Jaunā Gaita nr. 182, maijs 1991

 

 

 

 

JG redakcijai:

Iesaku pēc iespējas ātri atvietot žurnāla nosaukumu „Jaunā Gaita” ar piemērotāko „Vecā Gaita”. Vairums rakstītāju tuvojas vai sasnieguši pensijas vecumu un apraksta un pauž savās izteikās gandrīz vai vienīgi t.s. establišmenta viedokli. Jo bagātīgi iepazīstamies ar „kādreizējo” apmeklētiem Rīgas krogiem vai meitu mājām, taču gandrīz neko neuzzinām, ko domā vai nedomā rakstītāji zem 30 gadu vecuma.

Andris Vītoliņš, kādreiz jaunais, tagad pavecais Jaunās Gaitas sporādisks līdzstrādnieks.

Red. piezīme: Jā, skaista bij jaunība. Andŗa Vītoliņa pirmais raksts JG parādījās 1956. gadā. Bet kur tagad slēpjas visi rakstītāji zem 30 gadu vecuma? Vai Andris nepalīdzētu mums kādus sameklēt?

 

 

 

JG redakcijai:

Par daudz dzejas, par maz īstenības ar tālejošu nozīmi, par daudz sapņainības, nenoteiktības ... mūsu visu posts.

M. Fogels, Toronto.

 

 

 

JG redakcijai:

Bez Jaunās Gaitas trimda jau sen būtu „gatava”.

P. Šmits

 

 

 

JG redakcijai:

Paldies par žurnāla dāvinājumu ... Rajona bibliotēkas darbinieki un lasītāji ar nepacietību gaida turpmākos numurus.

Aija Rācenāja, Rīgas rajona centrālā bibliotēkā.

 

 

 

JG redakcijai:

Jutāmies patīkami pārsteigtas par redakcijas Jaunā Gaita dāvinājumu mūsu bibliotēkai. Tagad būs iespēja šo žurnālu lasīt arī mūsu nelielajā pilsētiņā, kūŗā ir ap 7000 iedzīvotāju. Bibliotēku apmeklē un izmanto ap 2000 pilsētas un tās apkārtnes iedzīvotāji.

Kā pateicību Jums visiem, nosūtām bukletiņu „Smiltene” (ar visām stagnācijas gadu bildēm). Attēlā nr. 1. − .1. maija laukums” (tagad Baznīcas laukums) redzamajā ēkā atrodas mūsu bibliotēka. ... Jums labu vēlot, Smiltenes pilsētas bibliotēkas vadītāja

Z. Krūmiņa.

 

 

 

JG redakcijai:

Esam saņēmuši JG 179. un 180. numuru. Sirsnīgi pateicamies par sūtījumiem! Žurnālā publicētos materiālus mūsu studenti un pasniedzēji izmanto savā darbā. Ļoti jauki, ka kaut kas nonāk arī citās Latvijas pilsētās, kuŗās zinātniskā, pedagoģiskā dzīve var būt ne mazāk svarīga un interesanta.

Doc. Arturs Priedītis, Daugavpilī.

 

 

 

 

JG redakcijai:

Ar patiesu prieku daru Jums zināmu, ka žurnālu Jaunā Gaita esam saņēmuši. Tas ir nenovērtējams ieguvums mūsu latviešu mākslas materiālu krātuvei. Par to dziļa pateicība Latviešu Fonda saprātīgajam lēmumam.*

Sveicieni visiem žurnāla veidotājiem, ja nu viņu darba gaitās nāktos saskarties ar latviešu mākslas jautājumiem, kuŗos nepieciešama informācija par kādiem notikumiem vai māksliniekiem no mūsu mākslas vēstures, tad laboratorijā esošā informācija vienmēr būs viņu rīcībā. Domāju, ka šādā aspektā savu iespēju robežās mēs varētu palīdzēt žurnāla tapšanā.

Ingrīda Burāne, Latvijas Mākslas akadēmijas latv. mākslas vēstules laboratorijas vadītāja.

 

 

* JG redakcija izsaka lielu pateicību Latviešu Fondam, kas piešķīra līdzekļus, lai Jauno Gaitu varētu sūtīt Latvijas bibliotēkām.

 

 

Jaunā Gaita