Jaunā Gaita nr. 192, jūnijs 1993

 

 

Ivonna Vaara. Toronto. Fotogrāfija.

 

PAR IVONU VAARU (YVONNE VAAR)

Studiju laikā Perugiā, Itālijā 1980. gadā Yvonne pirmo reizi izmēģināja roku melnbaltā fotogrāfijā.

Viņas pirmie mēģinājumi fotografijā astoņdesmito gadu iesākumā guva kritikas ievērību grupu skatēs Factory 77 galerijā un Burton Gallery of Photography Toronto.

Kopš 1981. gada viņas darbi ir tikuši izstādīti vairāk kā 50 skatēs visā pasaulē un 15 fotogrāfijas žurnāli ir publicējuši viņas darbu attēlus un aprakstus.

1984. gadā viņa pirmo reizi izstādijās Rencontres Internationales de la Photographie Arlā, Francijā, ieguva pirmo godalgu un ielūgumu solo izstādēm nākamajā gadā Lionā, Romā un Perugiā.

Kopš tā laika viņa ir piedalījusies daudzos fotomākslas festivālos, piemēram, Encontros da Imagem Portugālē, Festival d’Art Contemporain, Huy, Beļģijā un Photo Art 1991 International Arts Festival Heidelbergā.

1988. gadā viņas darbi tika izstādīti „Arles Spontan” Izstādē Nikon Live galerijā Cīrichē un 1990. gadā Il Diframma galerija Milānā sarīko viņas solo izstādi. Tai pat gadā Yvonnei Vaar ir personālizstāde Fotogrāfijas Muzejā Tallinā un viņa piedalās Pirmajā vispasaules latviešu mākslas izstādē Rīgā.

 

N.B.

Jaunā Gaita