Jaunā Gaita nr. 172, aprīlis 1989

 

Ilmārs Rumpēters. Skatlogs bez skata. 1988.
Eļļa. 106 x 81 cm.

PAR ILMĀRU RUMPĒTERU

Ilmārs Rumpēters dzimis 1929. g. 29. martā Daugavpilī. Kopš 4 gadu vecuma dzīvo Rīgā, bet 15 gadu vecumā dodas trimdā uz Vāciju. Kā Rīgā pamatskolā, tā Blombergā vidusskolā izpaužas Rumpētera talants zīmēšanā. Visvairāk zīmē ar ogli un ogļu zīmuļiem portretus un pilsētu skatus.

Pēc ieceļošanas ASV armijā strādā štāba grafiskajā nodaļā kā illustrators. Pēc dienesta iestājas Nuvarkas (Ņudžersijā) mākslas skolā, kuŗu beidz 1957. gadā kā illustrators un gleznotājs. Gleznas izstādītas Montklēras mākslas muzejā, Ņudžersijā. Piedalās dziesmu svētku izstādēs Klīvlandē, Bostonā, Milvokos, Toronto un Šerbrukā, un grupu izstādēs Čikāgā, Ņujorkā, Vašingtonā, Filadelfijā, Redingā un Sanfrancisko. Personālizstādes Bostonā, Milvokos, Katskiļos un Ņujorkā.

Ilmārs Rumpēters darinājis daudzus žurnālu un grāmatu vākus, illustrācijas un simbolus (ALA, BATUN, Jaunā Gaita, LPB, Latviešu studiju centrs, ALMA) latviešu izdevniecībām un organizācijām. Nodarbojas arī ar mākslas fotogrāfiju, piedaloties izstādēs Ņujorkā un Rīgā.

Strādā Ņujorkā kā grafiskais zīmētājs (graphic designer).

Jaunā Gaita