From: Juris Mazutis mazutis@netcom.ca
To: i.racevskis@worldnet.att.net
Subject: LaRAs lapas
Date: Thu, 6 Jan 2000 17:52:40 -0400

Sveicināta!
Par LaRAs parādīšanos tīmeklī jāprasa parastie jautājumi, jo atbildes zināmā mērā arī iezīmēs lapu saturu/paskatu:

1) Kas ir mērķis?

Informēt par LaRA-u... labi, bet--kuru publiku? Visu Interneta saimi, vai tikai latviešus, LaRAs biedrus? Ja visu, tad vajag lapas angļu valodā. Ja ne, tikai latviski. Ideāli jau būtu--abas paraleli (t.s.'spoguļlapas').

2) Cik dzīvs būs saturs?

Statūti ir 'beigts' (un manuprāt nederīgs) saturs. Katru mēnesi jaunumi, chronika, kāds stāsts, vai dzejolis--tas būtu 'dzīvs' saturs, un tam savukārt vajadzīga redakcija. Faktiski, 'Lapiņai' vajadzētu būt elektroniskai.

3) Nepieciešamais

Valdes locekļi, viņu adreses, tel./faksa un epasta koordināti. Tāpat 'Lapas' redakcijas. Īsumā: 'kāpēc LarA-u dibināja', 'ko LaRA panākusi', ko vēl dara. Ideāli būtu izveidot LaRAs biedru 'galeriju'. Skat. www3.sympatico.ca/lnak/ 'prominent Latvian-Canadians' piemēru. Un 'links'--piem., uz Latvijas literātu organizācijām, PEN, ALAs u.c. mūsu orgu izglītības-kultūras nodaļām, izdevumu redakcijām, utt. Sanāksmju izsludināšana, 'Lapas' (arī elektroniskās) darbu iesniegšanas termiņi.

4) Interaktīvais

Vai LaRA-i ir/vajag (nozīmēt) unikālu epasta adresi un to uzdot tīmekļā lapās? Tas nav triviāls jautājums, jo nekas tik ātri 'nesabojā gaisu' kā neapkalpota pastkastīte, resp., jāparedz aktīva vēstuļu lasīšana un atbildēšana. Vai LaRA grib elektroniski pieņemt abonējumus, utt.? (Tad--jāuzstāda formu lapas.) Tāpat (ar kreditkarti) ievākt biedru maksas?

* * *

Tīkli ir cita--reizē baigi plaša un tomēr pārsteidzoši šaura--pasaule un tajā tieši 'no drukas pārņemtais' neder. Vienmēr jāprasa--kam ko? Un jo unikālāk (citur tas nav pieejams), jo labāk.

Visu labu--

Juris

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>III<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
mazutis@netcom.ca
16 Beaverton Avenue, Nepean, Ontario, Canada K2E 5K4
Tel: 613/225-4949 <> Fax: 613/228-9260
Sveiks--un: turies!
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>III<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


Jautājums no Jura Žagariņa  < zagarins@stcc.mass.edu >:

Ko tas nozīmē: "Lapiņai vajadzētu būt elektroniskai." ?

Atļaujos priekšā stādīties. Neesmu ne rakstnieks ne literāts, bet rakstnieku un literātu fans. Esmu inženierzinātņu pasniedzējs vienā divgadīgā koledžā Masačuzetas mežonīgajos rietumos. Mans vaļas prieks ir nīkt pie kārbas. Labprāt darīšu ko varēšu, lai palīdzētu ielikt dzīvelīgumu šai lapelē. Sūtiet, lasītāji, visi savas domas - vai man vai Inesei. Nekavējoties kāršu pie šī lielā zvana visu, ko priekšniece liks un atļaus.

[atpakaļ]