Jāņi "Mūrniekos" pie Alūksnes, 2003. g. 21. jūnijā

Jura Kažas uzņēmumi. Uzkliksējiet lai palielinātu!

ingaJaanjugunsmeitenesMuurniekiMuuzikantioliversvainjagsJura Kažas dēli

Mūrjāņi ir Stokholmā dzīvojošās, ar Kanādas latvieti Raiti Freimani precētās Vinetas Freimanes vecāku īpašums, kas pēdējo astoņu gadu laikā pārvērsts no noplukušas lauku sētas par lauku tūrisma bāzi ar dažādām ērtībām. Jāņu svinībās piedalījās aptuveni 40 viesi, tostarp vairāk ārletiņi, Jānis Abens (bij. no Ņujorkas, Inga Grīnberga, no Bostonas, dzīvo Stokholmā un es pats (Juris K) ar diviem vecākiem dēliem. Mūzicēja Māris Muktupāvels un kāds tautas mūzikas cienītājs no Daugavpils. Mūzicēšana notika ļoti neformāli, dziedāja un līgoja arī viesi.

Brīdi pat abi muzikanti spēlēja akordeonus pirts priekštelpā. Pirtī gāja visādi -- kāds amerikānis uz akmeņiem uzgāza visu sķidrumu no spaiņa, kurā mērcējās pirts slotas. Visi no pirts izsprāgā ārā kā no elles dziļumiem, garā pat velns būtu apsvilis. Pēc tam gan labi smaržoja.

Tā kā man (Jurim K) ir āža balss, parasti šādos dziedāšanas pasākumos aktīvi nepiedalos un arī nebiju tik daudz dzēris, ka būtu sācis baurot, to uzskatot par dziedāšanu :). Viesu starpā bija vēl divi amerikāņi, Čaks (Chuck) un Sāra (Sarah) Orlovi no Čikāgas. Čaks Daugavpilī meklēja savu senču pēdas, viņa vecvectēvs tur esot dzimis. Diemžēl abus pensionārus neiemūžināju. Čaka dēls esot pasaules mūzikas pasākumu organizētājs, tādēļ ir sakari ar Latvijas folkloristiem. Vispār Latvijā Jāņi beidzās labi, jo neapsitās vai nenoslīka neviens.

Visu gaišu,
Juris Kaža

P.S, Olivers ir Olivers Abens, Jāņa dēls no otrās sievas, Marijas (no Zviedrijas).