Jaunā Gaita nr. 193, oktobris 1993

 

 

 

JG redakcijai:

Parafrāze par zīmējumu Atpūtā...

Draudzīgi jaunajam Latvijas Valsts prezidentam Guntim Ulmanim un godinājums latviešu karikatūristam, kuŗš jau 1930. gados zīmēja prezidenta-gana motīvu. Žurnāla Atpūta tekstu neatceros, bet iespējams, ka tas varēja būt: „Ja tu esi ganiņš bijis, tad par prezidentu tev būs kļūt!”

Imants Zilberts, Zviedrijā.

 

 

 

JG redakcijai:

Liekas, ka Aivars Ruņģis, ASV, sliktas sirdsapziņas mocīts, apvaino Andri Skreiju un Andrievu Ezergaili (JG 192, 60. lp)...

Atrodoties uz austrumu-rietumu (Krievijas-Vācijas) ideoloģiju un kaŗa lielceļa, latviešiem Latvijā vien ir maz izredžu uz ilgstošu labklājību un pieaugumu....

Tiešām, Latvija mūsdienās ir daudztautu valsts. Pateicība katram godīgam rakstniekam un vēsturniekam, kas pēc iespējas precīzi cenšas ziņot realitātes.

Vai ar „migrantu” un „Pelšes pēcnācēju” vārdu palīdzību Aivars Ruņģis vēlas virzīt sabiedrību uz etniskām tīrīšanām pēc horvatu-serbu parauga?

Arī šim jautājumam būtu jādod atbilde.

J. Purviņš Jurjāns, Viskonsīnā, ASV.

 

 

 

 

JG redakcijai:

Latvijā pirms abiem lielajiem kaŗiem bija tikai trīs „latviski” novadi. Rīgā un Latgalē vienmēr dzirdēja arī citu valodu. To A. Ruņģim vajadzēja zināt.

A. Jansons, ASV.

 

 

 

JG redakcijai:

Lasu ar lielu interesi. Ļoti patīk. Laima G., ASV.

JG redakcijai: Neaizstājamai L Kalniņš, ASV

 

 

 

JG redakcijai:

Jaunajai Gaitai vajadzētu vairāk rakstīt par Latvijas jaunās paaudzes uzskatiem un sapņiem ... Mana paaudze izgāja Daugavas krastmalā un brauca palīdzēt baltiešu jauniešiem, bet pa to laiku citi jau izpārdeva valsts mantu un sita robežmietiņus uz Lietuvas un Igaunijas robežas.

Dace, Rīgā

 

 

 

JG redakcijai:

Jādomā, kā vairāk žurnālu izplatīt Latvijā. JG ir mūsdienu Jaunā Strāva, tāpēc tai jābūt vairāk agresīvai visās jomās. Jāvairās no rupjībām, bet ne no asumiem. Vajadzīgi stāvokļa apsvērumi un analīzes kulturālās, politiskās, sabiedriskās dzīves nozarēs. Tos lasīs...

I. Pārups.

 

 

Jaunā Gaita