Jaunā Gaita nr. 171, februāris 1989

 

 

 

JG redakcijai:

Dzīves apstākļu uzspiestas taupības dēļ mēģināju no Jaunās Gaitas atradināties. Bet, zināms, nespēju. Labāk iztikt bez kā cita nekā bez JG drosmīgās inteliģences.

Rita Liepa, ASV.

 

 

 

JG redakcijai:

Paldies par labo dzimtenes un trimdas dzeju pēdējos numuros. ... Viengabalaina dzeja var būt stiprāka par saskaldītu fronti.

Dzejas frontes atbalstītāja.

 

 

 

JG redakcijai:

JG 169. numurā ievietotā fotogrāfija ar uzmanīgo klausītāju rāda nevis Baņutu Rubesu, bet Boom, Baby, Boom! galveno aktrisi Anmari Makdonaldu (Ann-Marie MacDonald). Makdonalda ir Kanadas filmu skatītājiem pazīstama no l’ve Heard the Mermaids Singing un teātŗa mīlētājiem kā Goodnight, Desdemona autore.

Kaut gan Rubesa un Makdonalda bieži sadarbojas, viņas tomēr nav dvīņi. Klāt pievienota Rubesas bilde kā piemērs.Baņuta Rubesa (nevis Ann-Marie MacDonald!)

Maza piezīme par aizmugures vāka tulkojumu. Internacionālā presē mēdz pārtulkot „Tautas fronte” kā Popular Front, nevis National Front. Pēdējam apzīmējumam diemžēl pielīp ļoti negatīvas asociācijas, Lielbritānijas izteikti fašistiskās National Front partijas dēļ. Iesaku JG pievienoties internacionālai vārdu izvēlei.

Baņuta Rubesa, Toronto.

 

 

 

JG redakcijai:

... Zinu, ka latvieši parasti savus pretiniekus nevērtē lietišķi. Tā mums liela tautas rakstura kļūda, kas pēc manām domām 1914. gadā izsauca lielo bēgšanu no Kurzemes (toreiz visi leiši tādos pašos apstākļos palika mājās) un 1940. gados leģiona dibināšanu.

Latvija tagad būtu līdzīga Lietuvai, ja abas kļūdas nebūtu taisītas.

Ivars Graudums, Vācijā.

 

 

 

JG redakcijai:

Daudz lappuses JG redakcija pēdējos 30 gados devusi K. Ulmaņa mīlētājiem un nīdējiem. ... Luga par 4 dienām 1940. g. jūnijā palīdzēs jaunajiem labāk saprast tā laika dilemmu un rūpes par tautu. ... Viens ir skaidrs, ja latvieši būtu sekojuši K. Ulmaņa aicinājumam un palikuši savās vietās, nevis iesaistījušies „Jaunās Eiropas” lietās, tad šodien tāpat kā lietuviešiem būtu daudz vairāk mūsu karoga un vides sargātāju.

A. Vītoliņš.

 

 

 

JG redakcijai:Edvīns Inkens: „Dārgā Tautas fronte, neformālās frontes un Interfronte! Esiet pazīstami ar vienu no mūsu ‘kopīgās zemes sadalītājām’, Sandru Kalnieti.”

Oriģinālu lūdzu nosūtīt uz Rīgu.

Ed. Keišs, Toronto.

 

 

Jaunā Gaita