Jaunā Gaita nr. 282. Rudens 2015

 

 

 

 

Kā pirms dažiem numuriem velnišķīgi iespaidīgi bija Ulža Bērziņa dzejoļi in modo typico, tā vasaras numurā dievisķīgi ietekmīga ir visa Astrīdei Ivaskai veltītā daļa – gan dzeja, gan pievienotie attēli. Tad ir vērts būt par dzejnieku, ja tik labi šķiŗas!

Liepiņu Jānis, Rīgā

[Rakstnieks, medicīnas doktors, memuārists, daudzu grāmatu autors – red.]

 

Mūsdienās no periodiskiem izdevumiem latviešu valodā vienīgi Jaunā Gaita var salīdzināties ar dzejnieka Leona Brieža rediģēto, pirms vairākiem gadiem slēgto Kentauru. JG pavasara numurā (280) sevišķi liels paldies Uldim Bērziņam par „ziemeļmeitu brunčiem”, Jānim Elsbergam par Dikļu dziesmu svētkiem un par Lennarta Meri runas pārpublicēšanu! Arī visiem, visiem pārējiem izcilajiem autoriem. Un pateicībā par karikatūrām no britu Evening Standard (1939) un The Telegraph, kolekcijas papildināšanai par to pašu tematu (Staļina-Hitlera paktu), nosūtu šaržus no franču dienas avīzes L’Ouest-Éclair (1939. gada 4. septembrī) un vēlākos gados no The New York Review of Books.

Kristīne, JG lasītāja Londonā (UK)

 

Jaunā Gaita! Novēlu Tev kāpt augstāk un augstāk, tāpat kā līdz šim!

Ilgu gadu lasītāja Vija Palde Moore, Atlanta, Džordžija (Georgia, ASV)

 

Burvīgs uzņēmums 24. lappusē (JG280) – tā tautiskā kopa! Tur ir tik daudz iekšā! Gribas teikt visādus paldies, – ka viņi tur un tādi ir, stāv tajā vietā. Jauni, veci, brīnišķīgi brunči, pastalas, krāsas. Un šuvējas māk darināt tādus tērpus, un fotogrāfi redz, saprot un parāda citiem – iepriecinoši!

Benita Veisberga, Orinda, Kalifornijā

[Rakstniece – red.]

 

Viss te vārās. Padomju Savienības vairs nav, – bet tā tomēr ir; tā slapstās pa stūŗiem, tā cērt dūri galdā... Es to vien daru, kā jotūbē skatos viņu propagandu, viņu dinozauru defilē: Prohanovs, Zjuganovs, Vl. Solovjovs u.d.c. 19. gadsimts. Domā, ka spēs iesoļot 21-jā... Rīt iebraukšu pierobežas zonā, lai Kūdupes (Kudepes) kapos, tuvu robežai, uzstādītu pieminekli slavenā Petričeka senčiem.

Ainārs, Alūksnē

[Rakstnieks un tēlnieks – red.]

Re kā laiki mainās! JG abonēju kopš 70. gadiem. Vadoties no pasta zīmoga, daudzus gadus tā pienāca no Toronto, tad no Masačusetas štata, ASV, kādu laiku no Zviedrijas, bet šodien JG281 pienāca no Drukātavas” Mārupē, Liliju ielā 95/1!!! Mēs paši pēc google map aprēķina dzīvojam tikai minūtes attālumā!!!

Ģirts Zēgners, Mārupē

[Bijušais Eiropas Latviešu jaunatnes apvienības aktīvists, tagad medicīnas doktors -- red.]

 

Jaunā Gaita