Jaunā Gaita nr. 208, marts 1997

 

Indra Avena. Sals. 35"x 40" Akrils uz papīra

 

Gleznotajā Indra Avena pie sava darba.

PAR INDRU AVENU

Indra Avena dzimusi 1958. gadā Ņujorkā.

Bakalaura grāds Harvardas universitātē, Fulbraita stipendija Stokholmas universitātē, papildinājusies franču valodā Parīzes universitātē, maģistres grāds Ņujorkas pilsētas universitātē.

Glezniecību mācījusies Harvardas universitātē pie Pola Roterdama, studējusi Ņujorkas mākslas Studio skolā, zīmēšanu mācījusies Ņujorkas Mākslas Studentu Līgā pie Maršala Gležera un tur pat, trīs gadus, abstrakto kompozīciju pie Frenka Okeina.

Personālizstādes Avenai bijušas pie Books & Co., Ņujorkā un Basteja galerijā Rīgā. Piedalījusies daudzās jauno mākslinieku grupu izstādēs. Ir Latvijas Mākslinieku Savienības un Amerikas Latviešu Mākslinieku Apvienības biedre.

„Savus abstraktos darbus uzskatu par sava veida iekšējā pārdzīvojuma ainavām. Tur noris formu izaugsme vai sadursme kādā fantastiskā telpā. Formas rodas ļaujot darboties zemapziņai, bet tad tās jānostiprina, jāpārveido, lai tās būtu pārliecinošas, uztveŗamas skatītājam. Strādājot pie kompozīcijas, nejauši risinu arī savus iekšējos konfliktus, jo tas, kas noticis uz papīra, ir cieši saistīts ar manu iekšējo pasauli,” tā par savu glezniecību pastāsta pati māksliniece.

Indra Avena dzīvo un strādā gan Rīgā, gan Ņujorkā.

V.

Jaunā Gaita