparasti, ka pavisam necils, taču piemiņai iedēstīts koks uzjunda neizmērojami plašu atceres ainu un kopsakaru virkni. Bet gadās arī tā, ka pat iespaidīgi bronzas un akmens krāvumi nespēj radīt pozitīvas atmiņas. Taču, kamēr cilvēce spītīgi turpina veidot savus sabiedriskās atmiņas krājumus, tā tomēr cer, ka no pagātnes ir iespējams kaut ko mācīties.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 21,00
SENĀ RĪGA
(Izd. Latv.vēst.instit.apg., 2001.g., 510 lpp., cietos vākos)
Pētījumi pilsētas arheoloģijā un vēsturē. 3.grāmata.
    Latvijas vēstures institūta un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja darbiniekiem turpinot savus pētījumus Rīgas vēsturē un arheoloģijā, ir tapis šis kārtējais, jau trešais rakstu krājums "Senā Rīga". Izdevums kļuvis tradicionāls, un tā autoru loks jau aptver gandrīz visus profesionālos pētniekus, kas nodarbojas ar Rīgas vēstures izpēti kā Latvijā, tā arī aiz tās robežām. Rakstu krājuma 3.laidiens nāk klajā 2001.gadā, kad Rīgas pilsēta atzīmē savu 800 gadu jubileju, tāpēc salīdzinājumā ar iepriekšējiem diviem laidieniem šis sējums ir kļuvis biezāks un arī tematikā plašāks. Līdzās tradicionālajiem vēsturnieku un arheologu pētījumiem krājumā publicēti zinātnes vēsturei veltīti materiāli. Tas ir saprotams, jo Rīga, būdama Latvijas lielākā un vecākā pilsēta, ir arī viena no zinātnes aizsākumu šūpuļiem mūsu zemē.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 26,00
Leons Balodis: RĪGA DIMD
(Izd. "Madris", 2001.g., 168 lpp., 266x290)
    Skaists fotoalbūms ar Rīgas skatiem, gan arhitektūra, gan dabas skati. Zem fotogrāfijām uzraksti latviešu un angļu valodās.
Viena albūma cena ar piegādi - USD 100,00
Latvijas mutvārdu vēsture: SPOGULIS
(Izd. LU Filoz. un sociol. instit., Rīga, 2001.g., 294 lpp.)
    Latvijas vēsturi nevar izskaidrot tikai ar gadiem un notikumiem. Katrs no mums ir vēstures veidots un nes sevī tās skaidrojumu. Latvija ir kopīgais pamats rakstu krājumam un pētījumam, kas pārsniedz tās robežas. Latvija nav tikai zeme un valsts. Latvija ir tur, kur cilvēki tai kalpo. Latvija ir cilvēki - viņu sasniegumi un zaudējumi, vērtības, kas viņus uztur un vada. Dzīvesstāstos atspoguļojas Latvijas garīgais, mentālais kodols. Tiem veltīts mutvārdu vēstures pētījums un rakstu krājums. SPOGULIS rāda Latvijas un ārzemju zinātnieku pieejas dzīvesstāstu jēgai. Vēlreiz pārstaigāts ceļš: no "Cilvēkarhīva" Latvijas Kultūras fondā līdz zinātnisko un sabiedrisko pētnieku apvienībām Latvijā un trimdā. Veidots ar PBLA KF un Latvijas Zinātnes padomes atbalstu.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
LATVIAN NATIONAL COSTUMES
(Izd. "Latvijas institūts", 2000.g.)
Vienas grāmatiņas cena ar piegādi - USD 5,00
LATVIEŠU-ANGĻU SARUNVĀRDNĪCA
(
Izd. "Avots", 2001.g., 120 lpp.)
    Vārdnīcā iekļautās biežāk lietojamās sarunvalodas frāzes palīdzēs jums veiksmīgāk sazināties ikdienišķās situācijās.
    Vārdnīcas pielikumā izskaidrots prievārdu lietojums un dots valstu un tautību saraksts.
    Vārdnīca noderēs ikvienam, kas vēlas papildināt savas angļu valodas zināšanas, bet jo īpaši – cilvēkiem, kas gatavojas doties ceļojumā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – $5
Andris Vējāns: RUDZUZĀLE ZEM SNIEGA
(Izd. "Nordik", 2001.g.238 lpp., cietos vākos)
Dzeja.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 14,00
Rūta Muižniece: LATVIETE DANDERĪDĀ
(Izd. "Atēna", 2001.g., 160 lpp., cietos vākos)
Gleznotājas Sofijas Samsones dzīvesstāsts.
    Šī nav gluži tradicionāla monogrāfija ar mākslas darbu analīzēm un gleznotājas daiļrades gaitas secīgu raksturojumu. Stāsts tiek austs arī no Sofijas dzīves un darba vietu tēlainām ainām, viņas atmiņām, dokumentālām liecībām un no vēstulēm, ko viņa rakstījusi meitai uz Latviju un meita viņai uz Zviedriju.
Vienas grāmatas cena ar piegādi – USD 23,00
Zinaīda Žukova: LATVIJAS ZILI ZAĻĀ ROTA
(Izd. "Jumava", 2001.g., 328 lpp., cietos vākos)
    "Latvijas zili zaļā rota" ir ceļvedis, kas palīdzēs iepazīt apmēram 800 aizsargājamo dabas objektu - Slīteres Nacionālo parku, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu, Daugavas lokus, Tērvetes dabas parku un daudzus citus. Grāmatā apkopotas ziņas arī par aizsargājamās dabas teritorijās sastopamajām dzīvnieku un augu sugām, kas citviet Eiropā jau izzudušas.
    Tajā ir arī daudz teiku un nostāstu, kas apvij senus pilskalnus un kulta vietas, ezerus, svētavotus, dižkokus, kulta akmeņus, muižu parkus ar pilīm un citiem arhitektūras pieminekļiem. Grāmata bagātīgi ilustrēta.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 28,00
Juris Paiders: PELĒKĀ EKONOMIKA
(Izd. "Zvaigzne ABC", "Dienas Bizness", 2001.g., 120 lpp., cietos vākos)
    Ekonomika tiek uzskatīta par zinātni. Ir mācību iestādes, kas gatavo tūkstošiem ekonomistu, ir zinātniskie institūti un akadēmijas, kurās tūkstošiem ekonomistu pēta sakarības starp inflāciju, bezdarbu, nacionālā kopprodukta pieaugumu, valūtas kursa svārstībām, aizdevu procenta likmi utt. Ir desmitiem tūkstošu banku analītisko nodaļu, kas iegūtās sakarības pūlas izmantot, lai dotu padomus, kā bankām nopelnīt uz kursu un likmju svārstībām. Ekonomikas zinātnē katru gadu tiek pasniegtas balvas līdzīgi kā citās zinātnes nozarēs, un ik gadus viens vai vairāki ekonomisti saņem Nobela prēmiju. Tomēr ekonomika ir visai specifiska zinātne, jo, mainoties videi, mainās arī likumi un kopsakarības starp dažādiem ekonomikas procesiem.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
Enciklopēdija RĪGAS IELAS 1.sējums
(Izd. apg. "Priedaines", 2001.g., 240 lpp., cietos vākos)
    Enciklopēdijas 1.sējuma šķirkļos no Abavas iela līdz Āžu iela alfabētiskā secībā sakārtota informācija par visām Rīgas ielām, to rašanos, izbūvi, nozīmīgākām celtnēm, ievērojamākiem cilvēkiem, kas tajos dzīvojuši. Grāmata bagātīgi ilustrēta ar vēsturiskām un mūsdienu fotogrāfijām, mākslas darbu reprodukcijām, kartoshēmām.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 27,00
Vija Vētra, Nora Ikstena: VIJA VĒTRA. DEJA UN DVĒSELE
(Izd. "Atēna", 2001.g., 186 lpp., cietos vākos)
    Šajā grāmatā stāstītāja sastopas ar vērotāju. Vijas Vētras dzīves un dejas ceļojums manām acīm atklājās divu gadu laikā Ņujorkā, Rīgā, Eginas salā Grieķijā. Nāciet līdzi jūs arī. Ceļa gājējai, kuras dvēsele dzīvo dejā. /Nora Ikstena/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 18,00
Alfreds Dziļums: AIZAUGUŠĀS DRUPAS <<RAKSTI>>. 8.sējums.
(Izd. apg. "Daugava", 2001.g., 238 lpp., cietos vākos)
Cīnītāju atmiņas.
    "Miera zvani skan - bet stāvoklis kļuva traģisks. Latviešu leģionāri, kas cīnījās par savas zemes brīvību, pēkšņi tika apvainoti par noziedzniekiem. Ne ārstu, ne invalīdu cilvēciskais saprāts nespēja pieņemt šo netaisnību, zuda arī uzticība izslavētajai rietumu tautu humanitātei. Kāda jēga bijusi pasaules karam, ja verdzība un terors turpinās, ja dzeloņu žogi draud nogriezt pusi Eiropas?"
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
RĪGĀ DEG UGUNSKURI - MASKAVĀ BRŪK PADOMJU IMPĒRIJA
(Izd. Rīga, 2001.g., 534 lpp.)
Sastādījis Modris Ziemiņš.
    Dokumentāls stāsts par latviešu un baltiešu morālo vienotību cīņā pret irstošās Padomju impērijas militāro huntu 1991.gadā. Jaunu faktu gaismā ir iespēja skatīt, kā PSRS militārās struktūras un to speciālie dienesti gatavoja un īstenoja sevišķi slepenu operāciju, lai apslāpētu Baltijas brīvības alkas un neļautu tai izrauties no okupācijas važām. Tas ir arī stāsts par to, kā pašmāju nodevēji un provokatori, kuri vēl šodien nav atmaskoti, turpina darboties visās varas struktūrās, lai grautu Baltijas vienotību un nepieļautu tās sekmīgu virzību uz Eiropas Savienību un NATO, - kā pašreiz drošāko garantu, lai traģiskie pagātnes notikumi Baltijā nekad vairs neatkārtotos.
    Grāmatā izmantoti materiāli no tā laika periodiskajiem izdevumiem, kā arī dokumenti no sastādītāja personīgā arhīva.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
KO DZIEDĀJA RĪGAS GAIĻI?
100 dzejnieki par Rīgu.
(Izd. "Pētergailis", 2001.g., 208 lpp., cietos vākos)
    Šo grāmatu gribētos saukt par visu laiku latviešu dzejas Rīgas enciklopēdiju. No Dinsberģa līdz Čakam, no Ziemeļnieka līdz Vācietim, no Austras Skujiņas līdz Rokpelnim - simts dzejnieku. Te ir gan Rīgas torņi, gan Vecrīgas ieliņas, īpašā priekšpilsētas noskaņa un vietu vārdu gaisotne, pat aura.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 19,00

"Lata romāns"
Biruta Eglīte: MEŽA NOBURTIE

(Izd. "Lauku Avīze", 2001.g., 224 lpp.)
    Tā gribētos, lai "Meža noburtie" būtu tikai pasaka. Romantiskiem, jūtīgiem un vienmēr malā stāvošiem cilvēkiem lai tas arī paliek tikai tāds teiksmains stāsts par meža un cilvēku attiecībām. Stiprajiem varu atzīties - diemžēl tā ir baiga patiesība - ar visām aizkulišu niansēm un dzīvajiem prototipiem...
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 7,00

Jēkabs Raipulis: JĀNIS LŪSIS ģenētikas atklājumu un pretrunu virpulī
(Izd. "Vērmaņparks", Rīga, 2001.g., 266 lpp.)
    (..) Šajā pretrunīgajā laikmetā dzīvoja un strādāja latviešu ģenētiķis Jānis Lūsis. Viņš bija ģenētikas zinātnes tapšanas un nostiprināšanas liecinieks, aktīvs tās izaugsmes līdzdalībnieks, kas tomēr vēl aizvien netiek ierindots starp pašiem izcilākajiem tā laika ģenētiķiem. Bet viņš strādāja kopā ar sava laika spožākajiem ģenētiķiem, laikabiedru vidū vēl aizvien ir viens no visbiežāk citētajiem zinātniekiem.
    Rodas jautājums - kādā žanrā rakstīt par zinātnieku? Neapšaubāmi, ka lasītājam pievilcīgāka būtu literarizēta biogrāfija, kurā aprakstītās personas dzīve veidotu tikai centrālo vadlīniju, bet galvenais saturs lielā mērā būtu autora fantāzijas auglis. Man likās, ka zinātnieku jāraksturo saistībā ar viņa zinātniskajiem sasniegumiem, maksimāli turoties pie faktu materiāla.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
"Lata romāns”
Skaidrīte Gailīte: TAUREŅA LIDOJUMS AKMENĪ
(Izd. "Lauku Avīze”, 2001.g., 240 lpp.)
    Laines vīra Jura nāve martā ir pirmais pārbaudījums, ko viņai uzsūta liktenis, bet tikai viens no daudzajiem, kuri šo lauku sievieti sagaida nepilna gada laikā.
    "...varbūt līdzētu spēcīgs lietus vai asa krusa, pret kuru varētu pavērst seju. Lai kapā pieri, vaigus, lūpas. Līdz asinīm. Lai viņa varētu izkliegties, izraudāties, iztukšoties un tad, un tad... sākt dzīvot. Pamazām uzlādēties no tās mīlestības un uzmanības, ko sniedz mājnieki. Viņas bērni. Taču Laine to vēl nespēj. Kaut arī no tā sarmainā marta rīta, kad Viktors atveda ziņu par Jura nāvi, jau pagājušas divdesmit dienas. Šajā svētrītā Laine kapos gribēja būt viena - cerēja, ka beidzot spēs izraudāties un lielāko smagumu atstāt te. Taču atkal nekā...”
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 7,00
Jānis Jaunsudrabiņš: AIJA
(Izd. "Zvaigzne ABC", 2001.g., 220 lpp., cietos vākos)
Triloģija.
    Jānis Jaunsudrabiņš (1877-1962) 1910.gada vasarā saraksta garo stāstu "Aija", kam par pamatu ņem ganu gaitās iepazīto draudzību ar Liepiņu Minnu. Dzīvodams Pļaviņās, viņš raksta 18 stundas diennaktī un divās nedēļās pabeidz nākamo stāstu “Atbalss”. 1924.gadā laikrakstā “Jaunākās Ziņas” publicēts trešais stāsts “Ziema”. Visi trīs garie stāsti 1927.gadā ievietoti J.Jaunsudrabiņa Rakstu 3.sējumā un nosaukti par t r i l o ģ i j u.
    Triloģijas centrā - mīlestība. Kāda tā ir, “šī pasaules skaistākā jūta?” Vai tā “apņem kā staru gredzens”, kā to jaunības jūsmā un romantiskā pacilātībā izsapņojis Jānis? Vai tā spēj pacelt vai gremdēt? Autors psiholoģiski smalki rāda liktenīgas mīlestības radošo un postošo spēku.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 18,00
Aīda Niedra: LĪGAVA UN SIEVA
"RAKSTI". 4.sējums.
(Izd. apg. "Daugava", 2001.g., 294 lpp., cietos vākos)
    Romāns.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 17,00
Ņina Masiļūna: LATVIAN NATIONAL KITCHEN
(Izd. "Jumava", 2001.g., 139 lpp., A4 form., cietos vākos)
    Latviskie ēdieni: salāti, zivju ēdieni, zupas, gaļas ēdieni utt.
    Grāmata ir bagātīgi ilustrēta, nopērkama tikai angļu valodā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 40,00
Jānis Tervits: LATVIJAS BAPTISTU VĒSTURE
(Izd. Latv.Baptistu draudžu savien., 99.g., 598 lpp., A4 form.)
    Faktu mozaīka.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 37,00
Jānis Klīdzējs: CILVĒKA BĒRNS
(Izd. “Jumava”, 2001.g., 536 lpp., cietos vākos)
    Jānis Klīdzejs (1914-2000) - stāstu, noveļu, eseju un romānu autors.
    Viņa darbi apkopoti vairāk nekā 20 grāmatās, no kurām lielākā daļa iznākušas trimdā. Augstu novērtējumu ieguvuši romāni “Dzīvīte, dzīvīte, šūpojos tevī” (1979) un “Otrais mūsos” (1983, K.Barona fonda prēmija), kā arī romāns “Dāvātās dvēseles” (1986, J.Jaunsudrabiņa fonda balva). Emocionāls, psiholoģiski dziļš, lirisks vēstījums rakstnieka darbos reizēm mijas ar publicistisku asumu. Lielākā daļa darbu veltīti Latgalei, tās ļaudīm un viņu likteņiem.
    Šajā izdevumā iekļauti divi pēc tonalitātes atšķirīgi romāni - “Cilvēka bērns” un “Sniegi”. Kultūras fonda balva savulaik piešķirta romānam “Sniegi” (1963). Atzinību ieguvis romāns “Cilvēka bērns” (1953), kura galvenais varonis dzīvespriecīgais un zinātkārais Boņs plaši pazīstams pēc J.Streiča 1991.gadā ekranizētās tāda paša nosaukuma filmas un pielīdzināms J.Jaunsudrabiņa Jancim, A.Brigaderes Annelei un E.Birznieka-Upīša Pastariņam.
    “Sniegi” ir romāns par triju ievainotu dvēseļu - Tāsītes, Eduka un Ruduka nedzīvotajām dzīvēm, lielo pasaules vientulību un iekšējo samezglojumu katrā no tām. Te ir cilvēka dzīvošana divās pasaulēs un divās dzīvēs reizē: tajā, ko ļauj citiem redzēt, un tajā, ko dzīvo sevī, un cik šī dzīvošana uz iekšu var būt sāpīga.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 19,00
Jānis Jaunsudrabiņš: JAUNSAIMNIEKS UN VELNS
(Izd. “Zvaigzne ABC”, 2001.g., 232 lpp., cietos vākos)
    Jānis Jaunsudrabiņš (1877-1962), viens no psiholoģiskās prozas meistariem, savu lielāko romānu “Jaunsaimnieks un velns” uzrakstījis nepilnu divu gadu laikā. Pirmoreiz grāmatā tas publicēts 1933.gadā. Romāna centrā Indriķis Krasts - bijušais armijas kapteinis, inteliģents, kurš ar krietna kapitāla palīdzību, darba prieku un lielu apņēmību uzsāk jaunsaimnieka dzīvi egļu kalnā. Līdzās reljefam laikmeta attēlojumam, kas tik ļoti sasaucas ar mūsdienu dzīvi laukos un pilsētā, J.Jaunsudrabiņš atklāj, cik dzīvē viss ir vienkārši un sarežģīti reizē.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 19,00
LATVIEŠU LITERATŪRAS VĒSTURE 3.sējums
(Izd. “Zvaigzne ABC”, 2001.g., 680 lpp., cietos vākos)
3. sējums. 1940-1941.g.; 1945-1999.g.
    Latviešu literatūras attīstības gaitas izsekojumā nu esam nonākuši līdz mūsdienām - līdz jauna gadu tūkstoša slieksnim, kad literatūras vēsture pārvēršas aktuālās šodienas literatūras apskatā, bet atskats aptver grūtu un sarežģītu, apmēram piecdesmit gadu ilgu posmu latviešu tautas dzīvē; tas sākās ar 1940.gadu - no padomju okupācijas brīža, kad latviešu literatūru ar varu gribēja pavērst pavisam citā, pastiprinātas padomju ideoloģijas gultnē. Viens gads, citiem vārdiem sakot, viena 1940.-1941.gada sezona, bija pārāk īss laiks, lai Latvijā jūtami nostiprinātu padomju ideoloģijas principus. Sekoja vācu okupācijas laiks, un tā perioda literatūra aplūkota “Latviešu literatūras vēstures” iepriekšējā, otrajā sējumā, jo šis posms daudzējādā ziņā pielika punktu iepriekšējai, neatkarīgās Latvijas laikā sakņotajai literatūrai.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 22,00
NEVIENAM MĒS LATVIJU NEDODAM
(Izd. “Vieda”, 2001.g., 384 lpp.)
    No 85 konkursam iesūtītajiem darbiem ir publicēti 72 darbi. No tiem pieci darbi konkursā nepiedalījās. 85 - tas ir daudz vai maz? Ņemot vērā konkursa noteikumu izplatīšanas grūtības, kā arī to, ka līdz šim Valsts prezidenti Guntis Ulmanis un Vaira Vīķe-Freiberga, Saeima un valdība jauniešu nacionāli patriotiskajai audzināšanai nepievērsa ne mazāko uzmanību, tas noteikti ir daudz.
    Jauniešu lielā atsaucība liecina par to, ka latviešu tautas dvēsele - mazliet pārfrāzējot Raiņa vārdus par Imantu - nebija mirusi, bet tikai apburta klusēja. Tagad ar drošu pārliecību varam teikt, ka mūsu tautas dvēsele ir modusies jaunai gara cīņai ar iekšējiem un ārējiem ienaidniekiem.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
LATVIJA PADOMJU REŽĪMA VARĀ. 1945.-1986.
(Izd. Latv.vēst.instit.apg., 2001.g., 463 lpp.)
Dokumentu krājums.
    Lai atvieglotu materiāla uztveri, dokumenti ir sadalīti tematiskās grupās. To ietvaros dokumenti grupēti hronoloģiskā secībā. Dokumentu krājumu papildina pielikumi, publicēto dokumentu un saīsinājumu saraksts.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 19,00
Edvins Mednis: ROZES UN ASINIS
(Autorizd., 2001.g., 192 lpp., cietos vākos)
    Edvins Mednis bija uzticīgs savam laikam un saviem laika biedriem pēc devīzes - Draugs draugam. Latviešu literārajā Olimpā ap viņa vietu nav daudz sēdekļu, bet šī vieta ir viņa paša izvēlēta un celta. Tāds stāvoklis vēlēts tikai izredzētiem.
/Kārlis Rabacāns, "Laiks", 07.06.1967./
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
Saulcerīte Viese: MEŽAPARKS. Pilsēta priežu silā
(Izd. "Jumava", 2001.g., 272 lpp., cietos vākos)
    Vēstījums par Mežaparku, izmantojot arhīvu dokumentus, laikabiedru vēstījumus, zinātnieku pētījumus un autores vērojumus.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 22,00
Linda Dumpe: ALUS TRADĪCIJAS LATVIJĀ
(Izd. Latv.Vēst.instit.apg., 2001.g., 207 lpp., cietos vākos)
    Grāmatā atspoguļota mājas alus darīšana Latvijā - tās vēsture un tradicionālie paņēmieni, parādīta alus loma latviešu vētku ieražās. Apskata pamatā ir nepublicēti etnogrāfiskie apraksti, epriekšējo gadsimtu autoru darbi, kā arī folkloras materiāli.
Grāmata noderēs ikvienam, kas interesējas par latviešu tautas vēsturi un kultūru.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 20,00
Ints Vanadziņš: STARP SARKANO UN MELNO
(Izd. "Memento", Zviedrija, 2001.g., 80 lpp.)
Latviešu kadets Otrajā Pasaules kaŗā.
    Autors apraksta pirmskaŗa latviešu sabiedrības noskaņojumu Latvijā, kas bija izteikti pretvācisks, bet spēji izmainījās pēc komunistiskās Padomju Savienības brutālās Latvijas okupēšanas un vardarbības 1940. un 1941.gadā, pirms nacistiskās Vācijas armijas iebrukuma un Latvijas okupēšanas 1941.gadā. Latviešiem tomēr nācās piedzīvot rūgtu vilšanos, jo vācieši sevi pierādīja par ne mazāku ļaunumu nekā krievi.
    Ints Vanadziņš apraksta savus piedzīvojumus Austrumu frontē vācu armijas pusē, kā arī mācības kādā vācu Kaŗa skolā un viņa bēgšanas mēģinājumu uz Šveici. Viņa dienasgrāmata ir izcila laikmeta liecība, kas spilgti raksturo pēdējos chaotiskos mēnešus Trešā Reicha sabrukumam 1945.gadā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 8,00
Andris Puriņš: LIELĀ BĒRZA NOSLĒPUMS
(Izd. "Lauku Avīze", 2001.g., 208 lpp.)
    Vēlā jūlija pēcpusdienā Stūru pagasta iecirkņa inspektors Aleksis Grauds savā dzīvoklī sacer kārtējo detektīvstāstu, kad pie viņa ierodas sievasbrālis Mārcis, kas strādā netālās mazpilsētas Granavas policijā. Viņš paziņo, ka Aleksis uz laiku ir atstādināts no dienesta pienākumu pildīšanas. Taču situāciju iespējams labot - jāatvainojas pagasta vecākajam Marģeram Jankovskim, kurš dzērumā ar džipu notriecis sievieti, bet Aleksis "uzdrīkstējies" doties pie prokurora, lai par šo gadījumu tiktu ierosināta krimināllieta. Mārča pierunāts, Aleksis dodas uz Jankovska villu "Ad astra"...
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 7,00
Lilija Zariņa: SARKANĀ MIGLA
(Izd. "Valters un Rapa", 2001.g., 486 lpp., cietos vākOS)
    Grāmata ir vēstījums par dzīvi okupētajā Latvijā, sākot no Otrā pasaules kara pēdējiem mēnešiem līdz piecdesmito gadu beigām, kad grāmatas autorei izdevās izkļūt no Latvijas un sākt jaunu dzīvi Rietumos. Šī, ārzemēs jau vairākkārt izdotā grāmata, ir laikmeta detalizēta, spilgta panorāma, kuras centrā autores - tolaik medicīnas studentes un vēlāk ārstes – pašas pārdzīvotais un izjustais.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 17,00
Rūta Koluža: ĶIKURAINA VALODIŅA
(Izd. "Kamene", 2001.g., 147 lpp., cietos vākos)
Kā runājam latviski 2000.gadā.
    2000.gads - latviešu valodas gads, bet tikai Ogres rajonā.
    Vākti vietvārdi, mīļvārdiņi, iesaukas un dzīvā folklora - skaitāmpanti, laikmetīgi izteicieni, dialogi, anekdotes "iz dzīves". (..)
    Ko esam ieguvuši, uzzinājuši? Esam rakušies mūsu leksikas sakņu virzienā, vērojuši valodas asnus - gan zaļoksnus un spilgtus, gan ķikurainus. Ceram vairot mīlestību uz mūsu valodu, dzīvināt izziņas prieku un nojausmu par latviešu valodas bagātību un savdabību.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
Arturs Stradiņš: ĒRKŠĶAINĀS GAITAS
(Izd. Latgales Kultūras centra izdevniecība,Rēzekne, 2001.g., 222 lpp., cietos vākos)
    Šī grāmata ir Artura Stradiņa rakstītās Vjatlaga dienasgrāmatas (1941-1943) teksts un jau pēc atgriešanās dzimtenē tapušais, ar 1982.gadu datētais, bērnības un jaunu dienu atmiņu stāstījums. Tas ir saistošs vēstījums par Saukas pagasta ļaudīm Latvijas brīvvalsts laikā un viņu likteņiem - daudzi mūži sagūla Vjatlaga celmājos.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 8,00
Latvijas Okupācijas muzeja GADAGRĀMATA. 2000.
(Izd. Latv.50 gadu okupāc. muzeja fonds, 2001.g., 340 lpp.)
Komunistu un nacistu jūgā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 20,00
Gunārs Birkmanis: GADSIMTA ATSPULGI. 1900-2000.
(Autorizd., Rīga, 2001.g., 360 lpp., cietos vākos)
Atmiņu mozaika.
    Autora, viņam tuvu, pazīstamu un nepazīstamu cilvēku nostāsti, lasītāju vēstuļu fragmenti.
    "Šīs atmiņas ir dokumentālas, bez skaistām metaforām, salīdzinājumiem, krāsainas tēlainības. Te nerunā rakstnieks - vārda meistars, te skan daudzu latviešu sirdsbalss! Tā ir patiesa, atklāta un skaudra. Grāmatas lielākā veiksme ir tā, ka tautas atmiņa atsegta kopsakarībās. Viens, divi, desmit notikumi. Atšķirības ir laikā, tai vai citā gadā. Bet svarīgākais - to pastrādājusi valsts un cilvēki, kas nes lielkrievu šovinistu un komunistiskās sistēmas karogu, to raksturo meli, demagoģija un ļaunums visnežēlīgākajā pakāpē. Kas tai nepakļaujas, to šī vara iznīcina." /A.Skalbergs/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 16,00
Jānis Kučinskis:NO INTEREŠU KARIEM UZ INTEREŠU HARMONIJU
(Autorizd., Jēkabpils, 2001.g., 288 lpp.)
    Grāmata tiem, kas nolēmuši palikt Latvijā.
    Kopš manas pirmās grāmatas "Jaunā pasaules kārtība un mēs paši" uzrakstīšanas ir pagājuši gandrīz 9 mēneši. Pietiekams laiks, lai varētu vērtēt tās nozīmību. Vispirms iepriecina, ka viss metiens ir nonācis pie lasītājiem un pat izrādījies nepietiekams. Diemžēl, papildus metienu pasūtīt neriskēju. Tiem, kas grāmatu neiegādājās, bet tomēr gribētu to izlasīt, jāmeklē iespēja to nokopēt no mājas lapas "Trešais ceļš" internetā (adrese: http://home.delfi.lv/mees_pashi/).
    (..) Arī šī grāmata domāta visiem - visdažādāko pārliecību pārstāvjiem. Un arī tās mērķis ir līdzīgs: rosināt domāšanu, vingrināt stratēģisku skatienu uz dzīvi, kas sniedzas tālāk un augstāk par acīm redzamo; par to, kas mums tiek no augšas piespēlēts, lai novērstu uzmanību no galvenā. Tā nav izklaidējoša lasāmviela, bet varbūt mums palīdzēs kopīgiem spēkiem nonākt pie slēdzieniem, kas var mūs vienot svētīgai, tālejošai rīcībai Latvijas un nākotnes labā. Grāmata domāta visiem, kas savu nākotni nolēmuši saistīt ar Latviju, kuriem nav vienalga, kas šeit notiek.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 13,00
Guntis Zariņš: MIELES un DVĒSEĻU BOJĀEJA
(Izd. "Karogs", 2001.g., 264 lpp., cietos vākos)
Romāni.
    Šī ir autora pirmā grāmata, kas latviešu trimdas rakstniekam Guntim Zariņam (1926-1965) iznāk Latvijā. Līdzās priekam par šo faktu G.Zariņa daiļrades pazinējus droši vien nepamet arī savādības un ačgārnības izjūta, un tā aizsākusies jau Atmodas pirmajos gados, kad parādījās trimdas literatūras pirmās publikācijas un grāmatas. Zūdot politiskiem ierobežojumiem, kādi G.Zariņa gadījumā noteikti varētu būt bijuši, viņa darbi kā nesaudzīga, godīga un mākslinieciski spilgta liecība par trimdas traģiku bija izdodami pirmām kārtām.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 18,00
Liene Neulande: JUMIS SENLATVIEŠU RELIĢIJĀ
(Izd. "Minerva", 2001.g., 208 lpp.)
    (..)Savā darbā esmu izmantojusi visu man zināmo baltu tautu materiālu, kas apgaismo rudens ražas novākšanu un ar to saistītos reliģiskos priekšstatus, tradīcijas un ritus. Materiāls ir iztirzāts un izmantots manu uzskatu pamatošanai, ciktāl tas attiecas uz šī darba ierobežoto tematu. /Autore/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 9,00
Māra Zālīte: SAUCIET TO PAR TEĀTRI
(Izd. “Jumava”, 2001.g., 520 lpp., cietos vākos)
“Pilna Māras istabiņa”, “Tiesa”, “Dzīvais ūdens”, “Lāčplēsis”, “Eža kažociņš”, “Meža gulbji”, “Kaupēn, mans mīļais!”, “Margarēta”, “Indriķa Hronika”.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 33,00
Andris Jakubāns: 33 STĀSTI
(Izd. “Nordik”, 2001.g., 568 lpp., cietos vākos)
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 21,00
Jānis Einfelds: PORNOGRĀFISKO BILDĪŠU TIRGOTĀJS
(Izd. “Pētergailis”, 2001.g., 150 lpp., cietos vākos)
Erotiskās noveles un draiskie stāsti.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
“Lata romāns”
Monika Zīle: SMUKAS MEITAS MAKSĀ SMUKU NAUDU
(Izd. “Lauku Avīze”, 2001.g., 256 lpp.)
    “Leanoru neredzot, Normunds Štāls bija pārliecināts,ka slepenās tikšanās “Kalnasilā” jau pieder pagātnei, bet pietika izdzirdēt viņas soļus, balsi, apģērba švīkoņu... Pietika sajust mentola cigaretes dūmu aromātu vai rūgtenās smaržas, lai Normunds aizmirstu visas iepriekšējās apņemšanās un gaidītu Leanoras aicinājumu.”
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 7,00
Eižens Rauhvargers: LAI KOŠĀKA VALODIŅA
(Izd. apg. “Priedaines”, 2001.g., 64 lpp.)
Latviešu valodas leksiskās bagātības tautas dziesmās un rakstnieku darbos.
    Latviešu rakstnieku izteicieni, salīdzinājumi, sakāmvārdi un parunas, apvidvārdi un pat... putnu treļļi. Bagātība, kuru kodes un rūsa patiešām nemaitā, jo skanīga valoda - mūs ceļ un rotā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 5,00
JĀNĪTS NĀCA PA GADSKĀRTU
(Izd. “Atvars-S”, 2001.g., 112 lpp.)
Jāņu dziesmas.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 5,00
Andris Jakubāns: CITA TŪKSTOŠGADE
(Izd. “Jumava”, 2001.g., 472 lpp., cietos vākos)
A.Jakubāna teksti un 2000.gada pašatmaskojošie komentāri.
    Šī grāmata ir pateicība liktenim. Arī rokas spiediens liktens biedriem - Ērikam Hānbergam un Mihailam Soiferam.
    Tā ir pateicība Aivaram Lembergam, Andrim Šķēlem un Valērijam Karginam, kā arī visiem pārējiem, kas bieži vien nebija sliktāki par šo trijotni.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 21,00
Jānis Sīlis: LATVIEŠU-ANGĻU SARUNVĀRDNĪCA
(Izd. “Jumava”, 96.g., 318 lpp.)
Vienas vārdnīcas cena ar piegādi - USD 9,00
Anšlavs Eglītis: LĪGAVU MEDNIEKI
(Izd. “Jumava”, 2001.g., 299 lpp., cietos vākos)
    Anšlava Eglīša romāna varoņi, arī tie par līgavu medniekiem iedēvētie, nemēdz nokārt degunu, lai iet kā iedams - ir jāiztur, ir jāturas viļņa galotnē. Recepte, kā tikt uz augšu, liekas pavisam vienkārša - pēc iespējas izdevīgāk jāapprecas, vajadzīgas bagātas līgavas - tad būs nauda, tad būs mājas, smalks autiņš un vieta pie mielasta galda. Mīlestība? Jūtas? - Vai tas ir svarīgi? Viņi taču ir mednieki! /Viktors Hausmanis/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 18,00
Anda Līce: CITĀDA GAISMA
(Izd. “SR”, 2001.g., 80 lpp., cietos vākos)
Dzejoļi un esejas.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 9,00
Valda Mora: AR IELĀPU UZ SVĀRKIEM
(Izdota Rīgā, 2001.g., 184 lpp., cietos vākos)
    Jaunākā  d z e j a s   i z l a s e  ir vēl viens tautas mīlestības apliecinājums Valdai Morai kā izcilai latvietei un kā izcilai dzejniecei. Dzejoļus sameklēja, sakārtoja un pārrakstīja Irēna Bērziņa.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 8,00
LATVIEŠU RAKSTNIEKU PORTRETI
“Laikmeta krustpunktos”
(Izd. “Zinātne”, 2001.g., 311 lpp., )
    Rakstu krājuma vienojošā tēma ir kreisas ievirzes rakstnieki un viņu likteņi 20.gadsimta sākumā un vidū. Autori tiecas saprast, kas notiek ar radošām personībām laikmetu griežos, it īpaši - pakļaujoties tēzei, ka mākslai jābūt škiriskai un partejiskai.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 14,00
Vizma Belševica: RAKSTI 3.sējums
(Izd. “Jumava”, 2001.g., 456 lpp., cietos vākos)
Rakstos apkopota dzeja, proza, tulkojumi un atdzeja.
    Trešajā sējumā - īsprozas darbi no krājumiem “Ķikuraga stāsti”, “Nelaime mājās”, “Lauztā sirds uz goda dēļa”, “Zem zilās debesu bļodas” un divas lugas bērniem.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 18,00
Andris Grūtups: TIESĀŠANĀS KĀ MĀKSLA 1.daļa
(Autorizd., 2001.g., 388 lpp., cietos vākos)
Vēsturiski tiesu procesi Latvijā un citās valstīs.
    Šī grāmata nav rakstīta ar mērķi izvirzīt vai risināt kādas problēmas, lai ar tām nogurdinātu lasītāju. Grāmatas uzdevums ir iepazīstināt latviešu lasītāju ar ievērojamām ārzemju un Latvijas tiesu prāvām, mēģinot ārvalstu lietām atrast analogu Latvijas tiesu praksē. (..) Līdzās apsūdzētajiem, redzama vieta grāmatā ierādīta advokātiem, prokuroriem un tiesnešiem, mēģinot apjaust šo cilvēku izjūtas un rīcības motīvus. Netiek aizmirsti arī šo personu izvirzītie argumenti, kuri kalpojuši par pamatu viena vai otra lēmuma pieņemšanā.
    Grāmata domāta ikvienam cilvēkam, kuru interesē tiesu procesi un ap tiem virmojošās kaislības. /A.Grūtups/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 22,00
Gunars Janovskis: KOPOTI RAKSTI 8.sējums
(Izd. “Elpa”, 2001.g., 335 lpp., cietos vākos)
Iekļauti divi darbi - “TOREIZ”, “BEZ CEĻA”.
Šī grāmata aptuveni attēlo manis piedzīvoto laikā no 1940. līdz 1942.gadam.
    Manas pretspēlētājas esmu saticis citur un citādās situācijās. Vīri ir rādīti pēc iespējas patiesi, varbūt laika secību pielāgojot stāstījumam. Sīkos novirzienos lūdzu vainot manu atmiņu, kas ir varējusi izbālēt 50 pagājušos gaŗos gados. Šie vīri - mans tēvs, malkas laukuma pārzinis Mednītis, tirgotājs Baltputns, arodbiedrības darbvedis Ernests, vācu inženieris Jakomi un trakais tramvajnieks, kuŗa īsto vārdu nevēlos minēt. Viņi visi jau guļ smiltājā. Vainīgais ir izmucis savam sodam.
    Es vēlētos, lai labā atmiņā paliktu mans tēvs - tālbraucējs kapteinis - un neizprotamais labdaris Mednītis. /Autors/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 17,00
Eduards Freimanis: LIELRUNČI
(Kuldīga, 2001.g., 265 lpp.)
Romāns.
    Eduards Freimanis ir pazudušās Latvijas lauku sētu dzīves dokumentētājs. Kā lasis pret krācēm viņš dzenas uz Latvijas pagātni. Ar socioloģiski zīmīgu spalvu Freimanis ir nemitīgi aprakstījis to Latvijas lauku dzīvi, kurā viņš uzauga un pavadīja savus jaunības gadus. Savā pēdējā romānā “Lielrunči” viņš noliek iztikušas lauku sētas ļaudis dramatiskā krustugunī posmā, kad Latvija bija zaudējusi savu neatkarību un kara kāvi plosījās pār Freimaņa dzimteni.
    Autors ir novērojis, ka vēl līdz mūsu dienām sabiedriskos un politiskos sarežģījumus Latvijā pagājušā gadsimta trīsdesmitajos un četrdesmitajos gados vērtē no labās vai kreisās puses. Freimanis uzskata par savu pienākumu parādīt ļaudis objektīvi. Viņš cer, ka ar šo romānu viņš palīdzēs izbeigt ieilgušo politisko rīvēšanos. /Dr.Andrievs Ezergailis Ph.D./
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 14,00
Aija Jansone: DVIEĻU ROTĀŠANAS TRADĪCIJAS LATVIJĀ. 19.gs.2.puse-20.gs.
(Izd. “Zinātne”, 2001.g., 131 lpp., cietos vākos)
    Grāmatā aprakstīta rotāto (19.-20.gs.) dvieļu izšuvumu vēsture Latvijā. Ilustrācijām izmantoti dokumentāli fotomateriāli no dažādām Latvijas vietām. Liela uzmanība pievērsta dvieļu lietošanas tradīcijām, kas vēl joprojām ieņem nozīmīgu vietu mūsu tautas sadzīvē. Vēsturiskā secībā aplūkota arī rotāto dvieļu aušana un dvieļu galu apdare. Pielikumā 94 dvieļu fotogrāfijas no Latvijas vēstures institūta etnogrāfu zinātnisko ekspedīciju materiāliem.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
Olafs Stumbrs: ROKĀDE
(Izd. apg. "Daugava", 2001.g., 208 lpp. cietos vākos)
Dzejas izlase.
Jāņa Elsberga sakārtojums un pēcvārds.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 14,00.
Juris Rubenis: SIRDS ZEMESTRĪCE
(Izd. "Klints", 2001.g., 153 lpp., cietos vākos)
Pārdomas par Svēto Rakstu tekstiem.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
Ernests Spīčs: MĀRTIŅA DEJU GRĀMATA
(Izd. Latvijas Universitāte, 2000.g., 48 lpp.)
3.burtnīca. Mūsdienu latviešu tradicionālā deja.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 5,00
LATVIEŠU TAUTAS TEIKAS
(Izd. "Avots", 2001.g., 333 lpp., cietos vākos, A4 form.)
Katrs Latvijas novads, katrs pagasts ir minēts kādā teikā, daži pat vairākās.
Grāmatā izlasīsiet gan par dažādu dabas objektu rašanos un celtņu būvēšanu, gan arī par daudzajiem kariem un latviešu drošsirdību.
Grāmata īpaši noderēs skolēniem un studentiem - kā papildu materiāls latviešu vēstures un kultūras apguvē.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 26,00
Miervaldis Birze: AR JOKIEM JOKI MAZI
(Izd. Kultūras biedrība “Harmonija”, 2001.g., 192 lpp., cietos vākos)
Nenopietni stāstiņi.
    Lasītājs šais stāstiņos sastapsies ar itin kā svešvārdiem. Vairums no tiem gan īsti svešvārdi nav, tikai, nedaudz piemirsti, vēl nesen ikdienas runā lietoti. Izzudušie “darbaļaudis”, “biedri” vienkārši pārvērtušies par “kungiem un kundzēm”. Miliči - par policistiem un, lai izklausītos smalkāk, arī nevis pilsētas, bet “municipālpolicistiem”. Kapeikas, rubļi tagad ir lati un santīmi, kuru gan tāpat par maz kā senāk. Jo zinām, ka jau senatnē, reizē ar naudas parādīšanos, sākās arī tās trūkums. Kolhozi, tie būtu...tie būtu divdesmitā gadsimta beigu pilsdrupas Latvijā, kur bālo grāfieņu vai trīsastaino velnu vietā spokojas parastās pelēkās žurkas. (..)
    Šā vai tā, šinī grāmatā apkopotos nenopietnos stāstiņus joprojām uzskatu, atzīstu par saviem, jo, kā saka, “savu slikto slavu neļaušu nevienam samaitāt”. /Miervaldis Birze/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 17,00
ANGĻU-LATVIEŠU vārdnīca
(Izd. “Avots”, 2001.g., 639 lpp., cietos vākos)
Ap 10 000 vārdu.
    Vārdnīca paredzēta skolēniem, studentiem un visiem, kam patīk ceļot, jo tā ir ļoti maza formāta.
Vienas vārdnīcas cena ar piegādi - USD 13,00
Andris Ārgalis: RĪGA
(Izd. Nacionālais apgāds, 2001.g., 108 lpp.)
    Grāmata (albūms) piecās valodās (latviešu, angļu, vācu, krievu, zviedru) par Rīgas vēsturi un šodienu, kultūru, saimniecību, transportu, izglītību, zinātni, mākslu, arhitektūru un pilsētas dzīvi.
    “Es mīlu šo pilsētu, es mīlu Daugavu, kas gadu simtiem dala to Centrā un Pārdaugavā. Es mīlu tiltus, kas savieno likteņupes krastus. Es mīlu Rīgas septiņus torņus, kas lepni paceļas pār Vecpilsētu. Tā ir otrā gadu tūkstoša Rīga, kas būvēta galvenokārt Rīgas bagātības gados XIII-XV gadsimtā, bet lepnā jūgendstila sešstāvu pilsēta celta XIX un XX gadsimta mijā. Rīga ir bijusi vadošā Hanzas savienības pilsēta, bet Hanzas Savienība faktiski kādreiz ir bijusi Eiropas Savienības līdziniece. Es mīlu Rīgas vēsturi un ar to lepojos.” /A.Ārgalis/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 33,00
Zigmunds Skujiņš: JAUNA CILVĒKA MEMUĀRI
(Izd. “Likteņstāsti”, 2001.g., 416 lpp., cietos vākos)
“Jauna cilvēka memuāri” - astoņdesmito gadu bestsellers.
    “Pasaule pārvērtusies. Dzīvē ienācis internets, virtuālā realitāte, AIDS, plašumā vēršas narkomānija. Noteikumus diktē tirgus ekonomika. Taču būtību tas nemaina. “Jauna cilvēka memuāru” atkārtotais izdevums dod iespēju aizgājušo un atnākušo salīdzināt intīmu pārdzīvojumu režģos. Arī to, ka AIDS neradās tukšā vietā. Romāna pamatā tēma, kas nenoveco - mīlestība.
    Romāns jauniem, kas grib uzzināt, un veciem, kas nevēlas aizmirst. Cerams, ka sastapšanās būs interesanta gan vieniem, gan otriem.
    Dzīvi tāpat kā gleznu ir vērts aplūkot, nedaudz atkāpjoties. Skatījums iegūst kopsakarību, kas ļauj uz laikmetu, uz mums pašiem un nākotni paraudzīties plašāk.” / Z.Skujiņš/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 17,00
Jānis Ivars Stradiņš: MEŽVIDU VELNS
(Izd. “Nordik”, 2001.g., 276 lpp., cietos vākos)
    Atpūšoties Mežvidos - īrētā mājā Kurzemes pusē, Kronbergs un Štāls uzzina, ka tajā pirms nepilna mēneša noslepkavots mājas bijušais īpašnieks Atis Bergmanis. Turklāt ap namu, kas atrodas nomaļus, manīta klīstam dīvaina cilvēkveida būtne. Visai drīz abi pārliecinās, ka tās nebūt nav baumas. Ap viņiem sāk risināties savādi, neizprotami notikumi. Bet, kad atklājas, ka viņu prombūtnes laikā kāds mēģinājis ielauzties mājā, draugi izšķiras par aktīvu rīcību...
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 18,00
Kārlis Skalbe: MŪŽA RAKSTI - Pirmais sējums
(Izd. “Elpa”, 2001.g., 342 lpp., cietos vākos)
    “Kas mums vairāk vajadzīgs no Skalbes - “Mazās piezīmes”, pasakas vai dzeja? Nē, tas nav stiprākais, ka viņš ir bijis dzejnieks vai politiķis. K.Skalbe ir latviskā gara pārstāvis pats par sevi un pats ar sevi. Ļoti latviska personība. (..)Tie ir mūsu mītiskie cilvēki, mītiskā dzīvība, kas laiku pa laikam piedzimst un neļauj izsīkt tautas vitālismam. Skalbe mums jāsargā kā mūsu dzīvība. Skalbiskums, šī smalkjūtība. Tieši tā.” /Imants Ziedonis/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 18,00
Aina Zemdega: LĪDZ VĀRTIEM - UN TĀLĀK?
(Izd. “Signe”, 2001.g., 208 lpp., cietos vākos)
    R o m ā n s savaldzina ar sirds jūtīgumu, ar apbrīnojamu prasmi par smagiem likteņiem un smagiem jautājumiem visu pateikt precīzi, patiesi un vienlaikus bezgala saudzīgi un saprotoši. Pietiek ar nejauši satiktas večiņas jautājumu: kur jūs bijāt tad, kad tēvi un mātes te pēc jums acis izraudāja, lai iedzeltu abu tautas daļu atsvešinājuma sāpe. Pietiek ar jaunības mīlestības - Ārija dzeju grāmatā izplēstajām lapiņām, lai sajustu mokošu kaunu par negribētu un neapjaustu nodevību pašam pret sevi un savu paaudzi.
(Pirmo reizi romānu izdevis apgāds “Grāmatu Draugs” 1988.gadā)
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
Regīna Ezera: RAKSTI - II.sējums
(Izd. “Nordik”, 2001.g., 564 lpp., cietos vākos)
    Stāsts ar laimīgām beigām - “SAULES ATSPULGS”;
    Fantasmagorija - “NAKTS BEZ MĒNESNĪCAS”;
    “Pati ar savu vēju” - “VARMĀCĪBA”, “NODEVĪBA”.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 21,00
Skaidrīte Kaldupe: DĪVAINĀ MĀJA PIE LIELUPES
(Izd. "Signe", 2001.g., 200 lpp., cietos vākos)
    R o m ā n a gaitā gan tā gaišajiem varoņiem, gan lasītājam neviļus rodas vēlme un nepieciešamība tikt ārā no pārpratumu, aizdomu, melu un vilšanās jūkļa, tikt pāri sapostītās, sagrautās morāles tumšajai straumei. Tā romānā ienāk simbolisks tēls - Pārcēlājs...
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 17,00
Ingrīda Sokolova: MIERVALDIS BIRZE. MOZAĪKA
(Izd. "Zinātne", 2001.g., 216 lpp., cietos vākos)
    Miervaldis Birze daudziem bija vairāk nekā rakstnieks, viņš bija - sirdsapziņa, ļoti objektīvs, gandrīz nemaldīgs XX gadsimta notikumu un cilvēku vērtētājs. Viņam piemita kāpināta sociālā un nacionālā taisnīguma izjūta, smalka gaume, tieksme atrast būtisko pat sīkās lietās, nemaldīga ētika, spēja izprast cilvēkus. Viņš bija XX gadsimta hronists Latvijai...
    Ingrīda Sokolova grāmatā, kura tapusi, lielā mērā balstoties uz abu literātu bagātīgo saraksti daudzu gadu garumā un biežajām gan telefoniskajām, gan personiskām sarunām, rāda Miervaldi Birzi - rakstnieku, ārstu, kultūras darbinieku - personību, kuras garajā dzīves ceļā bija tik daudz dramatisku lappušu.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 14,00
Valdis Artavs, Gunārs Bērziņš: ATLIEK TIKAI PASMAIDĪT
(Izd. "Lauku Avīze", 2001.g., 128 lpp.)
    Pēcatmodas epopeja jautrās bildītēs un dzejā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 5,00
Alfrēds Ābele:
LATVIETĪBA vakar, šodien...un vai būs rītdien?

(Izd. "Vieda", 2001.g., 176 lpp.)
    Kamēr katram latvietim ir sava izpratne par latviskumu un savu valsti, nekas cits kā kalpa loma savā zemītē tos nākotnē negaida.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 8,00
NO KARIŅA PĀRNĀKDAMS...
(Izd. "Elpa", 2001.g., 168 lpp., cietos vākos)
Atmiņu krājums.
    Šajā grāmatā apkopotas bijušo 2.pasaules kara latviešu leģionāru un gaisa spēku palīgu atmiņas par viņu sūrajām gaitām padomju filtrācijas nometnēs un pēc tam vēl 4 līdz 5 gadi būvbataljonos, kas patiesībā bija nometņu turpinājums. Šajos bataljonos pēc nesenajām kara gaitām dzīvi palikušie puiši pārlieku ilgā, smagā un veselībai kaitīgā darbā pavadīja pašus labākos jaunības gadus. Dienests šajos bataljonos skaitījās slepens (iemesls izskaidrots grāmatas tekstā), tāpēc par to līdz šim nav nekādu vēsturisku pētījumu.
    Deviņu likteņbiedru atmiņas sniedz ieskatu šo bataljonu zaldātu dzīvē, darbā, ikdienā. Tā ir daļa no latviešu karavīru vēstures. Vairāki atmiņu tēlojumi ir itin interesanta un saistoša lasāmviela, turklāt tajos attēloti vēsturiski patiesi notikumi, kā arī dienesta apstākļi darba bataljonos.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 13,00
"Lata romāns"
Andris Puriņš: LĀČPLĒŠA KLEJOJUMI
(Izd. "Lauku Avīze", 2001.g., 224 lpp.)
Šodien Saeimas kungi un augsti ierēdņi spriedelē par visādām politiskām atbildībām, kliedz par sava goda un cieņas aizskaršanu, pļāpā par demokrātiju, visas tautas valsti un vienu likumu un taisnību visiem. Es dzīvoju šodienā un nevaru aiziet nekur prom no šā laika - tas strāvo cauri visam romānam. Vēl šobrīd dus Lāčplēsis ezera dzelmē nogrimušajā burtnieku pilī. Vai modīsies viņš? Un kad?
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 7,00
Jānis Lejiņš: ZĪMOGS SARKANĀ VASKĀ
(Izd. “Karogs”, 2001.g., 424 lpp., cietos vākos)
1.daļa. Brāļi. 1162.-1184.
    (..) Tieši tāpēc J.Lejiņa romāns “Zīmogs sarkanā vaskā”, kas iecerēts kā vēsturiska epopeja par Ziemeļlatvijas latgaļu valsts veidošanās vēsturi un tās likteni 12.-13.gs., ir īpaši aktuāls temats. Turklāt tā nozīmību bez tīri literārām vērtībām ceļ pilnīgi jauns, moderns un ļoti aktuāls arheoloģijas, antropoloģijas un etnoloģijas zinātnes nostādņu gaismā pamatots skatījums uz latgaļu senāko vēsturi. Šeit parādās ne tikai paša autora vēlme apzināt šo vēsturi, tautas un valsts veidošanos, tās tiesiskos aspektus, bet arī pašam, ielūkojoties vēstures annālēs, līgumos un citos dokumentos, izvērtēt laikmeta notikumus un cilvēkus, sevišķu vērību piegriežot Livonijas Indriķa hronikai kā vienam no vissvarīgākajiem vēstures avotiem. (..)
    Romāns piesaista ne tikai ar savdabīgo skatījumu uz latgaļu vēstures procesiem, bet arī ar moderno, interesanto un aizraujošo sižetu, kurā ietilpināti tie vēsturiskie personāži, kas saglabājušies ja nu vienīgi tautas mitoloģiskajā atmiņā un dažās atsevišķu dzejnieku vārsmās. Precīzā vēsturiskās situācijas izpratne ļauj autoram arī ticami pamatot savu varoņu rīcību un izvēlētos mērķus. Romāns, tāpat kā mūsu pašu vēsture, vēlreiz visai uzskatāmi pārliecina, ka mēs arī pirms krusta kariem nebūt nebijām pasaules mala un vēl jo mazāk - mežoņu cilts... /R.Grāvere - vēstures zinātņu doktore/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 22,00
Laimdota Sēle: MANĀ PASAULĒ MĪL
(Izd. “Jumava”, 2001.g., 484 lpp.)
    “Manā pasaulē mīl” ir jaunākais ventspilnieces, rakstnieces un žurnālistes Laimdotas Sēles darbs. Apgādā “Jumava” izdots romāns “Mūsu mīlestības gadsimts”, kas kļuvis par savdabīgu Latvijas vēstures lasāmo grāmatu.
    “Skaisto veiksminieci Diānu piemeklē viena neizskaidrojama liksta pēc otras, bet viņa pasmaida un dodas tālāk. Tomēr, kādu rītu pamostoties un ieraugot savu atspulgu spogulī, Diānu pārņem bailes un izmisums. Dažu dienu laikā viņa no ziedošas jaunas sievietes ir pārvērtusies kroplā vecenē. Tomēr mīlošā cilvēka tuvums dod viņai cerību...”
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
LATVIJAS PĒRLES
(Izd. “AGB”, 2001.g., 64 lpp., cietos vākos)
Spoku stāsti un teikas par Latvijas pilīm.
    Grāmata krāšņi un krāsaini iepazīstina ar divdesmit Latvijas pilīm un muižām. Ēku attēlus, īsus aprakstus un piktogrammas papildina mākslas darbi - ilustrēti spoku stāsti un teikas, kuru savdabīgais patiesā un izdomātā apvienojums ļauj labāk iejusties piļu noslēpumainajā atmosfērā. Daži stāsti ir pierakstīti aizpagājušajā gadsimtā, bet daži ir pavisam jauni, kas liecina, ka arī mūsdienu stāstniekiem rūp, kādu iespaidu atstāj viņu mājvieta, un ka vēlēšanās romantizēt skatījumu uz savu ikdienu ir nemirstīga.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
Arvīds Purvs: PA SKANOŠU VASARU
(Izd. “Musica Baltica”, 2000.g., 320 lpp., cietos vākos)
    Arvīds Purvs dzimis 1926.g. 22.martā Meņģelē, Latvijā. Bērnībā Rīgā mācījies vijoles spēli un dziedājis J.Milzarāja Latvijas Jaunatnes Sarkanā Krusta bērnu korī. Vācijā, Oldenburgā, spēlējis Latviešu operas orķestrī.
    No 1948.g. līdz 1956.g. dzīvojis Anglijā, kur vadījis Lesteras Daugavas Vanagu jaukto kori. Pēc tam dzīve un darbība norisusi Toronto, Kanādā. 42 gadus vadījis Sv.Andreja ev.lut. draudzes kori, 30 gadus bija latviešu baptistu draudzes koŗa diriģents. Arvīds Purvs 26 gadus vadījis Toronto DV sieviešu kori Zīle, bijis virsdiriģents vairāk nekā 20 dziesmu svētkos ASV, Kanādā, Vācijā, Anglijā, Gotlandē arī XX Vispārējos Dziesmu svētkos Rīgā 1990.g.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 17,00
Ilmārs Šalts: NOLAUPĪTĀ BĒRNĪBA
(Izd. “Likteņstāsti”, 2001.g., 224 lpp., cietos vākos)
Piecas ziemas Sibīrijā.
    Kas ir “Šaltes”? Vienas latviešu dzimtas mājas leišmalē aiz Bauskas un arī šīs dzimtas uzvārds. “Visus Sibīrijas gadus “Šaltes” mums bija ne tikai senču mājas, bet mērķis, kur atgriezties, pat vēl vairāk - brīvības simbols,” saka atmiņu grāmatas “Nolaupītā bērnība” autors Ilmārs Šalts. Lasot šīs atmiņas, gar acīm cita pēc citas slīd prātam neaptveramas netaisnības un nežēlības ainas, Sibīrijas ziemas - pirmā, otrā, trešā, ceturtā... Skan ausīs kā pāļu dzinēja sitieni. Ziemas dzen zemē cilvēkus. Citu pēc cita. Un sākas pats smagākais - triju cilvēkbērnu bārenības laiks. Neticami, bet jaunās dzīvības iztur. Ilmārs, Visvaldis un Inta atgriežas dzimtenē! Šīs atmiņas ir arī pateicība visiem tiem, kas neļāva dzīvības liesmai nodzist, un piemiņas vārdi tiem, kas nepārnāca.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 14,00
VEDĒJPĀRIS
(Izd. “Annele”, 2001.g., 240 lpp., cietos vākos)
Sastādījusi Lija Brīdaka.
    Krājums ir sastādīts ierosmei. Te pastāstīts, kā katrā atsevišķā gadījumā ar vedējpāra palīdzību un līdzdalību veidot kāzu dienu - tik skaistu, ka tā paliktu uz mūžu atmiņā un aizvien piepildītu sirdi ar savu vienreizības gaismu.
    Šajā grāmatā sakopoti ticējumi, senās un mūsdienu ieražas, vedējpāru pieredze, kā arī dzejoļi par mīlestību un kāzām.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 9,00
Laima Slava: DIEVA BUČA
(Izd. “Jumava”, 2000.g., 216 lpp., cietos vākos)
    Esmu sapratusi, ka dievišķās dzirksts noslēpums cilvēkā laikam ir vienīgais, kas mani pa īstam interesē, vienalga, kāds būtu izpaudums - vārdā, mūzikā, dažādi materializētā attēlā vai vienkārši acumirkļa sajūtu uzburtā tēlā. Laikam tādēļ BORISU BĒRZIŅU, viņa gleznas, zīmējumus un ļaušanos sarunai tik daudzu gadu garumā esmu uztvērusi kā gandrīz vai neticamu, sev īpaši atvēlētu laimi. Vienmēr jutīšos šīs likteņa labvēlības parādniece. /Laima Slava/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 17,00
Jēkabs Janševskis: BANDAVĀ
(Izd. apg. “Daugava”, 2001.g., 600 lpp., cietos vākos)
Vēsturisks romāns.
Publicēts pilnībā pēc 1928.gada pirmizdevuma teksta.
    Romāns ir saņēmis daudz labu, atzinīgu vārdu. Laikrakstā “Latvis” atzīmēts, ka spēja pacelties pāri aizspriedumu žogiem “lieku reizi apliecina, ka Janševskim pieder viena no goda vietām mūsu izredzēto saimē, mūsu lielo rakstnieku Olimpā” (“Latvis”, 1928.g. 18.aprīlis).
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 22,00
Nora Ikstena: JAUNAVAS MĀCĪBA
(Izd. “Atēna”, 2001.g., 146 lpp., cietos vākos)
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 19,00
Arturs Silgailis: LATVIEŠU LEĢIONS
(Izd. “Junda”, 2001.g., 358 lpp., cietos vākos)
Dibināšana, formēšana un kauju gaitas Otrā pasaules karā.
Ar 332 attēliem un 30 shēmām.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 22,00
Sērija “Vajadzīga grāmata”
Jānis Jaunsudrabiņš: VĒJA ZIEDI

(Izd. “Zvaigzne ABC”, 2001.g., 78 lpp., cietos vākos)
Rasmas stāsts.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 8,00
Viktors Straubs: SAVA LAIKMETA LIECINIEKS
(Izd. apg. “Harro von Hirschheydt”, 2001.g., 204 lpp., cietos vākos)
Kāda vidzemnieka atmiņas. I.daļa (1918.-1939.)
    Šī ir paredzētās triloģijas pirmā grāmata. Tajā esmu mēģinājis attēlot vidi, kurā man nācās uzaugt un veidoties. Notikumi personiskajā dzīvē, tuvākajā apkārtnē, valsts dzīvē un beidzot visas pasaules apmēros ietekmēja arī manu mūžu. Šeit aprakstīti arī cilvēki, kuriem bijusi svarīga nozīme manā dzīvē.
    Grāmatai ir desmit nodaļas, kurās es attainoju savu dzīvi, sākot ar agro bērnību, tam seko skolas un studiju gadi, kā arī pieredze Baigajā gadā un vācu okupācijas laikā, tad pieredze leģionā un gūstā un beidzot dzīve pēckara gados Vācijā līdz izceļošanai uz ASV.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 19,00
Ainārs Zelčs: 1945 Rīga
(Izd. “Karogs”, 2001.g., 230 lpp., cietos vākos)
Grāmatu konkursā godalgots r o m ā n s.
    “1942.gada pavasarī bija sācies lieluzbrukums. Krita Stalingrad, ziemeļos armija ieņēma Leningrad un tuvojās Archangelsk. Apgādes ceļiem pagaŗinoties un sibiriešu un āziātu divīzijām pārpludinot frontes iecirkņus, virzīšanās uz priekšu kļuva gausāka, 1943.gadā Stalin ordas bija pārgājušas ofensīvā un dažuviet pat atspiedušas Lielā cilvēka armiju atpakaļ.
    Bet tad, 1944.gadā, sakopojis ļoti lielus spēkus, Lielais cilvēks bija devis tik briesmīgu triecienu visā frontes gaŗumā, ka boļševiku pretestība izbeidzās. Padomju bruņotajos spēkos valdīja pānika, divizijas bēga, kaŗaspēka vienības izira.”
    Autors savā romānā brīvi izmanto dažādu laikposmu pareizrakstības normas. (Red. piezīme).
    “Robert ir draudzene, Gerda. Naktīs abi ir kopā, taču Gerga nevedina uz precēšanos. Robert ir skaists, gaišmatains puisis, ar viņu var aizrauties, taču Gerda gribētu sev tādu vīru, kuŗš būtu virsnieks, partijas vadītājs vai direktors. Vīriešiem
Gerda patīk, un viņai ir jāprot to gudri izmantot. Būt pārkrāsotāja kundzei, un tikai? Gerda grib ko vairāk.”
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 18,00
Viktors Hausmanis: MANAS AKTRISES
(Izd. “Jumava”, 2001.g., 264 lpp., cietos vākos)
    Kādu brīdi pārdomās biju kopā ar savām iemīļotajām aktrisēm. Mūsu teātros bijušas un ir daudzas brīnišķas mākslinieces, es mēģināju stāstīt tik par tām, kuras iznācis kaut nedaudz tuvāk iepazīt. Vairākas no viņām es vairs dzīvē nesatikšu, bet atmiņas dzīvo... /V.Hausmanis/
    Lilija Ērika, Ērika Prindule, Lilita Bērziņa, Alma Ābele, Maiga Damroze, Austra Šteinberga, Hilda Prince, Elza Radziņa, Velta Līne, Lāsma Kugrēna, Mirdza Martinsone u.c.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 19,00
Aina Zemdega: DIVOS KRASTOS
(Izd. "Karogs", 2001.g., 256 lpp., cietos vākos)
Dzejas izlase.
    Aina Zemdega (1924) dzimusi Talsu apriņķa Lubes dzirnavās. No 1944.gada trimdā Zviedrijā, kopš 1950.gada Kanādā. Studējusi mūziku, strādājusi par mūzikas skolotāju. Kopš 1991.gada daļu laika pavada Latvijā pašas atjaunotajās tēva mājās Lubes dzirnavās.
    Publicētas 5 prozas un 6 dzejoļu grāmatas.
    Latvijā vairāk pazīstama kā prozas grāmatu “Toreiz Lubes dzirnavās” un “Maruta” autore.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
Ilze Graudiņa: BĒGOŠAIS KRASTS
(Izd. “Karogs”, 2001.g., 264 lpp., cietos vākos)
Romāns.
    Ilze Graudiņa dzimusi Rīgā 1968.gadā. Pirmais stāsts “Cietuma mirdzums” laikrakstā “Literatūra. Māksla. Mēs”. Pirmais romāns “Papīra debesis, audekla zeme” 1998.gadā. Godalgots žurnāla “Karogs” un R.Gerkena romānu konkursā. 2000.gadā šī konkursa godalgu ieguvis arī romāns “Bēgošais krasts”.
    Ilzei Graudiņai ir bakalaura grāds latviešu filoloģijā, šobrīd studē psiholoģijas maģistrantūrā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 18,00
LATVIJAS VIDUSLAIKU PILIS II.daļa
(Izd. Latv.Vēst. instit.apg., 2001.g., 383 lpp., cietos vākos)
Latvijas viduslaiku piļu pētniecība 18.-20.gadsimtā.
Sastādījusi Ieva Ose.
    Grāmatas priekšlapā dota Latvijas viduslaiku mūra piļu izvietojuma karte. Tajā parādītas tikai tradicionāli par viduslaiku pilīm uzskatītās aizsargbūves, kas pastāvējušas 14.-16.gadsimtā.
    Grāmatai pievienots plašs avotu un literatūras saraksts. Tekstā literatūras norādes dotas, kvadrātiekavās minot autora uzvārdu, publikācijas izdošanas gadu un lappusi. Nepublicētajiem materiāliem sniegts arhīva nosaukuma saīsinājums, kā arī fonda, apraksta, lietas un lapas numurs.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 26,00
LATVIJAS NACIONĀLĀ OPERA
(Izd. “Jumava”, 2000.g., 302 lpp., cietos vākos)
    Krāšņi ilustrēts Baltā nama, latviešu operas un baleta vēstures izdevums, kura pārskatāmais tematiskais izkārtojums padara to ērti lietojamu jebkuram interesentam.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 63,00
Mudīte Šneidere: DZĪVES SADEDZINĀTIE
(Izd. apg. “Priedaines”, 2000.g., 288 lpp., cietos vākos)
    “Viņš arī teātrī spēlēja līdz galam, viņš visu tā darīja. Tas bija iepriekš izbaudāms prieks, zinot, ka viņš pieķēries pie kāda darba un kas no tā iznāks.
    Toties, kad viņš grima, tad dziļi, un nebija zināms, vai atkal nokļūs virspusē.” /Mudīte Šneidere/
    Jā, protams, pirmām kārtām M.Šneideres grāmata iecerēta un arī īstenota kā Augstā dziesma mīlestībai uz Hariju Liepiņu.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 19,00
Lelde Stumbre: KRONIS
(Izd. “AGB”, 2000.g., 528 lpp., cietos vākos)
Lugu izlase.
    22 Leldes Stumbres lugas. Gunāra Bībera priekšvārds. Ingmāra Čaklā sakārtojums un pēcvārds.
    “L.Stumbres varoņi meklē izeju... un kā vēl meklē, paplašinot savas dvēseles telpu gan horizontālā, gan vertikālā dimensijā.
    Vispirms viņi ar Sīzifa pacietību un neatlaidību meklē dzīva gara sēkliņas citos cilvēkos. Jā. Elle - tie ir citi. Bet dzīvot šai pasaulē bez gara radiniekiem arī ir mokoši. Un tieši šai paradoksā ir L.Stumbres lugu dramatisma un humānisma spēks.” /Gunārs Bībers/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 24,00
Jānis Jurkāns: VIŅŠ TAČU IR MUĻĶIS!
(Izd. “AGB”, 2001.g., 448 lpp., cietos vākos)
Lugu izlase.
    12 Jāņa Jurkāna lugas. Dzidras Vārdaunes priekšvārds. Sakārtojis un pēcvārda autors Ingmārs Čaklais.
    “Romantiķis J.Jurkāns, kas pēc paša atzinuma ir totāls optimists, turpina rakstīt smagas lugas, kuru varoņi nemitīgi meklē ceļus uz gaišāku un humānāku pasauli.” /Dzidra Vārdaune/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 24,00
Ivars Vīks: TREJDEVIŅI LATVIJAS BRĪNUMI
(Izd. “Geizers O”, 2001.g., 256 lpp., cietos vākos)
    Latvija ir brīnumu pilna zeme ar neparasti spēcīgu bioenerģētisku starojumu. Pāri tai kā milzu sagša klājas blīvs senu svētvietu tīkls. Šeit ir pārsteidzoši daudz ļoti spēcīgu svētavotu, kas tālu pārspēj dziednieciskos avotus citās zemēs. Patiesi apbrīnojamas lietas notiek mūsu debesīs un ūdeņos. Mums ir tādas izcilas zemeslodes vietas kā Pokaiņi, trejdeviņi Ķeveles avoti, Skaņais kalns. Un par to visu var pārliecināties ikviens no mums, kas redz, dzird, jūt un saprot.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 18,00
“Veltījums 800 Rīgai”
Andrejs Johansons: VISI RĪGAS NAMI SKAN

(Izd. apg. “Daugava”, 2001.g., 264 lpp., cietos vākos)
Atceres un apceres.
    “Iecerē un veidojumā šī grāmata atgādina manas 1966.gadā izdotās atceres un apceres “Rīgas svārki mugurā”. Šeit nāktos atkārtot to pašu, ko ievadnodaļā sacīju toreiz. Tomēr jāuzsver, ka citādi abas grāmatas viena otru papildina, bet neatkārto. Tāpat iespējams, ka līdzīgā pieejā rakstu par Rīgu un rīdziniekiem vēl kādu reizi. Jānis Krēsliņš, recenzēdams “Rīgas svārkus”, aizrādīja, ka es tur neesot pieminējis vairākus “ļoti pazīstamus laikabiedrus”. Te nu esmu šo trūkumu daļēji labojis, taču - tikai daļēji. Nav labi neatstāt nekā nākotnei, un, ja beigu nodaļā salasītas “atmiņu vārpas” par dažiem ne sevišķi tuviem paziņām, tad tas nenozīmē, ka vairs nebūtu ļaužu, kas - piemērotos apstākļos un noskaņā - nevarētu dot vielu jo plašam tēlojumam. (..)” /Autors/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 18,00
“Latvijas teātra zvaigznes”
Silvija Līce: LIDIJA FREIMANE

(Izd. “Likteņstāsti”, 2001.g., 342 lpp., cietos vākos)
    “Reti kāda aktrise savu skatuves mūžu ir sākusi ar tik vispārēju tautas atzinību un mīlestību kā Lidija Freimane. Viņas Kristīne R.Blaumaņa “Ugunī” 1948.gada iestudējumā kļuvusi pēckara paaudzēm gandrīz vai par šī skaistā latviešu sievietes tēla ideālatveidojumu.
    Lidija Freimane bija no tām retajām aktrisēm, kurā vienlīdz spēcīgi apvienojās spilgti izteikta traģiskā stīga un sulīgs žanriskais humors. Neparasti inteliģenta un dziļi emocionāla aktrise ar augsti izkoptu runas kultūru un neatvairāmi sievišķīgu pievilcību,” - ar šādiem vārdiem režisors Alfrēds Jaunušans vadīja tautās pirmo Silvijas Līces uzrakstīto Lidijas Freimanes dzīvesstāstu.
    Tagad nododam lasītājam papildinātu un pārstrādātu izdevumu - ar cerību, ka izcilās latviešu teātra zvaigznes vārds taps tuvāks arī tām paaudzēm, kurām Lidija Freimane ieraugāma vairs tikai kinofilmās.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 16,00
“Lata romāns”
Osvalds Mauriņš: HAMELEONU ROTAĻAS LATVIEŠU GAUMĒ

(Izd. “Lauku Avīze”, 2001.g., 192 lpp.)
Romāns.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 7,00
Vilis Seleckis: LATVIJA 10 GADOS - TOREIZ UN TAGAD
(Izd. "Vērmaņparks", 2001.g., 352 lpp.)
    Grāmatas autors analizē Latvijas attīstību desmit neatkarības gados. Mūsu valstī sasniegto salīdzina ar Lietuvas, Igaunijas un citu postsociālisma valstu veikumu pārejas periodā. Liela uzmanība pievērsta brīvvalsts pirmajiem desmit gadiem, Kārļa Ulmaņa saimnieciskajai politikai. Toreizējā Latvija dzima uz kara drupām, sāka ar spīļarklu un zemnīcām. Mūsdienu Latvija no vecā režīma mantoja spēcīgu ekonomisko potenciālu. Bet kādi ir desmit gadu rezultāti vienā un otrā valstī? Kā dzīvo tauta toreiz un tagad? Kāpēc toreiz un tagad? Kāpēc toreiz Latvija strauji gāja uz augšu, bet tagad pārdzīvo nepārtrauktu krīzi?
    Grāmatā plaši izmantoti statistikas materiāli, skaitļi un fakti par abu Latvijas valsts periodu saimniecisko un sociālo stāvokli.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
Tatjana Suta: EDĪTE PAULS - VĪGNERE
(Izd. "Jumava", 2000.g., 96 lpp., cietos vākos)
    "Edītei pati Laima ielikusi šūpulī savu zelta ābolu - dievišķo radošo dzirksti, kas tiek piešķirta tikai izredzētajiem. Līdz ar milzīgo darba spēju un izturību tā nesusi viņai tekstilmākslinieces slavu." /T.Suta/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 17,00
Māra Caune : RĪGAS PILS
(Izd. "Zinātne", 2001.g., 237 lpp., cietos vākos)
    Grāmata ir līdz šim pilnīgākais un plašākais, uz arhīvu, bibliotēku u.c. vēstures avotu krātuvju materiāliem balstītais pētījums par Rīgas pils vēsturi (1330.-1999.g.). Izdevumā ievietots vairāk nekā 150 melnbalto un krāsaino attēlu - daudzi ir pirmpublicējumi. Pievienots darbā minēto personu rādītājs, kā arī kopsavilkums angļu un vācu valodā.
    Šī grāmata noderēs visiem, kas interesējas par Rīgas pili, kam tuva Rīgas un Latvijas vēsture.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 24,00
Specializētais Latvijas pastmarku un pasta sūtījumu katalogs. 1990.-2000. 7.izdevums.
(Izd. Latv. filat. savienība, 2001.g., 196 lpp.)
    Latvijas pastmarku kataloga 7.izdevums ir specializēts katalogs. Tajā sistematizētas Latvijas pastmarkas, aploksnes ar iespiestu marku, pastkartes ar iespiestu marku, Pirmās dienas zīmogi un maksimumkartes. Katalogā iekļauta nodaļa par pasta tarifiem, kurā fiksētas visas pasta tarifu izmaiņas sākot no 1990.gada 4.maija. Katalogā uzrādītas visas konstatētās pastmarku un pasta sūtījumu variācijas. Uzrādīti atklātie pastmarku virsspiedumu viltojumi. Pastmarku numerācija katalogā uzsākta no 1991.gada 19.oktobra un tās izvietotas hronoloģiskā secībā. Esam novērsuši mums zināmās iepriekšējos izdevumos pieļautās neprecizitātes, kā arī ņēmuši vērā Jūsu izteiktos ierosinājumus un papildinājumus. Katalogs papildināts ar jaunākajiem pastmarku izdevumiem. Koriģētas arī vidējās pastmarku tirgus cenas, kuras šo divu gadu laikā ir ievērojami mainījušās. Sastādot katalogu galvenokārt izmantota Latvijas Pasta administrācijas oficiāla informācija.
Viena kataloga cena ar piegādi - USD 15,00
Tālivaldis Treicis: JĀŅU LAIKA BĒRNS
(Izd. apg. "Daugava", 2001.g., 320 lpp., cietos vākos)
Romāns.
    "Šis darbs ir veltīts maniem vecākiem - mammītei Katrīnei Treicei, tēvam Indriķim Albertam Jānim Treicim."
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 18,00
Inga Ābele: UGUNS NEMODINA
(Izd. "Atēna", 2001.g., 164 lpp., cietos vākos)
Romāns.
Inga Ābele dzimusi 1972.gadā. Literatūrā viņa ienāca ar stāstu krājumu "Akas māja" un dzejas grāmatu "Nakts pragmatiķe". Kritiķu ievērību guvusi luga "Tumšie brieži". Ingas Ābeles pirmais lieldarbs "Uguns nemodina" ir sākums jaunai "Atēnas" grāmatu virknei - "Pirmais romāns".
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 18,00
A.Laua, A.Ezeriņa, S.Veinbergs:
LATVIEŠU FRAZEOLOĢIJAS VĀRDNĪCA

(Izd. "Avots", 2000.g., 1461 lpp., cietos vākos)
Tā ir pirmā skaidrojošā frazeoloģijas vārdnīca. Tās veidošanai izmantota folklora un daiļliteratūra no tās aizsākumiem līdz mūsdienām, arī populārzinātniskā un zinātniskā literatūra un periodika.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 56,00
"Lata romāns"
Milda Geidāne: VĒJU DZIESMA

(Izd. "Lauku Avīze", 2001.g., 192 lpp.)
Pelēkā rudens vakarā nejauši satiekas apdrošināšanas aģente Aivelija Stirna un viņas bijušais skolotājs Jānis Paegle. Pagātnes notikumi pēkšņi iznirst viņu acu priekšā kā apburtā pils no Urdzes ezera dzelmes. Abi nav redzējušies divdesmit gadus - kopš tā laika, kad nelielajā Sēlijas mazpilsētiņā pēkšņi uzplauka un tikpat negaidīti pātrūka tolaik jaunā skolotāja un desmitās klases skolnieces mīlestība.
Kādi likteņa vēji izšķīra viņus, lai pēc šiem garajiem gadiem atkal savestu kopā pavisam citā Latvijas malā - Kurzemes pusē? Vai iespējams laika ratu pagriezt atpakaļ un sākt visu no jauna?...
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 7,00

Sandra Kalniete: ES LAUZU TU LAUZI MĒS LAUZĀM VIŅI LŪZA
Atkārtots izdevums!!!

(Izd. "Jumava", 2000.g., 480 lpp., cietos vākos)
"Atmoda bija dvēseles svētki, kad viss likās iespējams, sasniedzams un tīrs. Ilgus gadu nomāktā, konjunktūras pinekļos savaņģotā tautas garīgā enerģija nu izlauzās ar neparastu, attīrošu spēku. Jo lielāka bija ticība šai utopijai, ka beidzot piepildīsies nepiepildāmais un ideālais saplūdīs ar īstenību, jo rūgtāka pēc šiem dvēseles svētkiem bija atjēgšanās muļķīgu ķildu un sīkumaina pašlabuma plosītajā ikdienā. Svētkos būt ir viegli. Tas neprasa piepūli. Ikdienā gan, jo tās pelēcībā atkal un atkal ir jārod spēks nepazaudēt gaismas staru, kas ved uz templi." /Sandra Kalniete/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 31,00
(Pasūtot kopā 4 grāmatas, vienas grāmatas cena tikai - USD 25,00.)

Jānis Vēveris: PIRMVALODA
(Izd. "Atēna", 2000.g., 152 lpp., cietos vākos)
"Latviešu prozā tagadne ar valodu satiekas reti. Jāņa Vēvera "Pirmvalodas" salā dzīvo tagadne, šejatne. Vārdi tās krastus līdzinājuši, grauzuši, gludinājuši, triekušies un skalojušies pret to. Tagadne turējusies pretī un padevusies. Viss kā vienlīdzīgā cīņā pieklājas." /Nora Ikstena/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 17,00
Ausma Cimdiņa: BRĪVĪBAS VĀRDĀ
(Izd. "Jumava", 2001.g., 246 lpp., cietos vākos)
Biogrāfiska apcere par Vairu Vīķi-Freibergu.
Grāmatā ievietoti attēli no prezidentes personiskā arhīva.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 24,00
BARIKĀDES. Latvijas mīlestības grāmata
(Izd. Barikāžu atceres fonds, 2001.g., 431 lpp.)
Sastādītājs un redaktors Viktors Daugmalis.
    "Tuvojas Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas desmitā gadskārta. Ir pienācis laiks apzināt un izvērtēt procesus, kuru rezultātā kļuva iespējama mūsu valsts brīvības atgūšana. Taču vienlaikus ar vēstures objektīvo procesu izpēti nepieciešams uzskatāmi atklāt un saglabāt nākotnei tās milzu garīgās vērtības, kuras radās līdztekus sabiedriski politiskajām norisēm un noteiktā laika posmā kļuva par šo norišu galveno dzinējspēku. Šīs vērtības nedrīkst pazust no cilvēku redzesloka dokumentāli nefiksētas. Vēl vairāk - tās jācenšas atgriezt sabiedrības apritē, jo to nozīmi tautas kopības apziņas un pašcieņas saglabāšanā, sabiedrības integrācijā, jaunatnes patriotiskajā audzināšanā nav iespējams pārvērtēt.
    Visnoteiktāk šīs vērtības manifestējās apstāklī, ka simtiem tūkstošu cilvēku piedalījās barikāžu celtniecībā un aizstāvībā 1991.gada janvārī.
    Kādas ir šo vērtību dokumentālās izpausmes?"
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 16,00
MĀRTIŅA DZIESMU IZLASE
(Autorizdevums, Rīga, 2000.g., 380 lpp., cietos vākos)
Sastādījis Mārtiņš Zandbergs.
    "Šai grāmatā esmu centies savākt lielu daļu no mūsu 20.gadsimta sadzīves dziesmām, kurām ir nozīmīga vieta mūsu tautas mūzikas pūrā. Protams, te ir arī tautas dziesmas un orģināldziesmas. Grāmatas nolūks ir piedāvāt tautiešiem daudzpusīgu dziesmu krājumu, kas noderēs godos, sarīkojumos, uzdziedot draugu pulkā vai vienatnē."
    Visām dziesmām ir pievienotas notis.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 21,00
Andris Bergmanis: KAILI UZ MĒNESS CEĻA
(Izd. "Elpa", 2000.g., 192 lpp., cietos vākos)
Erotiska poēma.
    "Šis neapšaubāmi ir īsts erotisks romāns. Un tā autors ir vīrietis. Arī īsts. Andris Bergmanis šajā darbā nevis attēlo savas nepiepildītās erotiskās fantāzijas, bet gan atklāj sievieti, kādu to mīl un pazīst pilnīgi reāli. Tas ir īpaši. Nav daudz vīriešu, kas to māk un var, vai ne?" /Lelde Stumbre/
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 18,00
Guntis Berelis: NEĒD ŠO ĀBOLU. TAS IR MĀKSLAS DARBS
(Izd. "Atēna", 2001.g., 244 lpp.)
Postmodernisms un latviešu literatūra.
    Šajā grāmatā it kā esmu mēģinājis sakārtot literatūru. Taču literatūras sakārtošana - tā ir ilūzija. Īstenībā jebkura sakārtošana nozīmē tikai to, ka pie jau tā milzīgajiem tekstu blāķiem nācis vēl viens teksts - un līdz ar to haoss pieaudzis vēl vairāk.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 16,00
Līgotņu Jēkabs: ZIGFRĪDS MEIEROVICS. Mūžs. Darbs. Liktens.
(Izd. "Valters un Rapa", 2001.g., 160 lpp., cietos vākos)
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 16,00
DZEJAS DIENA 2000
(Izd. apg. "Daugava", 2000.g., 320 lpp., cietos vākos)
Sastādītāji - Māris Salējs, Kārlis Vērdiņš.
    Šajā almanahā pēc vairāku gadu pārtraukuma tiek turpināta "Dzejas dienas" (1967-1991, 1995) un "Daugavas" literārās gadagrāmatas" (1996-1997) tradīcija: publicēt iezīmīgāko no pēdējo gadu dzejas tapuma.
    Uzņemoties sastādītāju pienākumus, tiecāmies sniegt pēc iespējas plašāku latvju dzejas tūkstošgades beigu ainu. Tā ir iznākusi gana raiba. Šķiet - vēl nevienā "Dzejas dienas" laidienā nav sastapušās tik daudz atšķirīgu dzejas un pasaules izjūtu. Tādēļ pārskatāmāks škita hronoloģisks sakārtojums paaudžu lokos, lai jo redzamāk izceltos gan kopējais, gan īpatais dažādu paaudžu dzejas balsīs. Mūsu vēlme bija atrast dzejoļus, kas atklātu šīgada lirikas ainas dažādību...
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
Rīga-800. GADAGRĀMATA. 1999.
(Izd. Latvijas Kultūras fonds, 2000.g., 112 lpp., A4 form.)
    Gadagrāmata atskatās uz 1999.gadu, kas Rīgas astoņsimtgades kalendārā ir ierakstīts kā "Mūsu Rīgas" gads. Līdzās norišu dokumentējumam tajā atrodami arī pētījumi, apceres un atceres par Rīgu, tās dabu, vēsturi un cilvēkiem.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 18,00
VADONIS PA 77 LATVIJAS PILSĒTĀM
(Izd. apg. "Priedaines", 2000.g., 192 lpp., cietos vākos, A4 form.)
Sastādītājs Uldis Placēns.
    Pirmo reizi Latvijā tiek izdots tik plašs ceļvedis pa visām Latvijas pilsētām un to tuvāko apkārtni. Apskatos ietverta informācija par pilsētu vēstures, mākslas, arhitektūras un dabas pieminekļiem. Tie visi norādīti pilsētu kartoshēmās.
    Ceļvedis ar jaunāko, iepriekš nepublicētu informāciju ir labs papildinājums enciklopēdijai "Latvijas pilsētas", jo sevišķi uzziņas materiāliem par Rīgu.
    Grāmata bagātīgi ilustrēta.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 25,00
ATPŪTA LAUKOS
(Izd. "Lauku ceļotājs", 2001.g., 107 lpp.)
    Viss par atpūtas iespējām Latvijas laukos un pirmo reizi arī par jaukām apmešanās vietām mūsu kaimiņzemēs -Lietuvā un Igaunijā.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 10,00
Skaidrīte Kaldupe: LIEPU DĀRZS
(Izd. "SolVita", 2001.g., 270 lpp., cietos vākos)
Romāns. 1999-2000.
    Liepu dārzs ir kādas Vidzemes lauku mājas dārzs, sakuplojis simtgadīgos un pusmūžīgos kokos. Piecdesmito gadu beigās to gandrīz pilnīgi iznīcina greizsirdības apmātībā sveša, naidīga roka.
    Plašākā nozīmē Liepu dārzs ir vienas ģimenes mūža stāsta fragments, arī garīgās bagātības simbolizētājs - dvēseles dievnams. Liepu dārzs ir arī traģiska mīlestība un nozīmīga daļa no visas mūsu tautas vēstures.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
Gundars Valdmanis: STARP DZIRNAKMEŅIEM
(Autorizd., Rīga, 2000.g., 304 lpp., iespiesta mazā tirāžā)
    Dokumentāls stāsts par kapitālismu pēdējā gadsimtā un Tautas Attīstību - cīņu par cilvēces labklājību Latvijā un citur pasaulē.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 12,00
LATVIJAS IZLŪKDIENESTI. 1919.-1940.
(Izd. LU žurn. "Latvijas vēsture" fonds, 2001.g., 296 lpp.)
664 likteņi.
    (..) Novērtējot Latvijas pretizlūkošanas lomu, okupanti tūlīt pēc 1940.gada 17.jūnija uzsāka šo institūciju likvidāciju, pakļāva to darbiniekus nežēlīgām represijām. Grāmatas nobeigumā ievietots saraksts par gandrīz 700 Politpārvaldes, armijas un robežapsardzes izlūkdienestu un pretizlūkošanas darbiniekiem, kuri tika arestēti un iznīcināti staļiniskajos cietumos un nāves nometnēs. Uzskatām, ka šis darbs ir neliela piemiņas zīme bojā gājušajiem Latvijas izlūkdienestu darbiniekiem. Arhīvu dokumenti apliecina viņu nopelnus Latvijas labā. Lai šī grāmata ir neliels piemineklis viņu nezināmajām kapuvietām bijušajā PSRS teritorijā!
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 16,00
LATVIJAS RADIO - 75
(Izd. Latvijas radio, 2000.g., 235 lpp., cietos vākos, A4 form.)
    Šī grāmata ir tikai aizsākums. Zināmā mērā tā ir parāda kārtošana, lielāko tiesu atvēlot Latvijas Radio pirmajiem piecpadsmit gadiem pirmās brīvvalsts laikā. Tam, kas noticis pēdējo desmit gadu laikā, ir ticis neliels pieskāriens. No vēstures viedokļa raugoties - tas ir pavisam neliels laika gabaliņš. Par to vēl varēs rakstīt un rakstīt. Šīs grāmatas sakārtotāju uzdevums bija - maksimāli sameklēt un ievietot tos materiālus, kuri ar katru dienu aizvien vairāk pazūd nebūtībā. Un jāatzīst, ka diemžēl daudz kas jau ir nokavēts. Bet, lai atvieglotu turpmākajiem rakstītājiem un Radio vēstures pētītājiem darbu, un - gluži vienkārši - lai atstātu vēsturei to cilvēku vārdus, kuri Latvijas Radio strādā pašlaik - 2000.gada beigās, uz gadsimtu sliekšņa, tos arī nosauksim.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 22,00
Antons Kincle, Gads Šimrons: RĪGAS BENDES NĀVE
(Izd. "Aplis", 2000.g., 240 lpp., cietos vākos)
    Šis stāsts attēlo mūžīgo cīņu starp Dr. Džekilu un Mr. Haidu. Telavivā 1997.gadā iznāca grāmata par kādu MOSSAD operāciju, kas tieši sasaucas ar Rīgas ebreju traģisko likteni vācu okupācijas gados. Grāmata izraisīja plašu rezonansi ārzemju latviešu aprindās, par to rakstīja arī Latvijas prese. Vai var ticēt grāmatā bagātīgi izraisītajiem epitetiem par pazīstamo latviešu lidotāju un aviokonstruktoru H.Cukuru - "Rīgas bende", "noziedznieks", "Latvijas ebreju kopienas iznīcinātājs", "personīgi atbildīgs par 30 000 cilvēku nošaušanu Rumbulas priedēs"?
    Tagad pie lasītāja nonāk pati šī grāmata ar redaktora piezīmēm un vēsturnieka komentāru, kas paver iespēju katram pašam novērtēt gan izraēliešu izlūkdienesta meistarību, gan arī H.Cukuram izvirzīto apvainojumu pamatojamību.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 17,00
Alfreds Dziļums: TORNAS GRĀVRAČI
(Alfreds Dziļums. "Raksti". 7.sējums)
(Izd. apg. "Daugava", 2000.g., 240 lpp., cietos vākos)
Romāns.
    "Šis romāns veltīts visiem mana putekļainā ceļa līdzgājējiem", tā par 1949.gadā pirmoreiz publicēto darbu rakstījis Alfreds Dziļums. Tēlodams daudzo latviešu karavīru likteņus 1944.-1945.gadā Polijā un Vācijā, autors uzsvēris, ka viņi ir mīlējuši Latviju un ticējuši pasaules sirdsapziņai.
    "Pieminēsim brīvības cīnītājus visos kontinentos, kas paši esam sudraboto sauli nesuši sirdīs!" aicina A.Dziļums.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 15,00
Donats Greizis: KARŠ PAR KURU KLUSĒJA
(Izd. "SolVita", 2001.g., 430 lpp., cietos vākos)
Vēsturisks stāstījums.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 17,00
Oļģerts Grāvītis:
NO OPERETES LIEPĀJĀ LĪDZ KARNEGI ZĀLEI ŅUJORKĀ

(Autorizdevums, 2000.g., 212 lpp., cietos vākos)
Latviešu komponista un pianista Aleksandra Okolo-Kulaka (1906. 1. IX Liepājā - 1989. 25. III Ņujorkā, ASV) likteņgaitas.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 21,00
Ilmars Bastjānis-Krasts:
PAŠVĒSTURE - bēgļu gaitās un trimdā Amerikā

(Izd. "Likteņstāsti", 2001.g., 316 lpp., cietos vākos)
    Liekas, ka "Pašvēstures" otrās grāmatas rakstīšana paņēmusi pārāk ilgu laiku. Pirmo sējumu "Likteņstāstu" izdevniecība publicēja 1998.gadā, un tagad jau gandrīz garām paskrējis divtūkstošais. (..)
    "Pašvēstures" pirmā daļa noslēdzās ar 1944.gada decembri, kad atstāju Latviju. Tālākais stāsts ir par trimdu. Gribas ticēt, ka svešumā vadīto gaitu atskaite varētu likties interesanta ne tikai tiem, kas palika vai arī vēlāk piedzima Latvijā, bet arī trimdiniekiem pašiem, jo ikdienā reti skatāmies atpakaļ. (..)
    Šī "Pašvēstures" daļa aptver laiku no 1944.gada janvāra līdz 1963.gada jūlijam, tātad gandrīz divdesmit gadu. Ģeogrāfiskā secībā - Vācija, Austrija, atkal Vācija, tad ASV - Ņujorka, Filadelfija, Bostona, Deitona, Sinsinatija. Rakstīdams drīz atskārtu, ka pēc otrās būs vajadzīga vēl trešā grāmata - par Kalifornijas dienvidiem, kur līdz šim brīdim nodzīvoti trīsdesmit septiņi gadi. (..)
    (1998.gada pavasarī iznākusī "PAŠVĒSTURE par politiku, bohēmu un trīssoļlēkšanu" iekļuva gada pieprasītāko grāmatu sarakstā, ieguva Krišjāņa Barona balvu, piedzīvoja papildmetienu un apbēra autoru ar simtiem vēstuļu no visas pasaules.)
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 16,00
Jānis Zariņš: Kas bija “Mērnieku laiku” un “Izjuriešu” autors?
(Izd. "Signe", 2000.g., 120 lpp., cietos vākos)
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 11,00
Regīna Ezera: RAKSTI 1.sējums
(Izd. “Nordik”, 2000.g., 580 lpp., cietos vākos)
3.sējumos. Romāns “Aka”, fantasmagorija “Zemdegas” un vairāki stāsti.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 21,00
Aivars Ruņģis: UZ TĀM PRŪŠU ROBEŽĀM
(Izd. “Memento” Zviedrijā, iesp. drukātavā “Imanta”, 2001.g., 260 lpp.)
Stāsts.
    Kaprāļa Kociņa telefonistu būvgrupas skarbie pieredzējumi 15.divīzijas 50 dienu ilgajā kara gājienā pa Rietumprūsiju - Polijas koridoru un Pomerāniju.
Vienas grāmatas cena ar piegādi - USD 16,00

 

     

 
 

[IEVANDA]             [Kas jauns Latvijā?]