Jaunā Gaita nr. 209, jūnijs 1997

 

Ilmārs Rumpēters, Svešā pilsētā. Eļļa, 92 x 61 cm. 1998.

Ilmārs Rumpēters dzimis 1929. gadā Daugavpilī. Četru gadu vecumā pārcēlies uz Rīgu. Tēvs senators Augusts Rumpēters liels makšķernieks un dziesmu mīļotājs. Pēdējā mīlestība iedota arī Ilmāram. Viņš ar savu spožo tenoru un paša komponētām dziesmām kuplinājis ne vienu vien jautrāku sarīkojumu.

1957. gadā beidzis Nuvarkas mākslas skolu kā illustrātors un gleznotājs. Bez gleznošanas darbojies kā illustrātors un grafiķis. Illustrējis un zīmējis vākus daudzām latviešu grāmatām un žurnāliem, kā arī izgatavojis simbolus vairākām organizācijām (ALA, BATUN, PBLA, JAUNĀ GAITA, LPB, BOOKS ABROAD u.c.) Kopš 1965. gada ir Jaunās Gaitas mākslinieciskais redaktors. Piedalījies izstādēs Ņujorkā, Montklēras muzejā Ņūdžersijā, Čikāgā, Klīvlandē, Vašingtonā, Filadelfijā un Redingā.

I. Rumpēters nesen pensionējies no ilgadīga dizainera darba Ņujorkā, apprecējies otru reizi ar Dzintru, pianisti un Rīgas radiofona mūzikas programas sastādītāju. Ilmārs tagad cītīgi glezno, kopā ar dzīves biedri muzicē un cer drīz apciemot Latviju. Abi pārcēlušies uz jaunu dzīves vietu „Putnu ciemā” Ņūdžersijā. Pēdējā laikā glezno gandrīz pilnīgi apstrakti. Konkrēts, rūpīgs un techniski labi izstrādāts stils bez nejaušībām vai paviršībām apdarē. Gleznas izsvērtas kā uzbūvē tā krāsziedā.

Ilmārs pazīstams arī kā lielisks mākslas fotogrāfs. Viņa latviešu trimdas mākslas portreti bija skatāmi viņa personālizstādē Rīgā Latviešu fotogrāfu apvienības namā 1993. gadā.

V.A.

Jaunā Gaita