Re: Islama patiesā seja

 

 

From: hbush@apollo.lv
Date: 1/23/05 9:38

http://www.womensenews.org/article.cfm/dyn/aid/2157/context/archive 

Hirsi Ali Leaves Hiding to Spotlight Honor Killings
Run Date: 01/23/05
By Abigail R. Esman
WeNews correspondent

Many Muslim women in the Netherlands--long a haven of tolerance--have been the victims of honor killings. Others live in fear they will be next. After months in hiding, Parliamentarian Ayaan Hirsi Ali is risking her own life to try to stop the murders.

[...]

Because these killings long were kept hidden and unspoken in the Muslim community, the actual number of such murders that occur in Holland every year is unknown, though Hirsi Ali believes it could be as many as 50, possibly more. While Muslims account for less than 6 percent of the Dutch population, Muslim women are 60 percent of those in battered women's shelters. The government was reluctant to talk about the situation, Hirsi Ali says, because they believed tolerance required respecting different cultures and traditions.

 

 

 

From: beldavsa@indiana.edu
Date: 1/23/05 10:14

Hirsi Ali neiederās nevienā no Team America kategorijām. lai gan viņai kā "Submission" (par goda slepkavībām uc vardarbībām pret sievietēm islāmu kultūrā) skripta rakstītājai draud nāve līdzīga kā rituāli noslepkavotam "Submission" filmotājam Theo van Gogh, viņa nav uzdevusi. drosmīga sieviete ar stipru taisnības sajūtu & ar plašu atbalstu tautā.

pilnīgi absurdi uzskatīt, ka respekts pret citām kultūrām pieļauj kas ir kriminālaktivitātes kādā zemē. konflikta gadījumā Nīderlandes likumam jābūt spēkā virs jebkādiem vietējiem iebraucēju likumiem vai parašām kur tas attiecās uz VARDARBĪBU vai nopietniem pārkāpumiem. slepkavība, miesas bojājumi & draudi uz tiem ir nopietna vardarbība, terorisms. to nevar attaisnot ar nekādiem cilšu likumiem & tas nav atļaujams jebkādā civilizētā zemē. jābūt iespēja sievietēm, vai jebkādam kas tiek vajāts, spīdzināts, turēts pret savu gribu iespēja lūgt patvērumu. tas kas slepkavo vai sabojā kāda veselību ir jātiesā pēc valsts krimināllikumiem, vienalga kāda viņa vai viņa kopienas ticības uzskati.

ja Latvijā nav likums, ka Latvijas likums uzkatams augstāks par kopienu likumiem vai parašām, to vajadzētu steidzīgi pieņemt.

aija

 

 

 

From: hbush@apollo.lv
Date: 1/23/05 11:12

Aija Veldre Beldavs rakstija:

< slepkavība, miesas bojājumi & draudi uz tiem ir nopietna vardarbība, terorisms. to nevar attaisnot ar nekādiem cilšu likumiem & tas nav atļaujams jebkādā civilizētā zemē.>

Pilnigi piekrītu. Arī Hirsi Ali gribeja panākt to pašu. Islama pasaules atbilde bija parastā - atkal jaunas slepkavibas (Teo van Gogs) un slepkavību meģinajumi. Arī Ali nogalinašana bija jau rūpīgi izplanota un butu notikusi Jaungada naktī. Nodevības deļ islamisti zinaja, kur taja laika pec Van Goga noslepkavošanas bija paslēpta Ali (es te jau rakstiju par islamiskām metastāzēm Holandes varas iestādēs). Tadeļ pedeja momenta Holandes drošībnieki Ali parvietoja uz ASV kara bāzi Menas salā, jo tobrīd gandriz nevienam no savejiem vairs nevareja uzticeties. Velak dažas metastazes izoperēja, un tagad Ali atkal strādā parlamenta un pat piedalās preses konferencēs - ta sieviete ir drosmīgāka par daudziem viriešiem, bet briesmas viņai joprojam draud uz katra soļa.

< ja Latvijā nav likums, ka Latvijas likums uzkatams augstāks par kopienu likumiem vai parašām, to vajadzētu steidzīgi pieņemt.>

Latvijas likumos nav (un manuprat nevajag) _nekādas_ atrunas uz kopienu parašam. Pie mums kriminalnoziegums ir kriminalnoziegums, vienalga ar kadiem apsverumiem to meginatu pamatot. Manuprat, tas ir vienigais iespejamais ceļš, un nedrikstetu pat teoretiski pieļaut dažadu vertejumu noziegumiem atkariba no noziedznieku un/vai upuru etniskas piederibas.

Harijs

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 1/23/05 11:29

Sveiki!

Nezinu, Hirsi Ali kundze ir vienispārtis ar Hariju Bezpartejisko, ka Islams iznīdējams kara ceļā, bet ir arī islamticīgas sievietes šai pasaulē, kas cīnas par savām tiesībām iekšpus savām kopienām:

http://www.islamfortoday.com/women.htm

Juris

 

 

 

From: beldavsa@indiana.edu
Date: 1/23/05 12:15

Juris Zagarins wrote:

< Nezinu, Hirsi Ali kundze ir vienispārtis ar Hariju Bezpartejisko, ka Islams iznīdējams kara ceļā, bet ir arī islamticīgas sievietes šai pasaulē, kas cīnas par savām tiesībām iekšpus savām kopienām: http://www.islamfortoday.com/women.htm>

vai nenorādīsi kur Hirsi Ali uzskata, ka islāms iznīdējams kaŗa ceļā? pati neko tādu neesmu lasījusi.

arī man te pazīstamas islāmietes kas par tiesībām cīnās iekšpusē & visu labu tām šajā cīņā.

tomēr turpināju...

man pašai islāmu patriarčālais dzimuma iedalījums nav pieņemams pat maigā veidā. tas nepārprotami uzskata & kodificē vīru par galvu & sievu par palīdzi, strukturāli asimētriska attiecība. vīram ir tiesības sievu "fiziski pārmācīt" par nepareizu uzvedību & vēl daudz citi nevajadzīgi ierobežojumi kad alternatīvi vīrs & sieva var paši izstrādāt savu attiecību likumus.

vienalga, Korānā arī mācīts lai šī pārmācība būtu tikai, ja cits nestrādā, šāda tiesība vispār nevajadzētu būt. ar to neizdzēšams pieņēmums, ka vīrietis kautkā ir atbildīgāks pēc dabas nekā sieviete, kādēļ viņam ultimāta tiesība pārmācīt, kontrolēt, ierobežot sievieti bet sievietei strukturāli nav tā paša tiesība. ir tiesība tikai sūdzēties par kontrakta laušanu kas īstā praksē pārāk bieži arī neko nenozīmē.

nekādi aizbildinājumi, ka sieva "valda" mājā vai ģimene ir īsteni matriarčāla to nespēj mīkstināt. tā ir tikai vārdu locīšana neievērojot pašu strukturālo asimētriju. fakts paliek, tieši dēļ struktūras, ir sievietes kas tiek ar reliģisku attaisnojumu piekautas & noslepkavotas.

nebrīnos tomēr, vairums islāmu ticībai jaunpievērstie ir sievietes.

tāpat var lasīt kā žurnalista Kristofa centības atbrīvot divas kambodietes no meitu mājas verdzības tās "nopērkot" neizdevās. psīčoloģiski samaitātas, nepieņemtas ārējā sabiedrībā, bet vissvarīgāk, jo kā parasti ielenes ir narkotikas atkarīgas, viņas aizbēga atpakaļ lai gan nāve no AIDS vai cita dažos gados ir vislielākās varbūtības sekas.

http://www.nytimes.com/2005/01/22/opinion/22kristof.html

ļoti daudzi cilvēki nespēj dzīvot kā pēc iespējas brīvivi & atbildīgi par sevi konstruktīvās attiecībā ar citiem, īpaši, ja neiemāca. tas nenozīmē, ka jāuzdod, jāpieņem asimētriskas attiecības kā dotas, vai jāliedz iespēja tiem kas izvēlās atbildīgu brīvību.

aija

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 1/23/05 1:03

Sveiki!

Aija Baltā Mahte mums pavēstīja tā:

< man pašai islāmu patriarčālais dzimuma iedalījums nav pieņemams pat maigā veidā.>

Nu tur jau tas sunītis ir aprakts, ka Tava lielā tolerance nemaz nav tik liela lai nostātos principialli pret islama apkarošanu. Arī Harija Bezpartejiskā dziļais sašutums par Nīderlandes tautas vēsturisko pārmērīgo toleranci dzen viņu mums nenogurstoši stāstīt, ka tieši šī tolerance esot vainojama mūsulaiku t.s. "civilizāciju sadurmsē".

Neviens jau Tev neprasa dzīvot islamu sabiedrībā. Varbūt pareizāk būtu, ja Tu adresētu savas vēstulītes viņa excellencei Latvijas arhibīskapa kungam Jānim Vanagam, nevis Sveikā čortotos par islamu.

MAn jau arī nav pieņemama itin nekāda sieviešu pazemošana, taču, saproties, ka kareiviski kategoriska nostāja šai un līdzīgos jautājumos ir tieši tas elements, kas padara tādus kungus kā ASV Prezidentu G.W.Buša kungu & Co. par mūsu visu Vadoņiem un kas attaisno viņu kara gājienus kaut vai uz prastu melu un fanātiskas liekulības pamata. Un bezjēgas karstais karš pret visvisādām cilvēcīgām ačgārnībām kā tādām ir tieši tā vietiņa kur tas vēsturiskais sieviešu pazemināšanas sunītis piedzimst un ir aprakts.

Juris

== Pietiek. Vairāk nē. Cits ceļš atrodams vai izcērtams.==
/Aija Baltā Mahte/

 

 

 

From: hbush@apollo.lv
Date: 1/23/05 1:30

Juris Zagarins rakstija:

< Neviens jau Tev neprasa dzīvot islamu sabiedrībā.>

Nevis holandieši parceļas uz dzīvi kada islama valstī, bet tieši otradi - islamisti (pateicoties parak lielai holandiešu tolerancei) parceļas uz Niderlandes karalisti, pie tam tada skaita, ka jau sastada jūtamu daļu no iedzivotajiem. Tieši šie atnaceji cenšas uzspiest - pat ar draudiem un slepkavibam - savu dzives veidu, domašanu un vertejumus holandiešiem viņu pašu sensenaja zemē.

Mani šis lietas loti tieši skar tadel, ka ari Latvija var veidoties lidziga situacija. Cilveki diemžel parak maz zina par realo islamu, par patieso islama seju. Parak daudzi tic islamistu propagandas materialiem, kuri sastaditi vel viltigak neka savulaik komunistu pašslavinašanās. Tadel ir loti svarigi izplatit ziņas par tadam lietam, ka Niderlandes parlamenta deputates Hirsi Ali darbiba un faktiem par realo dzivi (ieskaitot sieviešu kropļošanu, varmacibu, slepkavibas) islama sabiedribā pat tada briva valsti, ka Niderlande.

< Varbūt pareizāk būtu, ja Tu adresētu savas vēstulītes viņa excellencei Latvijas arhibīskapa kungam Jānim Vanagam,>

Tam nav nekādas jēgas. Kristigās konfesijas Eiropā vispar un Latvija taja skaitā ir ticības, motivācijas un rīcības iniciatīvas ziņa "atšālējušās", tās nespej tureties preti nevienai daudz maz dzīvai citai ticībai un vismazāk jau islamam. Konflikts Eiropā pastav nevis starp kristietibu un islamu, bet gan starp praktiski neticigajiem (formali kristiešiem) un fanatiskiem ticīgajiem (islamticigajiem).

Harijs

 

 

 

From: beldavsa@indiana.edu
Date: 1/23/05 1:44

Juris Zagarins wrote:

< Nu tur jau tas sunītis ir aprakts, ka Tava lielā tolerance nemaz nav tik liela lai nostātos principialli pret islama apkarošanu.>

man trūkst tolerance kad sagroza ko otrais teicis. ja gribi otram piedevēt uzskatus, pamato. kā teicu, labu novēlu tiem kas strādā lai savu ticību uzlabotu tagadējiem apstākļiem. labu nenovēlu reliģiskiem fanātiķiem teroristiem kas Dieva vārdā slepkavo, bumbo & terorizē, vai sievietes brutāli apspiež.

man protams nebūtu interese dzīvot valstī kuŗā ir smagi šariata ierobežojumi (sievietēm), bet tā dēļ vien neatbalstītu šai valstij uzbrukt. ja tev tas pagājis gaŗām, Buša fane neesmu.

atbrīvošana no pārestības jāgrib pašiem, īpaši pašām sievietēm, tad var meklēt palīdzību. ja praksē visumā viss labi, tad arī vairumam teorija vai tečniskā likumība neinteresē/ ir nebūtiska. cits kad šīs iekārtas cenšas uzspiest savus ierobežojumus uz tiem kas tādus nevēlās & netic nekādai īpašai šo cilvēku reliģisko iztulkojumu eksklūzivitātei.

runa bija par Eiropas valsti Nīderlandi kuŗā noslepkavoja mākslinieku kas bija uztaisījis filmu par islāmistu varmacībām pret sievietēm izmantojot islāma sievietes pieredzes & skriptu. arī šo sievietei islāmu teroristi draudēja noslepkavot. Nīderlandei uc demokrātiskām Eiropas valstīm ir tiesības sevi aizsargāt no šādiem teroristiem.

atbalstīt demokrātiskas valsts likumus Eiropā kā savā valstī pārākus par islāmistu likumiem nav apkarot islāmu no demokrātiskās valsts viedokļa. kā draudu & apkarošanu to uztver reliģiskie fanātiķi fundamentālisti gatavi atbildēt ar slepkavībām.

šādi militāristi reliģiski fanātiķi ir pēc demokrātiskās valsts uztveres kriminālisti, kas atsaucoties uz Dievu slepkavo & terorizē. kad viņi izdara kriminālaktus Eiropas valstī, viņi jātiesā pēc Eiropas likumiem.

< Neviens jau Tev neprasa dzīvot islamu sabiedrībā. Varbūt pareizāk būtu, ja Tu adresētu savas vēstulītes viņa excellencei Latvijas arhibīskapa kungam Jānim Vanagam, nevis Sveikā čortotos par islamu.>

nē, mans kašķis par konkrēto subjektu ir tieši ar tevi Sveika forumā. mans kašķis ir, ka pats nerespektēji citu viedokļus lai gan arvienu citus māci.

< MAn jau arī nav pieņemama itin nekāda sieviešu pazemošana, taču, saproties, ka kareiviski kategoriska nostāja šai un līdzīgos jautājumos ir tieši tas elements, kas padara tādus kungus kā ASV Prezidentu G.W.Buša kungu & Co. par mūsu visu Vadoņiem un kas attaisno viņu kara gājienus kaut vai uz prastu melu un fanātiskas liekulības pamata. Un bezjēgas karstais karš pret visvisādām cilvēcīgām ačgārnībām kā tādām ir tieši tā vietiņa kur tas vēsturiskais sieviešu pazemināšanas sunītis piedzimst un ir aprakts.>

izklausās, pats slimoji ar fundamentālistu patriarčālu domāšanu kuŗa par ciešamu uzskata tikai papagailisku tavu frāžu atkārtošanu, lai arī tas sastāvētu no fantastiskas.

aija

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 1/23/05 2:15

Sveiki!

Harijs nenoguris mudina uz islama apkarošanu:

< Cilveki diemžel parak maz zina par realo islamu, par patieso islama seju.>

Kā jau bez sava gala esmu Tev aizrādījis, Harij Bezpartejiskais, Tavas uzgooglētās zināšanas par islamu nemaz nav daudz dziļākas par jebkura cita kara kūdītāja bušista "zināšanām".

Apsveicu Hirsi Ali kundzes drosmi Nīderlandes parlamentā cīnīties pret islamisko sieviešu pazemošanu. Bet ja viņa sekotu Tavam padomam, tad viņa atgriezeniski aizliegtu pati sev ieceļot Nīderlandē.

<< Varbūt pareizāk būtu, ja Tu adresētu savas vēstulītes viņa excellencei Latvijas arhibīskapa kungam Jānim Vanagam,>>

<Tam nav nekādas jēgas. Kristigās konfesijas Eiropā vispar un Latvija taja skaitā ir ticības, motivācijas un rīcības iniciatīvas ziņa "atšālējušās">

Skaidrs. Lai gan Iekšlatvijas tautiešos Jāņa Vanaga personīgo aizspriedumu piekritēju, pēc manas pieredzes, nedz pietrūkst nedz parādās dikti "atšālējušies"!. Nu tad, vienalga, lai stājas Aija Baltā Mahte ASV Mītnes Zemes Drošības Bruņotajos Spēkos iekšā un dodas uz to goatfucker pūzni Irākā kopā ar vēl nekādā veidā "neatšālējušā" G.W.Buša kunga & Co. vadītām sievieškārtas kareivītēm.

Zinu, zinu. Tu tagad man citēsi ASV prezidenta G.W.Buša kunga & Co. vārdus, kur izpaužas pārlieku liela tolerance pret islamu. Bet es jau tūlīt Tev atbildēšu, ka tā ir tvistīrākā liekulība, un ASV prezidents G.W.Buša kungs & Co. tieši barojas un stiprinas no tādiem ieskatiem kā Tavējiem!

< Konflikts Eiropā pastav nevis starp kristietibu un islamu, bet gan starp praktiski neticigajiem (formali kristiešiem) un fanatiskiem ticīgajiem (islamticigajiem).>

Vot kur kārtīgi audzināts zinātniskais, piedošanu, vahabiskais atejists, izrādās!

Juris Zagatins Seksīgais Amerikāņu Stila Monomaniakālais Orveliski Noskaņotais Vēstures Zaglis & Grozītājs Jaunmodīgais Regresīvais Progresīvais Liberālais Patriarhālais Izgāzušais Springfīldas Zvilnī & Vēl Kaut Kāc Atspreklinais Sarkanais Nacikis, Mītnes Zemes Drošības Bruņoto Spēku Apaksjkomandants

== Pietiek. Vairāk nē. Cits ceļš atrodams vai izcērtams.==
/Aija Baltā Mahte/

PS Es jau arī māku googlēt. Re kur ir daži interesanti fakti par Tavu atejisma martiru Theo Van Gogh & potenciālo martiri Hirsi Ali:

http://www.rekombinant.org/article.php?sid=2467

"Ali, and Van Gogh, enthusiastically support all wars of George W. Bush; and government expulsion of ten thousands of refugees from The Netherlands; including Somali women refugees from female circumcision; who now have to fear it if the responsible VVD minister succeeds with her expulsion plans."

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 1/23/05 2:16

Sveiki!

Aija Baltā Mahte savu nostāju apliecināja tā:

< ja tev tas pagājis gaŗām, Buša fane neesmu.>

Nē, bet Tava nostāja pret islamu kalpo Bušam. Nevainoju Tevi, vainoju Tavu naivitāti.

Juris Zagatins Seksīgais Amerikāņu Stila Monomaniakālais Orveliski Noskaņotais Vēstures Zaglis & Grozītājs Jaunmodīgais Regresīvais Progresīvais Liberālais Patriarhālais Izgāzušais Springfīldas Zvilnī & Vēl Kaut Kāc Apspreklinais Sarkanais Nacikis, Mītnes Zemes Drošības Bruņoto Spēku Apaksjkomandants, Papagailisku Frāžu Atkārtotājs

== Pietiek. Vairāk nē. Cits ceļš atrodams vai izcērtams.==
/Aija Baltā Mahte/

 

 

 

From: uldis@parks.lv
Date: 1/23/05 2:16

Aija wrote:

< man protams nebūtu interese dzīvot valstī kuŗā ir smagi šariata ierobežojumi (sievietēm), bet tā dēļ vien neatbalstītu šai valstij uzbrukt. ja tev tas pagājis gaŗām, Buša fane neesmu.>

Kā ta, nogriest sievietei klitoru ar neasu konservu kārbas vāku ir vienkārši nacionālā tradīcija un Bušam nav ko tur jaukties.

PS. Tā arī nesapratu- kāpēc tieši Tev nebūtu interese "dzīvot valstī kuŗā ir smagi šariata ierobežojumi (sievietēm)" ???

Lai Jums adekvāta diena :)
Uldis

Never underestimate the power of very stupid people in large groups.

 

 

 

 

From: profundis@inbox.lv
Date: 1/23/05 2:43

Harijs Buss wrote:

< Nevis holandieši parceļas uz dzīvi kada islama valstī, bet tieši otradi - islamisti (pateicoties parak lielai holandiešu tolerancei) parceļasuz Niderlandes karalisti, pie tam tada skaita, ka jau sastada jūtamu daļu no iedzivotajiem. Tieši šie atnaceji cenšas uzspiest - pat ar draudiem un slepkavibam - savu dzives veidu, domašanu un vertejumus holandiešiem viņu pašu sensenaja zemē.>

Hmzs, man šķiet ka Harijs mazliet pāspīlē, lai pievērstu mūsu uzmanību šai problēmai. 1) Šie islamistu vardarbnieki, viņuprāt, tikai aizstāv savas tiesības uz kulturālu autonomiju, tai skaistā uz vardarbīgām tradicijām.Proti, šī vardarbība attiecas tikai uz musulmaņu sievietēm. Stipri apšaubu, ka tur cieš daudz vietējo sieviešu. 2) Ir jau arī specifisks jautājums, par šo nekrietno arabu mantisko stāvokli un iemesliem, kāpēc viņi ir pametuši dzimteni - jo man ir stipras aizdomas, ka tie būs tie paši _demokrāti_, ko viņu dzimtenes tirānijas ir piespiedušas emigrēt. 3) Islamam un vardarbībai ir tikpat liels ideloģisks sakars, kā vēršu cīņām un katolismam. Ko mēs varam darīt, ka pasaules demokratijas atbalsta tadas despotiskas arābu valstis, kā Saudu Arābija, kur dienu dienā tiek parkāptas cilvēktiesibas, tai skaitā attieksmē pret sievietēm, un kur situācija cilvēktiesību jomā ir krietni vien sliktāka nekā Irākā vai Irānā pat kara gados. Tas ir, mēs pāši izvēlamies atbalstīt sliktos arābus, tai pašā laikā iznīcinām progresīvākas arābu valstis, jo attīstība cilvēketiesību jomā, nes līdzi ari lielākas nacionālās intereses un suverenitates prasības.

Ar cieņu ..

 

 

 

From: uldis@parks.lv
Date: 1/23/05 3:33

tas pats wrote:

< 1) Šie islamistu vardarbnieki, viņuprāt, tikai aizstāv savas tiesības uz kulturālu autonomiju, tai skaistā uz vardarbīgām tradicijām.Proti, šī vardarbība attiecas tikai uz musulmaņu sievietēm. Stipri apšaubu, ka tur cieš daudz vietējo sieviešu.>

Āā, nu tad jau satraukumam nav pamata- etnisko Nīderlandiešu klitorus nekas neapdraud. Tad es ar neasaprotu, ko tas Harijs te ceļ brēku un ko tā Aija tā: "man protams nebūtu interese dzīvot valstī kuŗā ir smagi šariata ierobežojumi (sievietēm)".

Lai Jums adekvāta diena :)
Uldis

"Diplomacy is the art of saying 'Nice doggie' until you can find a rock."
- Will Rogers-

 

 

 

From: Pormals@aol.com
Date: 1/23/05 4:05

Juris:

< Varbūt pareizāk būtu, ja Tu adresētu savas vēstulītes viņa excellencei Latvijas arhibīskapa kungam Jānim Vanagam, nevis Sveikā čortotos par islamu.>

Sodien biju dievkalpojumā, Cikaga, kur J.Vanags teica sprediki (arčibiskaps) un pec tam kadas paris stundas atbildeja uz jautajumiem. Uz jautajumu par sievietes darbibu, ka macitajai, vins atbildeja, ka ta nav vina izdoma, bet ja to maina, tad ir jamaina vesela "guba" vecas deribas nodalas. Respektivi tas jamet ara.

Pormals

 

 

 

From: 2g.listes@gmail.com
Date: 1/23/05 4:16

< 1) Šie islamistu vardarbnieki, viņuprāt, tikai aizstāv savas tiesības uz kulturālu autonomiju, tai skaistā uz vardarbīgām tradicijām.Proti, šī vardarbība attiecas tikai uz musulmaņu sievietēm. Stipri apšaubu, ka tur cieš daudz vietējo sieviešu.>

... ar uzsvaru uz _viņuprāt_

2) Ir jau arī specifisks jautājums, par šo nekrietno arabu mantisko stāvokli un iemesliem, kāpēc viņi ir pametuši dzimteni - jo man ir stipras aizdomas, ka tie būs tie paši _demokrāti_, ko viņu dzimtenes tirānijas ir piespiedušas emigrēt.

Tev ir kāds faktoloģisks pamats, lai to apgalvotu? Vai tikai "stipras aizdomas"? :D

3) Islamam un vardarbībai ir tikpat liels ideloģisks sakars, kā vēršu cīņām un katolismam. Ko mēs varam darīt, ka pasaules demokratijas atbalsta tadas despotiskas arābu valstis, kā Saudu Arābija, kur dienu dienā tiek parkāptas cilvēktiesibas, tai skaitā attieksmē pret sievietēm, un kur situācija cilvēktiesību jomā ir krietni vien sliktāka nekā Irākā vai Irānā pat kara gados.

Mja.

"Last year I went to Iraq. Before Team America showed up it was a happy place. They had flowering meadows and rainbow skies and rivers made of chocolate, where the children danced and laughed and played with gumdrop smiles." Tas no Team America...

2G

 

 

 

From: ugis.berzins@tele2.se
Date: 1/23/05 4:16

sčrieb tas_pats profundis:

< 1) Šie islamistu vardarbnieki, viņuprāt, tikai aizstāv savas tiesības uz kulturālu autonomiju, tai skaistā uz vardarbīgām tradicijām.Proti, šī vardarbība attiecas tikai uz musulmaņu sievietēm. Stipri apšaubu, ka tur cieš daudz vietējo sieviešu.>

Nedomāju, ka šie slepkavas - sauksim darījumu īstā vārdā, aizstāv savas kultūras autonomju! Tāda rīcība nav kšo kultūru vairākumam bet to piekopj tikai viena ļoti maza grupiņa!

Šaria likumi tiek attiecināti uz ieprecētām meitenēm, sievietēm un arī sveštautiešiem! Domāju, ka diskusija iet par darījumu kā tādu un nevis cik cilvēkus tas skar ....

< 2) Ir jau arī specifisks jautājums, par šo nekrietno arabu mantisko stāvokli un iemesliem, kāpēc viņi ir pametuši dzimteni - jo man ir stipras aizdomas, ka tie būs tie paši _demokrāti_, ko viņu dzimtenes tirānijas ir piespiedušas emigrēt.>

Cik es esmu lasījis un personīgi saticis arābu bēgļus, tad mazākais puse ir ekonomiskie bēgļi. Tādi baši bēgļi kā tie Latvijas pilsoņi (latviesi un krievvalodīgie) kas desmitiem tūkstošiem skrien strādāt uz Iriju, un citām zemēm, jo nav gatavi cīnīties par savām pilsoņa un par savām cilvēktiesībām mājās !!!!!!!!

< 3) Islamam un vardarbībai ir tikpat liels ideloģisks sakars, kā vēršu cīņām un katolismam. Ko mēs varam darīt, ka pasaules demokratijas atbalsta tadas despotiskas arābu valstis, kā Saudu Arābija, kur dienu dienā tiek parkāptas cilvēktiesibas, tai skaitā attieksmē pret sievietēm, un kur situācija cilvēktiesību jomā ir krietni vien sliktāka nekā Irākā vai Irānā pat kara gados.>

Ko gan mēs varam darīt, ka pasaules demokrātijas atbalsta tādu despotisku valsti kā Latviju, kur gadiem ilgi tiek pārkāptas cilvvēku tiesības un summinā par valsts labklājībai nenozīmīgiem "bakrotējušas ekonomikas" izveidotiem reitingiem. Ja valsts piešķir veciem un darba nespējīgiem pilsoņiem, iedzīvotājiem pensijas, kuras ir tālu zem izdzīvošanas normām, tad to patiešām - pat ar labāko gribu - nevar saukt par cilvēcīgu.

Mes latviesi esam viena fantastiska tauata, tauta kas ļoti labi prot kritizēt citu, bet ir negribīga novērst "nekārtības" pasu mājā ...

Ugis G. Berzins

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 1/23/05 4:19

Arturs Pormals:

< J.Vangas teica sprediki arčibiskaps) un pec tam kadas paris stundas atbildeja uz jautajumiem. Uz jautajumu par sievietes darbibu, ka macitajai, vins atbildeja, ka ta nav vina izdoma, bet ja to maina, tad ir jamaina vesela "guba" vecas deribas nodalas. Respektivi tas jamet ara.>

Es gan domāju, ka drīzāk tam kundziņam ir bail, ka vesela guba tādu kundziņu kā viņš būtu jānomaina augstos baznīckungu amatos, respektīvi jāmet ārā! Ne jau viņi tos vēsturiskos aizspriedumus izdomāja, bet viņi tos vēsturiskos aizspriedumus gan uzskata par Svēto Rakstu pašu dziļāko būtību!

Juris

 

 

 

From: kingga@plu.edu
Date: 1/23/05 4:23

Uldis Liepkalns:

< "Diplomacy is the art of saying 'Nice doggie' until you can find a rock.">

Manuprat, nevar visus islama sekotajus salikt viena maisa. Ir milziga starpiba par to, ka afgani macibspeki uzvedas pret sievietem pat Amerikas universitates, eses, ar samer* sekularam tradicijam Tunisa, Interesānti, ka afganu kolegim Jaunmeksika bija jauzteic ligums jau semestra vidu, bet vecaja Kartaga valda dazadiba un tolerance.

Visu labako,
Gundars

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 1/23/05 4:37

Manuprāt nevar arī visus Jēzus Kristus "sekotājus" un sekulāros jeb seklos humānistus un vahabiskos atejistus salikt vienā maisā!

Par katru Tev zināmu gadījumu par afgāņu mācībspēku necienīgu izturēšanos pret sievietēm Amerikas universitātēs man būs bez sava gala gadījumu par liekulīgo kristiešu un seklo jeb sekulāro humānistu necienīgu izturēšanos pret sievietēm, un man būs vismaz ducis personīgu paziņu afgāņu kas ir mācībspēki Amerikas universitātēs kas pat vēl cienīgāk izturas pret sievietēm nekā Tu un es! Vēl es Tev varētu pteikt tā: Nekur pasaulē es neesmu redzējis dziļākas cieņas izrādīšanu pret sievietēm universitātē, gan sievietēm mācībspēkiem gan sievietēm studentēm, kā pašā Afganistānā pirms sekulāro, piedošanu seklo humānismu tur ar varu ievazājā Padomju Savienība ar gribīgo letiņu palīdzību!

Juris

 

 

 

From: 2g.listes@gmail.com
Date: 1/23/05 4:43

< humānismu tur ar varu ievazājā Padomju Savienība ar gribīgo letiņu palīdzību!>

Atgādināšu, ka Latvija tobrīd bija PSRS okupēta.

2G

 

 

 

From: ugis.berzins@tele2.se
Date: 1/23/05 4:44

sčrieb Pormals:

< J.Vangas teica sprediki ... ka ta nav vina izdoma, bet ja to maina, tad ir jamaina vesela "guba" vecas deribas nodalas. Respektivi tas jamet ara.>

Vajadzēja viņa pavaicāt, kas rakstīts Jaunā Derībā un citās vietās Vecā derībā. Tā argumentācija ir tāda pat kā šeit mums apkārtnē aizstāv visādas sektes savu "nepieciešamību", pēc 500 teikumu iemācīšanās no galvas ....

Mes latviesi esam viena fantastiska tauta

Ugis G. Berzins

 

 

 

From: uldis@parks.lv
Date: 1/23/05 5:08

Juris:

< Ne jau viņi tos vēsturiskos aizspriedumus izdomāja, bet viņi tos vēsturiskos aizspriedumus gan uzskata par Svēto Rakstu pašu dziļāko būtību!>

Yeah..."The word is: "celebrate"!!! :)

Lai Jums adekvāta diena :)

Uldis

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 1/23/05 5:16

2G:

< Atgādināšu, ka Latvija tobrīd bija PSRS okupēta.>

Padies par atgādinājumu, Polītolog Divigā!

Negribas atkārtot senas diskusijas, bet nereti okupētajā Latvijā notika tā, ka latviešu puiši brīvprātīgi izvēlējās karot Afganistānā lai izbēgtu brežņevisko pelēcību, meklētu kaut kādu skaudru dzīves jēgu un taisītu augšā sev kaut kādu nebūt kaŗeru. Tā, piemēram, Latvijas patriots tagadējās Saeimas deputāts Dainis Turlais Sarkanarmijas gaisa spēku virsnieks būdams Afganistānā nodarbojās ar krustiņu iezīmēšanu uz apdzīvotām vietām kartēs, kur bumbvedējiem izmest savas kravas. Šodien viņš, protams, palīdz jaunai paaudzei tur orientēties lielās polītikas līmenī.

Juris

 

 

 

From: uldis@parks.lv
Date: 1/23/05 5:30

Juris:

< Negribas atkārtot senas diskusijas, bet nereti okupētajā Latvijā notika tā, ka latviešu puiši brīvprātīgi izvēlējās karot Afganistānā lai izbēgtu brežņevisko pelēcību, meklētu kaut kādu skaudru dzīves jēgu un taisītu augšā sev kaut kādu nebūt kaŗeru. Tā, piemēram, Latvijas patriots tagadējās Saeimas deputāts Dainis Turlais Sarkanarmijas gaisa spēku virsnieks būdams Afganistānā...>

IMHO, saukt PSRS armijas majoru vai pulkvedi Turlo, kas nu viņš bija tai laikā, par "latviešu puisi", kurš izvēlējies karot Afhganistānā, "lai izbēgtu no pelēcības", ir maigi sakot, .... izrādas, latviski vispār nevar pateikt, kur nu vēl maigi, savukārt krievu burtus jau Tu, Juri, tāpat neredzēsi. Bet krieviski ir pecīzs izteiciens, kurš Tavu tekstu raksturotu, kā "no sievietes dzimumorgāniem nākušu".

Lai Jums adekvāta diena :)
Uldis

"Politics is supposed to be the second-oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first."
- Ronald Reagan -

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 1/23/05 6:02

Greetings!

Uldis Adekvātais quoted the late, great Ronald Reagan:

< "Politics is supposed to be the second-oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first." - Ronald Reagan>

The second oldest profession is engineering, not politics. Clitorectomy is the first. Prostitution is a distant third. Politics was invented in 1203 AD when Kaupo kissed the pope's ring.

George

 

 

 

From: beldavsa@indiana.edu
Date: 1/23/05 11:33

Juris uz manis teikto:

< <ja tev tas pagājis gaŗām, Buša fane neesmu.>>
< Nē, bet Tava nostāja pret islamu kalpo Bušam. Nevainoju Tevi, vainoju Tavu naivitāti.>

ja tev bija vairāk zinams par Hirsi Ali priekšlikumiem Nīderlandes parlamentā 1) ierobežojot ieceļotāju skaitu, par centībām izmest bēgļus, kā arī par naidu vārdiem, varēji jau sākumā norādīt uz vietni kuŗu tu vēlāk izmeti:

<http://www.rekombinant.org/article.php?sid=2467 >

protams viss būtu jāpārbauda vai šajā saitē ir patiesība vai ideoloģiski iegrozīts, izķerts, vai sarkastiski teikts (vienīgi man nav laiks akekvāti iedziļināties).

mana reakcija bija zinot tikai par nāves draudiem & to izpildīšanu dēļ filmas taisīšanu par vardarbību pret islāmu sievietēm.

ir starpība vai cilvēks ir naivs, vai viņam trūkst informācija kas citam ir & var arī vislabāk ar to dalīties kur uzbrukumi ir neobligāti.

& Uldis uz manis teikto:

< Kā ta, nogriest sievietei klitoru ar neasu konservu kārbas vāku ir vienkārši nacionālā tradīcija un Bušam nav ko tur jaukties.>

< PS. Tā arī nesapratu- kāpēc tieši Tev nebūtu interese "dzīvot valstī kuŗā ir smagi šariata ierobežojumi (sievietēm)" ???>

tikpat nesaprotams kā Jura: "lai stājas Aija Baltā Mahte ASV Mītnes Zemes Drošības Bruņotajos Spēkos iekšā un dodas uz to goatfucker pūzni Irākā kopā ar vēl nekādā veidā 'neatšālējušā' G.W.Buša kunga & Co. vadītām sievieškārtas kareivītēm."

1kārt no Nīderlandes viedokļa liela starpība vai sievietei uzbrūk Nīderlandē kur ir Nīderlandes likumi kas saka ar varu darīta klitorodektamija ir krimināla. ja tas notiek kādā zemē kur šī paraša ir tik lielā mērā pieņemta tautā, ka vienalga kāds tās valsts likums, tiesnesis sievietei nepalīdzēs, tad Nīderlandei jāmeklē nevardarbīgi veidi kā palīdzēt sievietēm šajās valstīs.

kā esmu jau rakstījusi, man ir kaimiņiene sudāniete, kuŗu par šo jautājumu šejienieši nemitīgi iztaujā, jo Sudāna ir viena zeme kuŗā klitorodektamijas joprojām var uzspiest mazai meitenei parasti nebrīdinot kas tai notiks. to pieprasa viņas pašas māte un sieviešu radnieces, jo citādi meiteni neviens neprecēs, tā tad būs ģimenei līksta. mana kaimiņiene uzskata ar varu nevar šo parašu iznīdēt.

ar izglītību iespējām pats ciems nonāk pie uzskata ar mainītu pārliecību, ka šī paraša ir bīstama veselībai (ir meitenes kas nomirst vai zaudē veselību no neizdevušās operāacijas) & nevajadzīga.

aija

 

 

 

From: beldavsa@indiana.edu
Date: 1/24/05 12:19

Pormals wrote:

< J.Vangas teica sprediki (arčibiskaps) un pec tam kadas paris stundas atbildeja uz jautajumiem. Uz jautajumu par sievietes darbibu, ka macitajai, vins atbildeja, ka ta nav vina izdoma, bet ja to maina, tad ir jamaina vesela "guba" vecas deribas nodalas. Respektivi tas jamet ara.>

vislielākā problēma ir kad uzskati iespaido citus nepiekrītošus cilvēkus piespiežot tos uz to kas ir pret viņu pārliecībām.

attiecībā uz senām parašām, pārvērtējams vai ir vairāk + vai -, ja patur & izloca to kas nāk nopietnā konfliktā ar citām vērtībām. ja nav iespējams izlocīt vai mainīt, bet tomēr jāpatur parašas, tad jāiemācās domāt dalītām smadzenēm kur kreisā puse nezin ko labā dara.:(

tomēr stingru tradicionālu likumu turēšana ir visvairāk derīgi šaubu laikos kad nav ne mazākā jēga ko darīt & trūkst arī iedvesmota vadība. labāk nekā pilnīgs čaos, visatļautība, vai panika. bet, ja ir iedvesmota vadība, tad jebkādu jēgu parašās vai likumā vadība pratīs izvilkt pa labu, vai arī atmest ar roku, ka šajos apstākļos neder.

Juris:

<< Varbūt pareizāk būtu, ja Tu adresētu savas vēstulītes viņa excellencei Latvijas arhibīskapa kungam Jānim Vanagam, nevis Sveikā čortotos par islamu.>>

ja man būtu jādzīvo Latvijā kur Jānim Vanagam būtu teikšana ko drīkstētu darīt (kaut neesmu klasiskā ziņā ticīga) & tas būtu man nopietni nepieņemami, tad būtu liela iespēja Vanagu konfrontētu. tomēr tapēc, ka tā nav, pietiek šad tad Sveikā reaģēt uz Viļa <’)))>< vēstulēm.

aija

 

 

 

From: kingga@plu.edu
Date: 1/24/05 10:24

< Par katru Tev zināmu gadījumu par afgāņu mācībspēku necienīgu izturēšanos pret sievietēm Amerikas universitātēs man būs...>

Neonkuli!

Ka jau zinasi, Amerika no profesora vietas nevienu tik viegli nevar aizdzit. Afganu kungs, ka man to stastija vina dekans,tomer publiski sitis un plaukajis sekretares, ko to neviens nav varejusi vairak paciest. Neka lidziga neesmu dzirdejis par kristiesu kolegiem. Ceru, ka si zina lizsvaros tavu katalogu.

Visu labako,

Gundars

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 1/24/05 12:24

Sirsnīgs paldies, Profesor Dakter! Mans katalogs, tici vai ne, ir pilnāks nekā Tavs. Es bez Tavas palīdzības jau pazinu dažu labu afgāņu tautai piederošu šmurguli. Bet ja Tu šo gadījumu pieminēji lai no tā vispārinātu vai arī lai attaisnotu jebkādu savu personīgo aizspriedumu pret afgāņu tautu tās kopumā, tad es Tev pateikšu tā: man kā latvietim kauns par to.

Juris

 

 

 

From: kingga@plu.edu
Date: 1/24/05 6:55

Neonkulis interesanti atsaucas uz manu domu, ka visus islamna sekotajus nedrikstr likt viena maisa. Tacu vins pats labi jutas viena maisa ar afganiem. Atkal un atkal vins man no sava maisa piedava savus visparinajumus par ma iem uzskatiem.

Par to, ka afganu profesou atlaida no darba, mums nav stridu. Sis jerinu kavejs sekretaru plaukatajs tiesam nebut nebija vienigais. Tas noskaidrojas universitate tad, kad vina saka apjautaties citur par afganu manierem. labakas aprindas. Zimigais hau nav viens un vienigs piemers, bet tas, ka afganu vide acim redzot izaudizina ne vienu vienu, otru, ka Neonkulis saka, vinam pazisatamu smurguli. Lai nu ta!

Es labak bucojos ar Tunisijas izglitibas ministra palidzi, ka teic, uz abiem vaigiem.

Visu labako.
Gundars

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 1/24/05 7:31

Sveiki!

Profesors Dakteris Kinga kungs:

< Par to, ka afganu profesou atlaida no darba, mums nav stridu.>

Labprāt saņemtu kādas konkrētas ziņas par šo gadījumu. Uzgooglēt tādas nevarēju.

< Sis jerinu kavejs sekretaru plaukatajs tiesam nebut nebija vienigais.>

Tu jau arī neesi vienīgais, kas no sava aizsprieduma izstaisa casus belli. (Tā dara tikai goatfuckeri, nevis latvieši.)

< Tas noskaidrojas universitate tad, kad vina saka apjautaties citur par afganu manierem. labakas aprindas. Zimigais hau nav viens un vienigs piemers, bet tas, ka afganu vide acim redzot izaudizina ne vienu vienu, otru, ka Neonkulis saka, vinam pazisatamu smurguli. Lai nu ta!>

Afgāņu vide ir arī, pēc manas personīgās pieredzes, izaudzinājusi daudz labestīgākus cilvēkus par Tevi, Profesor Dakter Gundar King!

< Es labak bucojos ar Tunisijas izglitibas ministra palidzi, ka teic, uz abiem vaigiem.>

Ej Tu bučoties ar savu kazu, kā teic, uz abiem vaigiem!

Un piebalsojoties Profesoram Dakterim Kinga kungam Uldis Adekvātais noķiķinājās tā:

< Ko gribēju bilst- mēs ar neesam dzirdējuši, ka Juris Zagatins /.../ Savam Barotājam Rokā Kodējs būtu pieņēmis kādu radikālāku lēmumu savas mītneszemes nemīlētās valdības sakarā, kā tikai to zākājis Sveikā svešvalodā (svešvalodā no mītnes zemes valdības viedokļa, bez šaubām. Bet tā droši vien ir drošāk <ggg>).>

Zākājis, Uldi Adekvātais, es esmu Tevi par Tavu apņēmību pēc iespējas drīzāk pārvākties uz kādu no ASV siltajiem štātiem. A kas tā Tev par svešvalodu Tavos Akhenatena citātos?

Juris Zagatins Seksīgais Amerikāņu Stila Monomaniakālais Orveliski Noskaņotais Vēstures Zaglis & Grozītājs Jaunmodīgais Regresīvais Progresīvais Liberālais Patriarhālais Izgāzušais Springfīldas Zvilnī & Vēl Kaut Kāc Apspreklinais Sarkanais Nacikis, Mītnes Zemes Drošības Bruņoto Spēku Apaksjkomandants, Papagailisku Frāžu Atkārtotājs, Savam Barotājam Rokā Kodējs

== Pietiek. Vairāk nē. Cits ceļš atrodams vai izcērtams.==
/Aija Baltā Mahte/

 

 

 

From: gailitis@ca.inter.net
Date: 1/24/05 10:10

Šā gada 18. janvārī Tas Pats Profundis mums piespēlēja sekojošo ziņu:

US special forces 'inside Iran'
Iran says its military is prepared for a US strike on its nuclear sites US commandos are operating inside Iran selecting sites for future air strikes, says the American investigative reporter Seymour Hersh. In the New Yorker magazine, Hersh says intelligence officials have revealed that Iran is the Bush administration's "next strategic target". Hersh says that American special forces have conducted reconnaissance missions inside Iran for six months... vairak: http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/4180087.stm
< Nu ko, kārtējais startautisko tiesību pārkapums un klaja agresija! Nu es gribēšu redzēt, ka izslavētā amerikas "demokrātija", kas ir tik "labiņa" tiks ar savu "demokrātisko" varu gala. Draud izvērsties jauns "demokrātijas" karš", pec kura jau visai pasaulei būs nospļauties uz jebkādu suverināti un neatkarību. Droši varēs justies tikai tie, kas sēdēs lielvaram "klēpī". Isak sakot, agrak vai velāk izcelsies  pēdējais pasaules karš, jo ciest amerikāņu imperiālisma agonijas kundzības tieksmes negribēs pārāk daudzi. Ar cieņu ..>

Nē, draugs, tas nebus pedejais, jo tie dalibnieki vel visi *nav* sakartojušies.

Vilis G. <')))><


 

From: profundis@inbox.lv
Date: 1/25/05 3:55

V.B. Gailitis C.E.T. wrote:

< Nē, draugs, tas nebus pedejais, jo tie dalibnieki vel visi *nav* sakartojušies.>

Nu patiesībā, es ceru, ka mēs apzinīgi izvēlēsimies nekarot vairāk, nevis gadijuma straume iznesīs uz mirkli mūs uz sēkļa, kas aizkavēs šo civilizācijas kaunu. Pēdējie notikumi it kā apstiprina manas cerības:

http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk_politics/4201555.stm

<<Mr Straw has already said Britain would not participate in any such attack.

Downing Strēt said the government's position was to work with other European countries to persuade Iran not to develop nuclear weapons.>>

 

 

 

From: kingga@plu.edu
Date: 1/25/05 11:54

Juris Zagarins wrote:

< Labprāt saņemtu kādas konkrētas ziņas par šo gadījumu. Uzgooglēt tādas nevarēju.>

Neonkuli, ja velies, raksti biznesa skolas dekanam uz Jaunmeksiku. Cik zinu, vbins ja nav miris, ir jau sen pensija. Tacu tur varbut kads ko atceras. Notikums bija afganu klara laika, 1980. gados. Taja laika ASV atveda uz Afganistanas veselu rindu macibspeku, lai vinus apgaismotu Rietumu mode. Tapec ari domaju, ka sie kungi atspogulo vidi (ne tikai gimeni) kura uzaugusi.

<< Sis jerinu kavejs sekretaru plaukatajs tiesam nebut nebija vienigais.>>

< Tu jau arī neesi vienīgais, kas no sava aizsprieduma izstaisa casus belli. (Tā dara tikai goatfuckeri, nevis latvieši.)>

<< Tas noskaidrojas universitate tad, kad vina saka apjautaties citur par afganu manierem. labakas aprindas. Zimigais hau nav viens un vienigs piemers, bet tas, ka afganu vide acim redzot izaudizina ne vienu vienu, otru, ka Neonkulis saka, vinam pazisatamu smurguli. Lai nu ta!>>

< Afgāņu vide ir arī, pēc manas personīgās pieredzes, izaudzinājusi daudz labestīgākus cilvēkus par Tevi, Profesor Dakter Gundar King!>

<< Es labak bucojos ar Tunisijas izglitibas ministra palidzi, ka teic, uz abiem vaigiem.>>

< Ej Tu bučoties ar savu kazu, kā teic, uz abiem vaigiem!>

Man nemz nav saubu par to, ka pasaule ir par mani daudz jaukaku, laipnalu, miligaku uzdarigaku un gudraku cilveku. No otras puses, vari pieskaiti pie citu lilveku vajibam to, ka vini par mani tomer ir labakas domas, kaut vai velaka Tunisijas ataseja kulturas liuetas Vasingtona. Parize izglitotam vina nebut nebija kaziga, bet pa francu kodei bucojas uz abiem vaigiem. Kas te tevi satrauc? Honi soit qui mal y pense!

Visu labako,
Gundars

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 1/25/05 2:55

Sveiki!

Profesors Dakteris Gundars paskaidroja:

< Notikums bija afganu klara laika, 1980. gados. Taja laika ASV atveda uz Afganistanas veselu rindu macibspeku, lai vinus apgaismotu Rietumu mode. Tapec ari domaju, ka sie kungi atspogulo vidi (ne tikai gimeni) kura uzaugusi>

Es personīgi nezinu itin nevienu ne Rietumu modē ne Austrumu modē izglītotu afgāni kas uzskatītu par savu privilēģiju iepļaukāt pretējā dzimuma līdzstrādnieku savā darba vietā, un es zinu daudz vairāk afgāņus nekā Tu un Tavs penzionējies kolēga no Ņumeksikas abi divi kopā. Un ja nu Tev ir gadījies satikt vienu šarmantu musulmani Tunīzijas vēstniecībā tad, ko - vai ar to Tu gribēji teikt, ka izņēmums apstiprina vispārinājumu? Jēb vai Tunīzijā, pateicoties franču kultūrai, labāka vide cilvēcīgai audzināašanai nekā Afganistānā, kas pirms 1979, gada nekad vēl nebija nevienai citai valstij piederoša kolonija? Vai Tu gribēji teikt, ka Parīzes universitātes atšķirībā no Ņumeksiskas universitātēm labāk prot apgaismot pa Rietumu modei? Labi, Tu teici, ka visus musulmaņus nevarot salikt vienā maisā. Bet vai Tu gribēji teikt, ka visus afgāņus gan varētu salikt vienā maisā, ņemot vērā to vidi kurā cēlušies?

Vienu vispārinājumu gan nevarētu apstrīdēt - ilgstošs bezjēdzīgs karš ir tā vide kas padara cilvēkus par šmurguļiem, lopiem un sieviešu iepļaukātājiem, izvarotājiem un apspiedējiem, neatkarīgi no tautības. Franči Tunīzijā ilgstoši pastrādāja lielas cūcības, bet beigu beigās tomēr aprēķināja, ka nekas labs no tā nebūs un - izbeidza cūkoties.

Juris

 

 

 

From: kingga@plu.edu
Date: 1/26/05 10:44

Neonkuli,

Mans pirms izteiciens saja lieta bija tas, ka visus musulmanus nedrikt likt viena maisa. Tur tad ari bija tie divi piemeri. Man ir skaidrs pats par sevi, ka mes te nerunajam par genu mantojumu, bet par to, kas iemacits dotaja vide. Tu saliki vismaz afganus viena maisa, iekaitot tevis satiktos smurgulus. Tagad tuvaretu tos parlikt vismaz divos maisos, lai tev butu viens, kur tu vari justies ertak. Man pret to nekas nav pretim. .

Ka kari veido personibu un uzvedibu? Dazadi, milais. Lasot veikotajus, redzu visadus ienaidnieku nidejus, kas savas dures citadi tur kabatas, ta ar vairak neka neizdarijusi, ka gaisa palaidusi sliktu smaku.

Saki par mani, ko gribi, bet man ir pretinieki. Istu ienaidnieku nav bijis, jo pat karojot, es to daru be ienaida sajutas. Es esmu gan karojis kopa ar karaviriem, kas atrada visadus veidus ka noniecinat savus sabiedrotos. Un no tiem laikiem amerikaniem nav laba varda ne visur Koreja, un ne visur Vietnama. Koreaj tuvaka arzemnieku vieniba bija Princeses Pattricijas pasas britu brigade ar vienu no latviesiem ka gandriz pastavigu bara patronu. Tas tomer ierocu bralibai nekaiteja, lai ari briti ar pretinieku gustekniem apgajas tikaimpuslidz pieklajigi.

Si piezime man atgadina ko Tunisa dzirdeto (ne jau no tevis pieminetas sarmanatas kazas): Kara laika vaciesi ar savu nebvainijamoi uzvedibu iekartojusies ta, ka vinus tunisiesi likusi gandriz vai bruniniku karta. Turpretim francus atceras ne labprat, jo tie vacu uzdevuma veikusi visus nesmukos darbus, Angli zagusi patrtiku, bet amerikani kritusi uz meitam. Sie raksturojumi (varbut iznemot pirmos) kiekas saskan ar citur ēdzeto un lasito. Pat turki musu sutito sākarnieku armeni pavisa pieklajigi atsutija pie mums, amerikaniem, atpakal ka nepiemerotu. Interesanti, ka Basra britiem ir problemas ar partikas zagliem, bet amerikaniem itin visur ar meitam. Pasaule nemainas atri, ne Afganistana,ne Iraka, ne Latvija.

Tas, ko esmu seit pieminejis nav zinatnisks raksts, bet es sie nepilnigie un vienkarsie noverojumi ir manam vajadzibam pilnig pietiekosi. Nobeizot, man zel amerikanus, vini Iraka ir visvairak neciesti tiesi meitu un alkohola del.

Visu labako,
Gundars

 

 

 

 

From: hbush@apollo.lv
Date: 1/26/05 5:11

Pirms dažām dienām tas_pats rakstija:

< 1) Šie islamistu vardarbnieki, viņuprāt, tikai aizstāv savas tiesības uz kulturālu autonomiju, tai skaitā uz vardarbīgām tradicijām. Proti, šī vardarbība attiecas tikai uz musulmaņu sievietēm.>

Ne. Viņi grib pielāgot savu mītnes valsti islama prasibam (praktiski pec Sayyid Qutb grāmatas aprakstitajiem ieteikumiem). Nevis tikai autonomiju sev, bet obligatu islamu VISIEM, un ta ir milziga atšķirība. Atceresimies, ka pec samera nedaudziem gadiem islamticigajiem vairakas lielakajas Holandes pilsetas paredzami bus balsu vairakums.

http://www.guardian.co.uk/worldlatest/story/0,1280,-4757902,00.html 

Alleged Van Gogh Killer Disliked Gov't
Wednesday January 26, 2005 7:31 PM
By TOBY STERLING, Associated Press Writer

AMSTERDAM, Netherlands (AP) - The man accused of murdering filmmaker Theo van Gogh dreamed of replacing the Dutch government with an Islamic theocracy, and was supported by a network of like-minded fanatics, prosecutors said Wednesday at the first public hearing in his case.

The suspect, Amsterdam native Mohammed Bouyeri, 26, did not appear at the pretrial hearing, but his lawyer said Bouyeri wants to ``be held accountable for his actions'' and sees them as part of a religious war. [...]

Harijs

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 1/26/05 6:11

Greetings!

Harijs Bezpartejiskais informed us:

< The man accused of murdering filmmaker Theo van Gogh ... wants to ``be held accountable for his actions'' and sēs them as part of a religious war. [...]>

... The same, I am sure, as Harijs Bezpartejiskais wants to be held accountable for his own actions of warmongering by demonizing a religion and investing it with his own personal global conspiracy theory based on his own personal prejudices.

George

 

 

 

From: gailitis@ca.inter.net
Date: 1/26/05 11:31

Monsigņor tas_pats izteica ceribas:

<" Nu patiesībā, es ceru, ka mēs apzinīgi izvēlesimies nekarot vairāk, nevis gadijuma straume iznesīs uz mirkli mūs uz sekļa, kas aizkavēs šo civilizācijas kaunu. Pedējie notikumi it kā apstiprina manas cerības:" >

Ceret jau vajag, citadi bus tikai jalec Daugava! :o( But don't hold your breath, bud!!!

Vai tiešam doma ka tas visu lietu nokartos? Visas ķildas pedejos laikos uzrada ka mes netiekam gala ar tiem visiem ugunsgrekiem. Tiklidz vienu apslape, vairaki citi uzkvelo atkal! Daži jau nodarbojas itka 3 p.k. jau ir iesacies. Eiropa joprojam ir "gluma" (bez pautiem) un Rietumi vel spardas, Ķinas milzis sak atmosties un ir baigi izsalcis, arabu huligani turpina slaktet viens otru, un pa starpam meiģina izdzivot visi parejie kas velas ceret un sapņot lidzigi tas_pats. Gan jau redzesi, ka atnaks viltots dažu gadu miers viena stipra vira komandejuma. Pec tam "all hell will break loose".

Pielikšu vienu isu aprakstu (The View from the Eye of the Storm-Word File, angliski) kas manuprat labi apsver situaciju ko mes šeit lidz apnikumam skaidrojam viens otram. Iespejams šis apraksts dos iespeju mums visiem šo situaciju novertet un saredzet ar citam brillem. Citadi tie pisniķi un plutokrati tikai puš savas satbules, bet nekads koncerts nesanak, jo nemakam vel kopa saspelet. :o( Bet zinu ka ari letiņiem tas ir ispejams, kad tie atmet savus politiskos vai reliģiskos naidus un neskatas otra piķī! ;o)

Vilis G. <')))><

"A democracy is not a society where the majority rules; a democracy is a society in whič it is safe to be in the minority."

 

 

 

From: 2g.listes@gmail.com
Date: 1/27/05 1:28

Lielisks raksts!

2G

 

 

 

From: beldavsa@indiana.edu
Date: 1/27/05 7:30

paldies Vilim.

ka lielisks raksts & ļoti plaši izlasīts var secināt pēc Google norādes ierakstot virsrakstu: raksta kopijas parādas vismaz 1,980,000 vietnees norādot, ka autors ir teorētiskais fizikas profesors, Davidson Institute of Science Education priekšsēdis Haim Harari. ierakstot fiziķa vārdu vienkāršā Google meklējumā ir 137 uzrādēs, bet raksts cik redzēju nav saistīts ar profesora vārdu šajās norādēs. (var iedomāties, kad tik plaši izplatīts autors būtu kautkur atsaucis, ja nebūtu rakstījis.) ātrumā arī neatradu akadēmiskas atsauces uz rakstu.

Harari raksts pārliecinoši norāda, ka terorisms ir teroristu atbildība.

pat, ja terorists iedomājās kalpojam Dievam & tautai vai atriebjam pāri darīto pēc senām atriebības cilšu parašām, ļaunums tomēr neizdzēš ļaunumu bet to pavairo.

raksts tik labi uzrakstīts, ka var nepamanīt asimētriju: nav līdzsvarots ar valsts terorisma sekām kas izveidojušās ar vēsturi & ģeogrāfiju kopš attīstijās sarežģītās sabiedrības. ne gluži tik sena parādība kā individuālais vai cilšu terorisms, tomēr sena diezgan parādība.

tēze: pašreizējā civilizācijas sadursmē, islāms un islāmieši vainīgi, jo atpalikuši, nekādi amerikāņi, rietumnieki, vai izraēlieši. resp. pēdējiem nav šajā lietā nozīmīga atbildība (lai gan attīstītā kultūrā vairāk pieredzējuši).

<The root of the trouble is that this entire Moslem region is totally dysfunctional, by any standard of the word, and would have been so even if Israel would have joined the Arab league and an independent Palestine would have existed for 100 years.>

<It is fair to say that this creates an unprecedented brēding ground for cruel dictators, terror networks, fanaticism, incitement, suicide murders and general decline. It is also a fact that almost everybody in the region blames this situation on the United States, on Israel, on Western Civilization, on Judaism and Čristianity, on anyone and anything, except themselves.>

Irāna esot vislielākais drauds pasaulē.

<In my humble opinion, the number one danger to the world today is Iran and its regime.>

Harari raksts gan tieši tā nesaka, ka jametās civilizācijas nākošā Pasaules Kaŗā, bet tā var to iztulkot.

viņa raksts uzskata teroristi izveidojušies pēc dabas tādi disfunkcionālu arābu & islāmu sabiedrību atbalstīti. tā tad (pretēji Edward Said) tam nozīmīgs sakars neesot ar rietumu koloniālām vai impēriskām tieksmēm.

ka islāmisti paši varētu apkarot savus teroristus & kriminālistus, ja nejustos no rietumiem apdraudēti nav rakstā pacelts. tapēc, ka raksts ir par Vidus Austrumiem, nepiemin salīdzinājumā Čečeniju lai gan Krievijas tagadējā vadība par čečeniem teiktu to pašu, ka čečeni neglābjami kriminālisti, bandisti, kuŗi valdami tikai ar dzelžiem.

manuprāt cilvēce izbēgs drausmīgāko pasaules kaŗu kāda tā piedzīvojusi, ja būs iekustināta pretreakcija pašos islāmticīgos un arī citās ticībās apziņa, ka kaŗš, naids, represijas & atriebība nav adekvāta atbilde tam pašam. ar vardarbību apkarot vardarbību nepietiek, vienkārši nepietiek.

aija,

 

 

 

From: 2g.listes@gmail.com
Date: 1/27/05 8:00

< ka islāmisti paši varētu apkarot savus teroristus & kriminālistus, ja nejustos no rietumiem apdraudēti nav rakstā pacelts.>

No otras puses, es arī jūtos apdraudēts, piemēram, no šoferiem, kas brauc dzerumā (imho visnotaļ objektīvs drauds jebkuras satiksmes dalībniekam), kuru Latvijā diemžēl ir gana daudz; bet tādēļ taču nespridzinu ceļmalas krogus...

2G

 

 

 

From: beldavsa@indiana.edu
Date: 1/27/05 8:35

jā, ļoti uztrauc Latvijas lidojošie zārki - kas iegājuši pasaules statistiskā kā starp briesmīgākiem tautas nāvētājiem. tomēr uzskatu latviešiem pašiem jāveicina likumu & apstākļu maiņas lai nelabvēlīgus apstākļus novērstu, nevis tūliņ sūtīt ES vai NATO bruņotos spēkus lai to izdara lai aizsargātu tūristus. Rietumiem ir arī spiediena līdzekļi kas var mudināt latviešiem šajā jomā pacensties vairāk & arī latviešiem ir iespēja lūgt nevardarbīgu palīdzību.

aija

 

 

 

 

From: uldis@parks.lv
Date: 1/27/05 8:41

< ... arī latviešiem ir iespēja lūgt nevardarbīgu palīdzību.>

Piem., no Zjagariņa- vinš varētu lidināties virs Latvijas ceļiem un apbumbot lidojošos zārkus :)

Lai Jums adekvāta diena :)
Uldis

It is inexcusable for scientists to torture animals; let them make their experiments on journalists and politicians.
Henrik Ibsen

 

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 1/27/05 9:13

Greetings!

Haim Harari wrote:

< What is behind the suicide murders? Money, power and cold-blooded murderous incitement, nothing else.>

Money? Power? Not likely!

Murderous incitement? Of course! Incitement to war. Strange that suddenly, after the victory of the neocon warmongers in the presidential campaign, even they are beginning to scale down the rhetoric of "victory at any cost" while Politologs 2G and Vilis G. <')))>< and Uldis Adekvātais et al. join the rubes of the red states in cheering for more war. For those of you ex-Latvians and American wannabes who were too lazy to read Jonathan Raban's article "The Truth About Terrorism" which I recommended earlier, here is an excerpt more suitable for your limited attention spans. This part of his article is a review of the book

_America the Vulnerable: How Our Government Is Failing to Protect Us from Terrorism_ by Stephen Flynn

<< In its present form, the war on terror is a cripplingly expensive, meagerly productive effort to locate, catch, and kill bad guys around the globe. Its successes are hardly less random, or more effective in the long term, than those that might be achieved by a platoon of men armed with flyswatters entering a slaughterhouse whose refrigeration has been off for a week. The US, desperately short of Arabic speakers and translators, lacks the basic intelligence abilities needed to conduct such a threat-based, "go-to-the-source" war, as Stephen Flynn labels it in America the Vulnerable, his brisk, cool, and hearteningly constructive account of how the Bush administration has neglected the defense of our exposed flanks in its headlong, enraged pursuit of hidden enemies.>>

<<Flynn, a former Coast Guard commander and director for global issues on the NSC staff under Clinton, effectively turns the war on terror on its head, inviting us to concentrate not on covert networks of terrorists, real or imagined, but on the vital and all too permeable networks of trade and communication that connect the US with the rest of the world. "Americans need to grow up," he writes: acts of terrorism —by al-Qaedaists and by others—are a fact of modern life, like airline disasters and car crashes, and are no more susceptible to being eradicated than crime itself. "The best we can do is to keep terrorism within manageable proportions.">>

<<He sketches a credible scenario in which four simultaneous attacks are made on the United States, involving three truck bombs and a bomb in a shipping container, in Newark, Detroit, Long Beach, and Miami. Fatalities are restricted to a few motorists who are incinerated on Detroit's Ambassador Bridge, but because the bombs contain americium-241 and cesium-137 they spread panic out of all proportion to their actual damage. (Terror, not death, is the chief consequence of the much-talked-up but physically ineffective dirty bomb.) People flee the infected cities. America closes its borders, paralyzing world trade. Supermarket shelves are emptying. There's talk of airlifting food to Hawaii. The social, economic, and political costs of the attacks (which in themselves cause no more harm than the average industrial accident) are beyond calculation.>>

<<America, in Flynn's description, presents itself to terrorists as an enormous sitting duck, and its democratic system is no less at risk than its bridges, ports, agriculture, and chemical plants. The administration, addicted to secrecy, alternates between treating its citizens as children who must be shielded from knowledge of the danger they are in, and as likely suspects who must be continually surveilled. Our greatest and most alarming vulnerability is not to terrorist bombs but to "self-inflicted harm to our liberties and way of life.">>

<<Risk management is Flynn's technical specialty, and much of his book is devoted to practical, cost-effective measures to strengthen and make as safe as is reasonably possible the daily flow of goods and people in and out of the United States. Track the movement of containers around the world with GPS (global positioning system) transponders, and install intrusion sensors within the containers. Establish red and green lanes for cargo, as for passengers. Monitor the food supply chain with electronic tags. Such unexciting-sounding proposals (Flynn makes dozens of them) would go a long way toward making visible and open to inspection the vast circulatory system that is now largely hidden from view, and whose obscurity offers limitless possibilities to be exploited by terrorists.>>

<<Flynn argues that most of the cost of building a terrorist-deterrent system of transportation security would be willingly borne by the private sector: shipping companies would latch on to the advantages of joining the green, or fast-track, lane, and the devices they'd have to buy in order to qualify for membership would benefit them by improving inventory control as much as it would aid the national security project. Most of the necessary equipment would quickly pay for itself, and result in smoother, more rapid passage of goods than exists at present.>>

<<But Flynn's detailed plans are only the outward and visible signs of the important idea that drives his book— the conviction that American democracy can safely withstand a terrorist attack that is sensibly anticipated and prepared for but could collapse in the panic attending attacks for which the population is physically, emotionally, and intellectually entirely unprepared. In America the Vulnerable, it is not just the movements of American commercial goods that are vulnerable; the Bush administration has failed to safeguard the democratic system, which is its most precious and fragile charge. On one hand, it jiggers with the color-coded alert system, rigs cities with spy cameras, and speaks darkly of secret intelligence that more often than not turns out to have been no real intelligence at all. On the other, it assures us that we are safe in its hands, and that, in Flynn's words, "our marching orders as citizens are to keep shopping and traveling." Government is most to be feared when it treats its people as babies, the way the administration does now.>>

<<Flynn is no alarmist. His writing is even-toned to a fault, his manner still that of the unflappable captain on the bridge of the Coast Guard patrol ship, but his warning is explicit: if the war on terror continues to be waged in its present form, it's likely to put democracy itself in peril.>>

<<The secretive, top-down, us-versus-them culture that is pervasive in government security circles must give way to more inclusive processes.... Rather than working assiduously to keep the details of terrorism and our vulnerabilities out of the public domain, the federal government should adopt a new imperative that recognizes that Americans have to be far better informed about the dangers that they face.... How much security is enough? We have done enough when the American people can conclude that a future attack on US soil will be an exceptional event that does not require wholesale changes to how we go about our lives.... We must continue to remind the world that it is not military might that is the source of our strength but our belief that mankind can govern itself in such a way as to secure the blessings of liberty. These are temperate, wise, and practical thoughts. What is potentially to be feared more, even, than the prospect of another major attack of 9/11 proportions or worse is that, in the second Bush administration now beginning, voices like Flynn's will go unheard, while those of such intemperate terror warriors as Podhoretz and Pipes will be listened to with a respectful attention they in no way deserve.>>

George Sava Barotāja Rokā Kedējs

 

 

 

From: 2g.listes@gmail.com
Date: 1/27/05 9:22

Incanti, kā viens cilvēks var sajaukt vienā lielā putrā terorisma cēloņus ar ASV pretterorisma programmu, un justies ļoti apmierināts ar sevi.

2G

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 1/27/05 9:28

Incanti, ka Polītologs Divigā var bez prāta un saprašanas jūsmot par teroristu sakūdītu karu un justies ļoti apmierināts ar sevi.

Juris Sava Barotāja Rokā Kodējs

 

 

 

From: gailitis@ca.inter.net
Date: 1/30/05 9:08

Juris atsaucās Aijai un šeit izteica tadu lietu:

< Nē, bet Tava nostāja pret islamu kalpo Bušam. Nevainoju Tevi, vainoju Tavu naivitāti.>

Varbut pastastitu ka tas darams un vispari iespejams?

Vilis G. <')))><

"Life is 10% of what happens to you and 90% of how you respond to it!"

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 1/31/05 12:54

Sveiki!

Es Aijai Baltai Mahtei pateicu elementāru lietu:

<< Tava nostāja pret islamu kalpo Bušam. Nevainoju Tevi, vainoju Tavu naivitāti.>>

A Vilim G. <')))>< nepieleca:

< Varbut pastastitu ka tas darams un vispari iespejams?>

Elementāri. Jebkurš aizspriedums pret islama tautām kalpo ASV prezidentam G.W.Buša kungam & Co. viņu idiotiskā un pašnāvnieciskā pasaules karā. Visspilgtākais piemērs, protams, ir Tavs acuraugs Izraēlas dabzinātnieks Haims Harari:

"I do not want to comment here on whether the American-led attack on Iraq was justified from the point of view of weapons of mass destruction or any other pre-war argument, but - blablabla"

Jeb, kā viņš citā vietā pasaka, mūsu tūlītējais pienākums ir karot bez sāta un bez sirdsapziņas pārmetumeim, cerēt un ticēt ka arī Rietumeiropā parādīsies Dzelzs Lēdijas gribīgas stāties iekšā Gribīgo Koalīcijā, un varbūtiņās eventuēli kaut kad nākotnē pēc Dieva dotās uzvaras izaudzināt daudzmaz prātīgāku jauno paaudzi nekā mēs paši.

Juris Sava Barotāja Rokā Kodējs

== Pietiek. Vairāk nē. Cits ceļš atrodams vai izcērtams.==
/Aija Baltā Mahte/

 

 

 

From: gailitis@ca.inter.net
Date: 1/31/05 11:17

Nu paldies Dievam, kautkas pēc nez cik gadiem šeit sarakstoties vismaz subliminali ir uzķeries un iespaidojis Juriša peleko vielu! ;o) Iespejams paliek gudraks ar visiem tiem pašapveltitiem tituliem!!

Tik paskat ko tas profesors klastija sveikotajiem......

< Manuprāt nevar arī visus Jēzus Kristus "sekotājus" un sekulāros jeb seklos humānistus un vahabiskos atejistus salikt vienā maisā!">

Vilis G. <')))>< kurš jau sen apstrideja tadus Juriša visparinajumus...

" Pece is not the absence of trouble, peace is the presence of God! "

 

 

 

From: zdzenis@earthlink.net
Date: 1/31/05 6:52

Izņēmu mazu daļu no gara raksta angļu valodā kas atiecās par ko Irakas tautiešiem bij nepieciešami piedalīties un balsot par savu zemi.

"To darīt bij pareizi"

"Netrauce Tanyu Gilly ar negatīviem teikumiem ka Amerika iesāka karu ar nepareiziem iemesliem. Ar paceltu balsi viņa izaicinā pateikt tos pašus vardus viņas tautai un ģimenēm kuru deli un meitas ir aprakti masa kapos."

'The right thing to do'

Don't trouble Gilly with negative takes on America's role in toppling Hussein. "People say America went in for the wrong reasons," she says, her voice rising, "but tell that to my people; tell that to the families who had daughters and sons in the mass graves. [Going in] was the right thing to do."

First steps toward democracy
Ballots: Under heavy security, Iraqis in the U.S. vote in their homeland's landmark election.
By Jonathan Pitts
Sun Staff

January 29, 2005

http://www.baltimoresun.com/features/bal-te.to.vote29jan29,1,3843911,print.story?coll=bal-features-headlines&ctrack=2&cset=true

Zigrida

 

 

 

From: ericrikans@chartermi.com
Date: 1/31/05 10:26

Zigrīda raksta:

< Izņēmu mazu daļu no gara raksta angļu valodā kas atiecās par ko Irakas tautiešiem bij nepieciešami piedalīties un balsot par savu zemi.>

Brīnos at atplēstu muti, kasot pakausi un dungojot "Pūt Vējiņ".

Nemaz nezināju kad Irakā ir mūsu tautieši kuriem bija nepieciešams piedalīties kaut kur un kaut kā un balsot par Latviju. Vai tur ir runa par mūsu buņotajiem spēkiem? Un kas bija tās v ēlēšana kur bija jābalso par Latviju?

Vienos priekos,
Ēriks

 

 

 

From: gailitis@ca.inter.net
Date: 1/31/05 11:17

Sveiki,

Sveika dažreiz tika izteiktas domas (sakara ar Iraku, Afghanistanu u.c.) par demokratijas "uzspiešanu" citam kulturam, kuram šis viedoklis ir bijis svešs. Zakaria pasvitro manus uzskatus šini lieta, kaut ari man japiekrit Rugers kritikai par Zakarias talakiem filozofiskiem viedokļiem. Uzdotais url dos iespeju interesetiem talak ieskatities.

Vilis G. <')))><

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

http://www.leaderu.com/socialsciences/review_illiberal_democracy.html

Books in Review: The Future of Freedom: Illiberal Democracy at Home and Abroad)-

<http://www.leaderu.com/socialsciences/review_illiberal_democracy.html >

William Ruger

Book review of Fareed Zakaria's The Future of Freedom: Illiberal Democracy at Home and Abroad. Ruger credits Zakaria for writing an "important book," stating that "Zakaria wisely corrects the false but widely held notion that the expansion of democracy always ensures more just outcomes." He also agrees with the author's cautions regarding democracy by imposition, ostensibly the philosophy of current U.S. foreign policy. However, he critiques Zakaria's simplistic faith in institutions and the "rule of the elite" within his arguments promoting less democracy, a more republican style of governing and incremental realization of those goals through encouraging the liberalization of (foreign) governments.

 

 

 

From: zdzenis@earthlink.net
Date: 1/31/05 11:21

Piemirsu ka Baltimore Sun avize pieprasa reģistrēties.

Kam intrese šeit ir raksts par ko es runāju. Z

___________________________

First steps toward democracy
Ballots: Under heavy security, Iraqis in the U.S. vote in their homeland's landmark election.
By Jonathan Pitts
Sun Staff

January 29, 2005

NEW CARROLLTON - When she stepped from her car yesterday morning, an icy wind billowed the silken skirt Tanya Gilly wore beneath her long overcoat. But the 30-year-old mother of two, a native of Kurdistan in northern Iraq, paid scant notice to the 10-degree chill that reddened her face and swept her hair as she made her way to the Ramada Inn in New Carrollton on this momentous first day of the rest of her life.

After you've fled your homeland as a child, lost kinsmen in mass graves, and learned of government agents trying to assassinate your parents, a late-January freeze is a minor obstacle when the moment has come to exercise your political freedom for the first time.

"I never thought this day would arrive," Gilly said to a gantlet of reporters as she strode toward a security tent - taking the final steps in what, for her, has been a long personal journey. "Here I am, alive, voting in a free, democratic Iraqi election."

Gilly and her husband, Dara Khailani, from Germantown, were among the first of about 2,000 Iraqi nationals expected to cast their votes at the highly secured hotel this weekend, joining Iraqis around the world to elect the 275 members of their country's new Transitional National Assembly. The site was one of five set up in U.S. locations, including CHicago, Detroit, Los Angeles and Nashville, Tenn.

"There are not words to tell you how this feels," Gilly said as she headed for the warmth of the voting room. "After this weekend, nothing in my country will be the same."

Years of repression

Just the afternoon before, Tanya Gilly had a chance to be more reflective. At a pamphlet-strewn table in a sparsely furnished Washington office, she considered the significance of a day for which she had waited and prepared, in many ways, since she was a child.

The daughter of an engineer and a homemaker, Gilly was born in Kirkuk, an oil-rich city of about 700,000 at the foot of the Zagros Mountains. Life there was a lesson in Middle East fractiousness - and the cruelties of Baathist Iraq.

Before she can even remember, Saddam Hussein - a "thug-turned-president," she called him - commenced an "Arabization" program that aimed to rid the city of its Kurdish influence. The ethnically distinct Kurds, an Indo-European people dating back at least 3,000 years, saw Iraqi Arabs offered money and favors to displace them. Many were moved to outlying villages; thousands disappeared.

SHe grew up used to an Iraqi society centered on Baghdad, where her people were second-class citizens. On family trips to the capital, her family spoke Arabic, not Kurdish, to steer clear of trouble.

"In Iraq, when 'dumb' jokes are made, they are about the Kurds," she said with a shrug. "Idiotic, isn't it?"

SHe also recalls the repression of Hussein's regime, where satellite TV and cell phones were forbidden and even in calls to friends "you spoke in a sort of code - 'How are you? How is our friend?' - because Big Brother was listening." Her father, Talat, an outspoken critic of the regime, often held forth on human rights. "In spite of everything, it was a politically aware household," she said.

The family fled Iraq in 1986, when Gilly was 12, for another Middle Eastern country. Even outside Iraq, she says, Hussein's agents "tried to assassinate my father, then my mother." The Gillys moved to Canada, where she finished her education.

From afar, they heard reports of widespread atrocities against Kurds, including Hussein's infamous Anfal, the campaign of chemical-weapons genocide he undertook in the late 1980s. During a trip back to Kirkuk, traveling to an uncle's funeral, she saw the rubble of ruined homes.

"All the way, I cried," she recalls, "asking, 'Why can't they just let us be?'"

The plight of women

One might have asked the same question about women, whose suffering Gilly considers the untold story of Hussein's Iraq. Thousands were widowed by war, thousands more by political execution; gang rape was sanctioned as a political tool. Even after Hussein "turned more religious," she says, it aided his repression.

"In a more Muslim Iraq, if women opposed him, he could accuse them of adultery and prostitution," she said. "Funny how so many he beheaded were doctors and engineers."

After moving to the United States five years ago, she and two friends formed Women for a Free Iraq, a nonprofit group aimed at "putting a human face" on women's suffering - and at exploring new roles for women in a post-Hussein Iraq.

The Foundation for the Defense of Democracies (FDD), a Washington think tank, supplied funding and contacts. Members met with British Prime Minister Tony Blair and national security adviser Condoleezza Rice and persuaded the new provisional government to ensure that at least a quarter of the members of the new national assembly would be women.

"We aren't anti-Islam," Gilly says, "but we do support a federated, secular, democratic Iraq government [with] free religious expression. We want to be certain women enjoy equal rights and know what their options are."

In the two years since Hussein's fall, Gilly has twice traveled to Iraq to organize women's conferences. SHe recalls a 19-year-old woman who approached her with an Arabic-language copy of the Swiss constitution - and endless questions about how democracy works.

"There were a lot of misconceptions," she said. "I explained, for instance, that the majority rules, but minorities are protected. This is new to Iraqis. People who have been spoon-fed everything for many years have trouble knowing what freedom involves.

"But women are already engaging with these matters," she added. "I'm so optimistic about the voting" that will take this weekend.

'The right thing to do'

Don't trouble Gilly with negative takes on America's role in toppling Hussein. "People say America went in for the wrong reasons," she says, her voice rising, "but tell that to my people; tell that to the families who had daughters and sons in the mass graves. [Going in] was the right thing to do."

Her vehemence is tempered, of course, by personal experience. SHe returned to Kirkuk a year ago to visit neighborhoods she knew as a child. Her guide, a family friend, told her firsthand of the ways in which Baathist agents, in the aftermath of Kurdish uprisings, killed nine people, including an aunt and cousin.

"They shot my uncle, too," she said, her voice shaking. But "my uncle survived. He is so happy to have a chance to vote. He'll be there on Sunday" when voting takes place in Iraq.

Most eligible Iraqis will join him, she predicts - 90-plus percent in Kurdistan, she guesses, and 50-plus percent in the bloody Sunni triangle. "More are going to vote than will say so in public," she says.

SHe counsels patience with democratization.

"My friends in Iraq say that what is broken there can be fixed - the water, the electricity. Terror under Saddam could not." SHe agrees with President Bush that self-determination will bring stability and a more vibrant economy that will, in time, remove the thirst for terrorism.

In time, she may move her family back to Kirkuk. Her parents and older sister have already moved back. Her father is one of more than 200 candidates on the weekend's ballot.

'It's history'

Yesterday, Gilly and her husband, a 38-year-old software engineer, were among the dozens who took the first awkward steps toward a new Iraq. By noon, expatriates from the north, from Mosul and from Basra - and from homes all over the American Northeast - had cast ballots, their purple index fingers, marked for security reasons, serving as mementos of the day.

Inside, Gilly completed her new civic duty and stepped from the booth. Her traditional, patterned Kurdish dress now in full view, she spotted an old friend, Paiman Halmat, a Germantown neighbor who left Iraq 25 years ago. They embraced and burst into sobs.

Television cameras surrounded them. Neither seemed to notice.

As they made for the exit, arm-in-arm with her husband, Gilly dabbed at the pools of mascara below her eyes.

A reporter stopped her. "Why did you break down?" he asked.

SHe looked at him with surprise.

"It's history," she said.

Copyright © 2005, The Baltimore Sun

 

 

 

From: zdzenis@earthlink.net
Date: 2/1/05 12:07

Vilis G.:

< Sveika dažreiz tika izteiktas domas (sakara ar Iraku, Afghanistanu u.c.) par demokratijas "uzspiešanu" citam kulturam, kuram šis viedoklis ir bijis svešs. Zakaria pasvitro manus uzskatus šini lieta, kaut ari man japiekrit Rugers kritikai par Zakarias talakiem filozofiskiem viedokļiem. Uzdotais url dos iespeju interesetiem talak ieskatities.>

Intresanti ka Zakarias kungs nespeja palikt India un mekleja laimi tikai Amerikā. Skaidrs, atalgojumi savā dzimtā zemē nebūt tik lieli un varbūt rakstīt par Indias valdību neiegūtu tik lielu slavu.

Z

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 2/1/05 7:37

Sveiki!

Ziga Dūšīgā mums paziņoja tādas lietas:

< When she stepped from her car yesterday morning, an icy wind billowed the silken skirt Tanya Gilly wore beneath her long overcoat.>

Un tad vēl Viļa G. <’)))>< citātu par Zakarias kungu komentēja tā:

< Intresanti ka Zakarias kungs nespeja palikt India un mekleja laimi tikai Amerikā. Skaidrs, atalgojumi savā dzimtā zemē nebūt tik lieli un varbūt rakstīt par Indias valdību neiegūtu tik lielu slavu.>

Laikam jau tikai tad kad Latvijā būs ar humanitāriem uzlidojumiem vienreiz par visām reizēm iekārtota reprezentatīvā demokrātija - tikai tad arī Ziga Dūšīgā tērpsies zīda kleitā un dosies uz savu dzimto zemi balsot par savu Vadoni.

Juris Sava Barotāja Rokā Kodējs, ASV Mītnes Zemes Drošības Bruņoto Spēku Apaksjkomandants

 

 

 

From: beldavsa@indiana.edu
Date: 2/1/05 8:19

< When she stepped from her car yesterday morning, an icy wind billowed the silken skirt Tanya Gilly wore beneath her long overcoat.>

vispār traucē pārāk dzejaini apraksti kad grib izlobīt nozīmīgo kas izteikts. šī spārnainā rinda it nekādi nepadziļina raksta saturu par Irakas vēlēšanām, turklāt nēfektīvi cenšas manipulēt emocijas kādas nav jāmanipulē par sievieti kas zaudējusi sev tuvākos. (nu protams novēlu lai kautkāds labums iznāktu no visām šīm neģēlībām, kaut lai ievēl kādus kas ir spējīgi kautkā rīkoties apstākļos kādi liekas tagad ir sliktāki nekā bija agrāk.)

diemžēl man dzejiskās rindas liek iedomāties par pavisam citām ziņām, pie kā jau gan esmu nu pietiekoši aiz pirmā sašutuma efekta, ka lasu tikai ar nepatiku cik lielā mērā pieņem filozofiju, ka mērķis attaisno līdzekļus, vai tas būtu Buša vai Putina administrācija.

viens agrāks armijas saržents kas strādāja kā arābu tulks Gitmo Erik R. Sār aprakstījis kā mēģināja salauzt gribu izmantojot seksu ar spīdzināšanu spēlējot uz muslima ticību.

http://www.nytimes.com/2005/01/28/national/28gitmo.html

http://www.nytimes.com/2005/01/30/opinion/30dowd.html
? ex=1107406800&en=b4ed7b385176e9bf&ei=5070

piezīmē Maureen Dowd:

<What good is it for President Bush to speak respectfully of Islam and claim Iraq is not a religious war if the Pentagon denigrates Islamic law - allowing its female interrogators to try to make Muslim men talk in late-night sessions featuring sexual touching, displays of fake menstrual blood, and parading in miniskirt, tight T-shirt, bra and thong underwear? It's like a bad porn movie, "The Geneva Monologues." All S and no M.>

aija

 

 

 

From: zdzenis@earthlink.net
Date: 2/1/05 9:18

Aija atkal piemin Maureen Dowd. Brrrr

Ka tu vareji palaist garām 20 Janvāri?

http://www.iht.com/articles/2005/01/20/opinion/eddowd.html

Kārtīgi izoboja C. Rice lietojot L. Summer rakstu un vārdus ko Sams Cooks kādreiz dziedājā. Novēroju ka pedejā laikā nekas oriģināls no viņas vairs nenāk.

Maureen Dowd: Don't know much about algebra

WASHINGTON Lawrence Summers, the president of Harvard University, has been pilloried for suggesting that women may be biologically unsuited to succeed at mathematics. He may have a point. Just look at Condoleezza Rice. Utt utt

Labu dienu
Zigrida

 

 

 

From: Zagarins@stcc.edu
Date: 2/1/05 9:54

Sveiki!

Zigas Dūšīgās zīda kleita plīvo aukstā ziemas vējā:

< Brrrr Ka tu vareji palaist garām 20 Janvāri?>

Runa te laikam bija par elementāro matemātiku, nevis par to, ka kāds būtu palaidis garām Tavu nobalsošanu par pašnāvniecisku uzbrukumu Islama tautām.

Juris Sava Barotāja Rokā Kodējs, ASV Mītnes Zemes Drošības Bruņoto Spēku Apakškomandants

 

 

 

From: zdzenis@earthlink.net
Date: 2/1/05 10:08

Jurim, nespēcīgam putra vārītājam

Vai atkal izkāpi no gultas nepareizās puses.

Z

 

Kas jauns Latvijā?